Néhány lap már temeti Angliát, de Gerrardék nem pánikolnak

Feltöltve: 2013, március 27 - 17:30 Frissítve: 2013, március 28 - 14:51

Anglia nem tudta idegenben legyőzni Montenegrót (1-1) ezzel pedig továbbra is csakmásodik csoportjában. Roy Hogdson és Steven Gerrard is elmondta, a második félidei játékuk miatt nem tudták begyűjteni a három pontot, de szerintük meglehet a csoportelsőség, mivel továbbra is a saját kezükben van a sorsuk. A Daily Mail és a BBC ugyanakkor már szinte temeti a válogatottat.

m.csakfoci.hu - kövess minket már mobilon is!

Anglia megőrizve veretlenségét 1-1-es döntetlent ért el Podgoricában Montenegró vendégeként, azonban ez azt is jelentette, hogy a szigetországiak nem tudták megelőzni riválisukat. Az angol lapok abban egyetértenek, hogy Wayne Rooney túllépett korábbi sérelmein, és korai góljával bizonyította, nincsenek rá hatással a múltkori Eb-selejtezőn történtek (kiállították), ugyanakkor a második játékrészben a háromoroszlánosokban megtört valami, így Montenegró joggal vívta ki az egy pontot.

A Telegraph ugyanakkor mellékesen megjegyzi, komoly árat fizethet Anglia a döntetlenért, míg a Daily Mail és a BBC szinte már temeti az együttest. A válogatott kapitánya, Steven Gerrard részben egyetért a sajtóval, de szerinte még nincs lefutva a verseny.

– A szünetet követően 20-30 percig nem futballoztunk, és idegenben ezt nem engedhetjük meg magunknak. Úgy gondolom, hogy megérdemelten egyenlítettek a montenegróiak. Sok rutinos játékossal álltunk fel, és ez az első félidőben látszott is rajtunk, uraltuk a játékot, de azt tudni kell, hogy 1-0-nál mindig sebezhető egy együttes. Nem sikerült bevinnünk a döntő második találatot, ők pedig átvették a mérkőzés irányítását. Az eredmény ellenére továbbra is magabiztosak vagyunk, még megnyerhetjük a csoportot. Ukrajnában mindenképp három pont kell, otthon pedig nem hibázhatunk – mondta az angolok középpályása.

A szigetországiak szövetségi kapitánya, Roy Hodgson is nagyban egyetért Gerrarddal.

– A győzelmünkhöz az kellett volna, hogy a második félidőre is átmentsük az elsőben látott játékunkat. Összességében ugyanakkor azt gondolom, nem számít rossz eredménynek a döntetlen sem, mivel Montenegrót nem egyszerű legyőzni. Persze a három pontnak jobban örülnék. A sorsunk továbbra is a mi kezünkben van, mivel az utolsó négy mérkőzésünkből hármat is hazai környezetben játszhatunk – nyilatkozta a szövetségi kapitány.

Az angoloknak jelenleg két pont a hátrányuk a csoportot vezető Montenegróval szemben, amelyet októberben még fogadnak.

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!