A Dortmund új igazolása rögtön megvillant a rajton - videó!

Feltöltve: 2012, augusztus 24 - 23:02 Frissítve: 2012, augusztus 24 - 23:02

2-1-es győzelemmel kezdte meg szereplését a német bajnoki címvédő Dortmund a Werder Bremen ellen, a Bundesliga 50. szezonjának első meccsén. A hazaiak a nyáron érkező Marco Reus révén szereztek vezetést, amire a vendégek szintén új igazolása, az Eb-n "berobbant" cseh Gebre Selassie válaszolt. A hajrában a csereként beálló Mario Götze gólja döntötte el a három pont sorsát.

TOVÁBB: Minden a német fociról itt - kattints!

A Dortmund számára nem ígérkezett sétagaloppnak a Werder Bremen elleni mérkőzés, ennek ellenére a hazaiak már a 11. percben megszerezték a vezetést, méghozzá az új nyári szerzemény, Marco Reus találatával (1-0). A hazaiaknak ezt követően több lehetőségük is volt, hogy eldöntsék a három pont sorsát, azonban nem tudták kihasználni a helyzeteiket.

A hajrához közeledve a Dortmund egyre inkább kiengedett, amit a brémaiak a 75. percben meg is büntettek a csapat új igazolása, Gebre Selassie révén, a szélső fejjel volt eredményes (1-1).

A címvédő azonban a percekkel azelőtt csereként beálló Götze góljával a hajrában újfent megszerezte a vezetést, így 2-1-es sikerrel kezdte a bajnokságot.

Borussia Dortmund - Werder Bremen 2-1 (Reus 11., Götze 81., ill. Gebre Selassie 75.)

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!