Gera-bomba Angliában: Már dobogós a csapata - videó!

Feltöltve: 2012, november 24 - 16:41 Frissítve: 2012, november 24 - 22:58

Gera Zoltán nagyszerű góllal és remek játékkal járult hozzá csapata, a West Bromwich Albion 4-2-s sunderlandi győzelméhez a Premier League-ben, szombaton, amellyel a birminghamiek már az angol topliga harmadik helyére léptek fel, egy meccsel többet játszva riválisaiknál. A szezonbeli harmadik találatát megszerző magyar középpályás a 30. percben, ballal zúdította a labdát a bal felső sarokba. megszerezve a meccs első gólját.

TABELLÁK: Az NB I és a topligák állása itt!

Komoly mezőnymunkával és egy remek góllal tűnt ki a mezőnyből Gera Zoltán szombaton: a magyar középpályás végig a pályán volt a Sunderland ellen és meg is hálálta a bizalmat. A 30. percben lőtte parádés, már-már a Liverpool ellen látott mutatványát idéző gólját a légiós: Gera az Odemwingie-től kapott labdát több mint 20 méterről, ballal ágyúzta a bal felső sarokba, megszerezve a vezetést a WBA-nak.

A birminghamiek végül jó játékkal és összességében magabiztosan győztek északon, a 4-2-s sikerrel ráadásul már a dobogóra is repítették magukat Geráék, akik egy meccsel többet játszottak az üldöző Chelsea-nél.

Sunderland – West Bromwich Albion 2-4 (Gardner 73., Sessegnon 87., ill. Gera 30., Long 44., Lukaku 81. – 11-esből, Fortune 94.)

Gera gólja:

Délutáni eredmények:
Everton – Norwich 1-1 (Naismith 12. ill. Bassong 90.)
Manchester United – QPR 3-1 (Evans 64., Fletcher 68., Chicharito 72. ill. Mackie 52.)
Stoke – Fulham 1-0 (Adam 26.)
Wigan – Reading 3-2 (J. Gomez 58., 68., 92. ill. Morrison 35., Al Habsi 80. – öngól)