Moniz kritizált is, Szivics: "Nem lehet szórakozni" - így látták az edzők

Feltöltve: 2013, május 5 - 22:24 Frissítve: 2013, május 6 - 09:01

Marc Leliévre szerint az Újpest egy pontot megérdemelt volna az ETO ellen. Pintér Attila úgy látta, hogy játékosai a második félidőben újra bebizonyították, erős csapatot alkotnak, és megérdemelnék azt, amit más nagyon sokan várnak tőlük. Ricardo Moniz, a magabiztos ferencvárosi győzelem ellenére a paksiakat dicsérte, míg Tomiszlav Szivics szerint az egyéni hibákat úgy lehet kiküszöbölni, ha pár játékos a kispadon pihen majd az elkövetkező hetekben.

TABELLÁK: Az NB I és az európai topligák állása itt!

ÚJPEST – GYŐRI ETO 1-2 (Vasilejvic 30., ill. Andric 56., Strestik 93.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Marc Leliévre (Újpest): - Az első félidőben jobban játszottunk, a másodikban a Győr átvette az irányítást. A végén történtekről nem szeretnék beszélni, majd megnézem, hogy mi volt pontosan. Nagyon magas színvonalú meccset láttak a nézők, mindkét csapat jól játszott, jó reklám volt a labdarúgásnak a mai nap. A győzelemért játszott mindkét együttes. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, az utolsó negyed óra pedig a Győr és a mi részünkről is „mindent vagy semmit” felfogásban zajlott – végül a vendégeknek sikerült betalálni. Ha őszinte szeretnék lenni, a döntetlen talán reálisabb lett volna, de gratulálok a Győrnek mert nagyon remekül játszottak ők is. (MTVA, ujpestfc.hu)

Pintér Attila (Győri ETO): - Óriási három lehetőségünk volt 0-0-nál, azt követően pedig az Újpestnek is volt helyzete. A játékosok sokat tettek ma is a klubért, az elnökükért és a városért. Minden játékosom előtt kalapot kell emelnem. Sok sikert szeretnék kívánni az Újpestnek is, ők is sokat tettek a győzelemért, nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl. Benne volt a levegőben, hogy a második gól dönt majd, örülök, hogy nekünk sikerült megszerezni. Az első félidőben fokozatosan pörögtek fel a csapatok, az Újpest jött ki ebből jobban, mert az első félidőben nem nagyon mozgattuk meg az ellenfél védelmet, de a második játékrészben már fegyelmezettebbek voltunk. Ekkor bebizonyítottuk, hogy erősek vagyunk. Ez a csapat megérdemli azt, amit nagyon sokan várnak tőle. (MTVA, ujpestfc.hu)

PAKS - FERENCVÁRIS 1-3 (Lázok 88. – 11-esből, ill. Leonardo 45., Besic 68., Klein 73.)

Ricardo Moniz (FTC): - Két játszó csapat találkozott ma egymással. Ha kielemezzük a Paksot, láthatjuk, hogy rendkívül veszélyes, amikor terület nyílik előtte, és sok mozgással dolgozik. Éppen ezért megpróbáltuk a támadás felépítésüket minél előbb megakadályozni. Ezzel a kreatív játékosaik nem tudtak érvényesülni. A Paks is jól védekezett, hiszen kevés alkalommal kerültünk helyzetbe. Ilyenkor nagy ajándék, hogy pontrúgásból eredményesek tudunk lenni. Fontos volt a három pont, hogy a dobogóért továbbra is versenyben legyünk, most jön a bajnokság döntő szakasza. Sajnos széleken nem voltunk elég hatékonyak, Somalia és Martinus révén, ebben még mindenképp előre kell lépnünk. (Sport TV, fradi.hu)

Tomiszlav Szivics (Paks): - Gratulálok a Fradinak, amely jelenleg jobb csapat, mint a Paks. Magas iramú meccs volt, sajnos rossz időben kaptuk az első gólt. Mindenkinek meg kellene értenie, hogy a foci komoly munka, nem lehet szórakozni. A második gólnál nem tudom mit csináltuk, csak azt láttam, hogy a hálóban van a labda. Iramban, küzdésben nincs gond, egyéni hibáknak köszönhetjük a vereséget. Ezt úgy lehet megoldani, hogy néhányan leülnek a kispadra pár meccsen, és mások játszanak helyettük. Az első félidőben sikerült olyan helyzeteket kialakítani, amelyek után egyetlen jó passz hiányzott. A Fradi második szerzett góljánál megváltozott a meccs. Mentünk előre teljes gőzzel, nagyon akartunk, de ekkor nem sikerült szépíteni. Nincs szégyenkeznivalónk, a Fradi jobb csapat, mint mi, Moniz számos pozitív elemet hozott a magyar futballba, így sok sikert kívánok nekik. (Sport TV, fradi.hu) (Fotó: fradi.hu)

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!