5-1: Erődemonstrációt tartott a Barca a rajton - videó!

Feltöltve: 2012, augusztus 20 - 10:11 Frissítve: 2012, augusztus 20 - 18:45

Nagyon elkapta rögtön a rajtot a Barcelona a spanyol bajnokságban: a katalánok 5-1-re verték a Nou Campban a Real Sociedadot, amely 1-0 után még vissza tudott kapaszkodni. Lionel Messi ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta a góltermelést, duplával nyitott az argentin, de a hosszú hónapok után visszatérő David Villa és Puyol is betalált.

TOVÁBB: Minden a spanyol fociról aloldalunkon - kattints!

Az egyik nagy visszaérő, Puyol már a 4. percben megszerezte a vezetést csapatának, fejjel volt eredményes a bekk. Bár nem sokkal később, Castro lövésével egyenlíteni tudott a baszk vendégcsapat, Lionel Messi gyorsan tett róla, hogy ne legyenek vérmes reményei a Sociedadnak, és öt perc alatt két gólt rámolt be az argentin.

A félidő hajrájában Pedro 4-1-re alakította az eredményt, végképp eldöntve az összecsapást.

A fordulás után is folytatódott a nagy Barca-fölény, amely végül egy ötödik gólban mutatkozott meg: a sípcsonttörése után tétmeccsen először játszó David Villa Iniesta passzát terelte a ficakba, beállítva az 5-1-s végeredményt.

A késő esti meccsen a Levante és az Atletico Madrid 1-1-re végzett.

Barcelona – Real Sociedad 5-1 (Puyol 4., Messi 11., 16., Pedro 41., D. Villa 86., ill. Castro 9.)
Levante – Atletico Madrid 1-1 (El Zhar 5., ill. A. Turan 22.)