Szenvedett a Real Madrid a sereghajtó ellen, de győzött

Feltöltve: 2013, február 23 - 22:51 Frissítve: 2013, február 24 - 00:50

Kínkeserves győzelmet aratott a Real Madrid a sereghajtó Deportivo otthonában a spanyol bajnokságban (2-1). A hazaiak teljesen megérdemelten vezettek egy félidőt követően - igaz, Riki góljához kellett Diego Lopez kapus bakija is. A cserepadon kezdő Cristiano Ronaldo, Özil és Khedira beállása után feljavultak a látogatók, és Kaká révén előbb kiegyenlítettek, majd Higuain a 88. percben a győzelmet érő tust is bevitte.

VIDEÓ: Nézd meg a gólokat itt!

Cristano Ronaldo és Özil nélkül kezdett a Real Madrid a Riazorban, és ez meg is látszott az együttes első félidőben nyújtott teljesítményén. A sereghajtó Deportivo több helyzetet alakított ki – elsősorban Riki és Pizzi révén –, míg a királyiak nem nagyon értek oda Aranzubia ketrece elé. Az első félóra lehetőségekben szegény játéka után a játékrész hajrájára alaposan felpörögtek az események. A kék-fehérek Diego Lopez kapus segítségével megszerezték a vezetést, és növelhették is volna a fórt, ha Marcelo nem ment a gólvonal előtt. A másik oldalon Callejóné volt a legnagyobb helyzet, a hazaiak kapusa a helyén volt.

Az 57. percben, néhány harmatos kísérlet után jöttek a pályára a Real ászai, CR egy gyenge szabadrúgással nyitott. Aztán csak meghozta eredményét a fővárosiak támadássorozata, Kaká volt eredményes egy 19 méteres átlövéssel. Cristiano Ronaldo is bemelegedett az utolsó negyedórára, előbb Aranzubia mutatta be a nap védését vele szemben, majd a fejese súrolta a kapufát. Érezhetően feljavult vele a blancók játéka, a 88. percben a győztes gól is megszületett – Higuain jegyezte üres kapura. Di María a hajrában még összeszedett két sárga lapot, a 2-1-es sikerrel a Mourinho-gárda egy pontra megközelítette a később pályára lépő, második helyezett Atlético Madridot.

A mérkőzésen egyébként kezdőként lépett pályára a vendéglátók Kaká nevű játékosa is, akit a Videoton adott kölcsön Spanyolországba. A bekket sérülés miatt kellett lecserélni a második félidőben.

Ami a nap magyar vonatkozású találkozóját illeti, Pintér Ádám a cserepadon ült a Zaragoza Valencia elleni mérkőzésén (2-2).

TABELLÁK: Az európai topligák állása itt!

Mallorca – Getafe 1-3 (G. Dos Santos 24. ill. D. Castro 71. – 11-esből, Colunga 82., 86.)
Zaragoza – Valencia 2-2 (Apoño 5. – 11-esből, H. Postiga 32. ill. Jonas 36., 69.)
Deportivo – Real Madrid 1-2 (Riki 35. ill. Kaká 73., Higuain 88.)