Czvitkovics góllal és gólpasszal tért vissza a Lokiba

Feltöltve: 2012, szeptember 8 - 17:50 Frissítve: 2012, szeptember 9 - 15:13

A DVSC-TEVA 5-2-es győzelmet aratott hazai pályán a Diósgyőr ellen a Ligakupa E csoportjának második körében. A Lokiba ezen a meccsen tért vissza Czvitkovics Péter, aki az első félidőben egyenlítő gólt szerzett, majd később egy gólpasszt is kiosztott. A találatokat a nemrég a Hajdúságba visszaigazolt középpályás mellett Sidibe (2), Szűcs, Kulcsár illetve Tisza és Bacsa szerezték.

VIDEÓ: Nézd meg a gólokat itt!

Visszatérése után most először viselte a Debrecen mezét Czvitkovics Péter, Kondás Elemér a kezdőcsapatba jelölte újonnan szerződtetett középpályását. A csapatok eleinte a mezőnyben gyűrték egymást, Tisza lapos lövésénél azért egyet kellett mentenie lábbal Verpecznek. Bacsa passzából aztán a támadó közelről már jobban célzott, így bő félóra elteltével vezetett a Diósgyőr. Ez felrázta a nem túlságosan tartalékos Lokit, és azonnal érkezett az egyenlítés. Az addig nem villogó Czvitkovics tüzelt a jobb alsóba ballal, 19 méterről.

A szünet után az első lehetőségek a DVTK előtt adódtak, gólt viszont a hajdúságiak szereztek. Sidibe egy jobbról érkező labdát a kapunak háttal átvett, majd Gal lábai között lőtt a bal alsó sarokba. Nem sokkal később Dombi elől mentett Gohér hatalmasat a kapu torkában, majd Czvitkovics szögletét Szűcs bólintotta a léc alá.

Az utolsó negyedóra kezdetén Kulcsár emelésével még tovább növelte előnyét a Loki, Bacsa viszont Gosztonyi parádés centerezése után gyorsan válaszolt. Az utolsó szót Sidibe mondta ki fejjel, így a debreceniek végül 5-2-es győzelmet arattak. (FOTÓ: DVSC.HU)

DVSC-TEVA – Diósgyőr 5-2 (Czvitkovics 40., Sidibe 56., 86., Szűcs 61., Kulcsár 76. ill. Tisza 36., Bacsa 79.)

Állás két kör után: 1. Debrecen 6, 2. Eger 3, 3. Diósgyőr 3, 4. Újpest 0.

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!