Sousa elmondta, miért hagyta ott a meccset - így látták az edzők

Feltöltve: 2012, augusztus 26 - 22:37 Frissítve: 2012, augusztus 27 - 11:11

Paulo Sousa, a Videoton edzője már a lefújás előtt elhagyta csapata kispadját a Haladás ellen 2-1-re megnyert meccsen, és a lefújás utáni nyilatkozatából kiderült, hogy nem volt kibékülve a játékvezető ténykedésével, a portugál szerint komoly probléma, hogy nem a futballisták játsszák a főszerepet. Artner Taamás szerint ha nincs kényszerű csere csapata védelmében, a két gyors Vidi-gól is elkerülhető lett volna. Kondás Elemér szerint most a Pápa ellen látott teljesítmény volt a maximum a Lokitól, Bene Ferenc szerint pedig sorsdöntő meccs vár a Lombardra a jövő héten, a Kaposvár ellen.

TABELLA: Így áll az NB I - kattints!

DVSC – LOMBARD PÁPA 1-0 (Szakály 76.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt! | A gól itt!

Kondás Elemér (DVSC): - Azt is látni kell, hogy az ellenfelünk öt védővel játszott, tehát nem volt könnyű, tudtuk, hogy jó csapat a Pápa, láttuk, hogy a Videoton ellen is nagyon jól működtek. Úgy érzem, hogy a játékosok mentek becsülettel, de nyilván lassabb volt a játék, próbáltunk építkezni, jobbról-balról bontani őket, és a végén sikerült egy nagyon szép akcióból gólt lőni. Egy csütörtöki mérkőzés után, ekkora hőségben kihoztuk a maximumot a meccsből. (MTV)

Bene Ferenc (Lombard Pápa): - Nem ez az első mérkőzés, amikor gratulálnak ahhoz, hogy stílusos a csapat, látszik, mit akarunk játszani, hogy ki fog jönni a munka, ennek ellenére nem szerzünk pontot. Sajnos az a mai NB I-ben is megengedhetetlen, hogy 3 a 2 elleni szituációk tömkelegénél az utolsó passzoknál ennyit hibázzunk. Ennek a meccsnek is rengeteg pozitívuma volt, de pontosan tudjuk, hogy az ősz legfontosabb találkozója a következő lesz. Látszik, hogy azok, akik később érkeztek hozzánk, és nem csinálták meg a felkészülést rendesen, egyre jobb állapotban vannak. Ha a következő mérkőzésen tudunk majd minőségi döntéseket hozni a befejezéseknél, akkor meglehet a három pont. (MTV)

VIDEOTON – HALADÁS 2-1 (Gyurcsó 61., 64., ill. Andorka 81.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Paulo Sousa (Videoton): - Elmondtam már többször, nem akarok erről többet beszélni. Azon kívül, hogy egy-egy mérkőzésen más csapatok ellen kell pályára lépnünk, más nehézségekkel is meg kell küzdenünk, ezeket mindenki, aki látja a meccseket, felismerheti. Többször elmondtam már, hogy miben kell fejlődnünk, és nem csak nekünk…Az első félidő fantasztikusan sikerült, úgy gondolom, de nagyon sok olyan fault volt ellenünk, ami nagyon széttördelte a játékot és annak ritmusát. Volt megint olyan, amikor egy játékos csak a harmadik-negyedik, lapot érő szabálytalanságára kapta meg a sárgáját. A szünetben változtattunk, módosítottunk és sikerült gólokat szereznünk. Ahhoz, hogy fejlődjön a foci, a játékosoknak kell a főszereplőnek lennie, és jelenleg nem ez a helyzet, nagyon fontos lenne, hogy védjük a futballistákat és ezáltal magát a góllövést is. (Sport TV)

Artner Tamás (Haladás): - A csapatomba nem csalódtam, úgy érzem, hogy mindent megcsináltunk, amit gyakoroltunk. Az elején voltak gondjaink a gyorsan elvégzett szabadrúgásokkal, de a második félidő elején uraltuk a mérkőzést, ha nem kell cserélnem, akkor nagy valószínűséggel nem kapjuk meg villámgyorsan a két kontragólt. Az utolsó 20 percben nyomtuk őket, de túl jó csapat a Videoton ahhoz, hogy ilyenkor már kiengedje a kezéből a győzelmet. (Sport TV) (FOTÓ: VIDI.HU)

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!