Moniz magára vállalta a rossz Fradi-hajrát - így látták az edzők

Feltöltve: 2012, szeptember 1 - 22:51 Frissítve: 2012, szeptember 2 - 16:07

Ricardo Moniz vállalta a felelősséget azért, hogy a Ferencváros 2-0-ról veszített pontokat az Eger ellen, az OTP Bank Liga 6. fordulójában. Prukner László "hülyeségeket" és a serdülő tizenkettőt is megemlítette pápai értékelésében, Pintér Attila dicsért, de a hőségben játszott diósgyőri rangadót követően a szervezést is korholta. Így látták az edzők a szombati NB I-es meccseket.

TABELLA: Az NB I állása itt!

DIÓSGYŐR – GYŐRI ETO 0-3 (Koltai 41., 57., 66.)

Videó itt! I Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Sisa Tibor (Diósgyőr): - Gratulálok a Győrnek! Lehet sok mindent mondani egy vereség után, de értelme már nincs annak. Az viszont igaz, hogy ilyesmire nem számítottunk. Csapatunk sok mindenben dominált, mégsem sikerült egyszer sem betalálni az ellenfél hálójába, míg a Győrnek ez háromszor is összejött. Olyan hibákat követtünk el, amit máskor nem szoktunk. Ha elkezdtünk jobban játszani és beszorítani a vendégeket rögtön kaptunk egy gólt. Sajnálom a szurkolókat, hogy nem tudtuk kiszolgálni őket. Nem hibáztatom a csapatot, de az elkövetett hibákat át kell beszélnünk, és túl kell lépnünk rajtuk, mert egy ilyen jó gárda, mint az ETO, ez biztosan kihasználja. (dvtk.eu)

Pintér Attila (Győri ETO): - Tudtuk, hogy szervezett csapat a DVTK, bár a korábbi meccsein lőtt kevés gólja nem tévesztett meg minket. A mérkőzés előtt elmondtam a játékosoknak, hogy ha csak kilenc ember akarja a sikert, akkor biztosan vereséget fogunk szenvedni. Szerencsére ma délután mind a tizenegy játékos megfogadta ezt, így meg lett a három pont. Gratulálok a fiúknak, mert szervezetten, jól játszottunk. Annyit szeretnék még hozzátenni, hogy át kellene gondolni azt, hogy ilyen korán kezdjük a mérkőzést. Ha a múlt héten meg lehetett szervezni, akkor ezen a hétvégén is megoldhattuk volna, hogy ne 30 fokos hőségben kelljen focizni. Sok sikert szeretnék kívánni a Diósgyőrnek! (dvtk.eu)

HALADÁS – MVM PAKS 1-2 (Kenesei 18., ill. Lázok 41., Rajos 68. - öngól)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Artner Tamás (Haladás): - Gratulálok a Paks győzelméhez. Az első félidőben egy már megnyert meccset hoztunk döntetlenre, hiszen maximálisan megcsináltuk azt, amit elterveztünk, sok helyzetet dolgoztunk ki. Az első játékrészben viszont két játékosom is sérülten futballozott, majd szünet után még egy labdarúgóm megsérült - három kényszerű cserénk volt az összecsapáson. Ráadásul több játékosomra eleve nem számíthattam sérülés miatt, így a második félidőre a komplett védelem és gyakorlatilag a komplett középpálya is kiesett. Ettől féltem a nyáron, hogy ilyen esetben bizony szűk lesz a keretünk. A második 45 percben már nem tudtunk jól futballozni, mentünk előre, próbálkoztunk, és összességében úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget. Nem könnyű megélni egy hazai vereséget, sajnos a második játékrészben olyan emberek hiányoztak a csapatból elöl, akik lendületet, dinamikát adnak a játékunknak. Kiesett Radó, Nagy Dániel eleve nem szerepelhetett, és Keneseit is csak 45-50 percig akartam játszatni, de a sérülések miatt muszáj volt végig a pályán tartanom. Két hetünk lesz, hogy meggyógyuljanak a sérültjeink. (haladas.hu)

Tomiszlav Szivics (Paks): - Gratulálok játékosaimnak a három ponthoz, és ahhoz, hogy ilyen pályán és egy ilyen ellenfél ellen szerezték meg. Az első 20-25 percben zavarban voltunk, a Halinak sok helyzete volt, Csernyánszki nagyokat védett - bizony ekkor a szerencse is mellettünk állt. Ezt követően viszont összekaptuk magunkat, a második félidő a mienk volt, kontráinkból többet is kihozhattunk volna. Boldog vagyok, fontos három pontot szereztünk, a Haladásnak sok sikert kívánok a következő mérkőzésen. (haladas.hu)

EGER – FERENCVÁROS 2-2 (Németh N. 72., 94. - 11-esből, ill. Peric 46. - 11-esből, Böde 52.)

Simon Antal (Eger): - Az első félidőben egyik csapat sem talált fogást a másikon, helyzetek sem alakultak ki nagyon. A második félidőben csapatom bal oldala az öltözőben maradt. Fontos, hogy olyan emberek vannak a kispadon, mint például Németh Norbert, aki csereként beállva kihúzta a csapatot a bajból. Sikernek tartom, hogy egy pontot szereztünk a Fradi ellen. (fradi.hu)

Ricardo Moniz (FTC): - Kétgólos előnyünk volt, úgy érzem, hogy mi tettük erőssé az ellenfelet azzal, hogy labdákat veszítettünk. Nem tudtuk megtartani a vezetésünket, ez egyértelműen a koncentráció hiánya miatt következett be. Az eredményekért én vagyok a felelős, nem nyertünk a múlt héten, és most sem, így természetesen csalódott vagyok, de pozitívnak kell maradnunk és dolgoznunk kell tovább. (fradi.hu)

(FOTÓ: POLGÁR SZILÁRD)

LOMBARD PÁPA – KAPOSVÁR 3-0 (Seye 43., Maróti 48., Sekour 68.)

Kovács László (Lombard Pápa): - Nagyon tartottam a Kaposvártól. Nagyon jól felkészített és összerakott csapat. Úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, jópár helyzetet dolgoztunk ki, és rúgtunk három szép gólt. Gratulálok a fiúknak, hogy átérezték milyen kellemetlen helyzetben vagyunk, és összes játékos, akit a pályára küldtem tette a dolgát. A csapatnak kellett egy kis nyugalom. Azt mondtam Szabó Ottónak, Maróti Bélának, Rodenbücher Istvánnak és Szűcs Lajosnak, ha akaratban, koncentrációban, a párharcokban fel tudjuk venni a Kaposvárral a küzdelmet, akkor vagytok olyan jó játékosok, hogy eldőlhet a mérkőzés a javunkra. Ezt ők parádésan megérezték, és a mérkőzés fordulópontjaiból mi jöttünk ki jól. Teljesen megérdemelten nyertünk, hiszen a góljainkon kívül volt még 2-3 helyzetünk. A srácok hajtottak, mentek előre, ennyi az egész. A héten a fejekben rendet kellett rakni, sokat gyakoroltuk a rövidpasszos játékot, ami az európai trend. Most magamat dicsértem, pedig ez a győzelem a játékosok sikere. (Polgár Szilárd/Sport TV)

Prukner László (Kaposvár): - A mérkőzés első húsz percében nem az előzetesen megbeszéltek szerint játszottunk, ebben az időszakban a Pápa uralta a mérkőzést. Utána voltak lehetőségeink, nem egy nem kettő, aztán egy gyönyörű gólt kaptunk. A hazai találat megtörte a lendületünket, és a szünet után egyéni hiba miatt komoly hátrányba kerültünk. Onnantól kezdve a csapat a hitét is elveszítette. Csak magunknak köszönhetjük a vereséget. Azt azért szeretném megjegyezni, hogy úgy érzem, nem minden szinten egyforma mércével mértek bennünket, olyan döntő hiba azonban nem volt, amellyel a mérkőzést befolyásolták volna. A mi egyéni hülyeségeink okozták a vesztünket. Gratulálok Kovács Lászlónak és csapatának a győzelemhez. Rosszul jöttünk ki a mérkőzés fordulópontjaiból, ráadásul nem úgy kezdtünk, ahogy megbeszéltük. A félidő közepén aztán átvettük az irányítást, majd a semmiből kaptuk a gólt, szünet után pedig bennmaradtunk az öltözőben. Ezúttal egy pici szerencsénk sem volt, hiszen egyértelmű gólhelyzeteket alakítottunk ki, amelyeket nem tudtunk berúgni, viszont nagy hibákat vétettünk, a serdülő 12-ben tanítják, hogy a labdás játékosra ki kell lépni. Gratulálok a Pápának. (Polgár Szilárd/Sport TV) (FOTÓ: FRADI.HU)

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!