Pintér a 6-0-ról: "Nem volt ez olyan egyszerű" - így látták az edzők

Feltöltve: 2012, szeptember 28 - 22:22 Frissítve: 2012, szeptember 29 - 16:10

Pintér Attila szerényen értékelt és szerénységre intett, miután csapata, a Győri ETO 6-0-ra kiütötte a Lombard Pápát az OTP Bank Liga 9. fordulójának nyitómeccsén. A másik kispadon ülő Zsivóczky Gyula viszont következményeket emlegetett és elnézést kért a szurkolóktól is. Garami József szerint nincs már könnyű mérkőzés az NB I-ben, a sereghajtó Siófok elleni MTK-iksz reális, Horváth Károly csapatával elégedett volt, csak sajnálta a nagyobb bravúr és az első győzelem elmaradását.

TABELLA: Az NB I állása itt!

GYŐRI ETO – LOMBARD PÁPA 6-0 (Kronaveter 15., 85., Varga R. 33., 38., 61., Koltai 56.)

Videó itt! I Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Pintér Attila (Győri ETO): - Nem volt ez olyan egyszerű a győzelem, mint amilyennek látszik. Az első félidőben folyamatosan őröltük a pápai csapatot. Örülök, hogy gyönyörű akciók végén szép gólokat szereztünk. Most kell szerénynek maradnunk, de nem szabad elvenni a játékosoktól, hogy ezzel a sikerrel dicsőséget szereztek a klubnak és örömet a szurkolóknak. (eto.hu)

Zsivoczky Gyula (Lombard Pápa): - Biztos, hogy lesznek következményei ennek a mai mérkőzésnek, mindenekelőtt szeretnék bocsánatot kérni a pápai drukkerektől a mai 90 percért. Olyan szituációkból kaptuk a gólokat, amelyre előzetesen felkészültünk. Az ETO sokkal lendületesebben játszott és könyörtelenül kihasználta a hibáinkat. (eto.hu)

MTK – FGSZ SIÓFOK 1-1 (Kanta 81., ill. Kiss M. 59.)

Garami József (MTK): - Az első félidőben nem volt meg a támadójátékunkban a szellemesség és a kellő erőszakosság, ezért nem tudtunk helyzeteket kialakítani, csak 1-2 veszélyes lövésünk volt. A második félidőben a Siófoknak egy igazi támadása volt, amiből gólt értek el. Meghajtottuk a második játékrészt, és a végén volt esélyünk arra is, hogy megnyerjük a meccset, de nem sikerült újabb gólt rúgnunk. A Siófok nagyszerűen megszervezte a védekezését, nehéz volt feltörni, a döntetlen benne volt a mérkőzésben. Minden pontot meg kell becsülni, kiegyenlített a mezőny, másoknak is fog még kellemetlen perceket okozni a Siófok. Könnyű meccset eddig sem játszottunk, és ez így lesz az egész évben. (Sport TV)

Horváth Károly (Siófok): - Úgy érzem, hogy a csapatom mentálisan teljesen felkészült erre a mérkőzésre, nagyon jól dolgoztuk fel a sikertelenséget, valamint a Ferencváros elleni apró sikert. Sajnálom a játékosaimat, egy nüánszon múlt, hogy nem tudtuk győztesen elhagyni a pályát, ezért vagyok kicsit dühös. Koncentráltságunkat bizonyítja, hogy az MTK csak szabadrúgásból tudott gólt lőni, a kapusunknak nem sok védenivalója volt, még ha egy kicsit hatékonyabbak vagyunk támadójátékban, akkor több veszélyt okozhattunk volna. Ha ebben előre tudunk lépni, eredményesebbek lehetünk. A döntetlennek így is nagy értéke van, de bosszús vagyok, hogy nem tudtunk plusz két pontot szerezni, de ma egy igazi csapat volt a pályán. (Sport TV) (FOTÓ: ETO.HU)

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!