Moniz magyarul beszélt, Rossi a távozását pedzegette - edzői nyilatkozatok

Feltöltve: 2013, szeptember 14 - 22:54 Frissítve: 2013, szeptember 15 - 09:58

Ricardo Moniz, a Ferencváros mestere magyarul kezdte értékelni a Lombard Pápa elleni 2-0-s győzelmet, aztán azt már hollandul mondta, hogy Böde Dánieltől akár Robbenék ellen is szívesen látna egy olyan gólt, mint ezen a bajnokin vagy az észtek ellen. Marco Rossi, a Honvéd vezetőedzője a jelek szerint alaposan felhúzta magát azon, hogy a szurkolók kikezdték az olasz játékosokat, és a távozását pedzegette. A kecskeméti Bekő Balázs számára teljesen érthetetlen, miért omlott össze a csapata 2-0 után a Pécs ellen. Edzői nyilatkozatok.

Utazz Barcelona-meccsre! I Utazz Real Madrid-meccsre!

LOMBARD PÁPA – FERENCVÁROS 0-2 (Böde 2., Holman 46.)

Gólok itt! I Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Tóth Bálint (Lombard Pápa): – Böde Dániel a gólja előtt gyakorlatilag 20-30 méteren keresztül vezethette a labdát, szegény Szűcs Lajosnak berakta a sarokba a védekezési hiba után. Ez nem véletlen, üldöz minket a balszerencse sajnos, sorra dőlnek ki a belső védőink. Mecinovicot úgy kellett beraknom a csapatba, hogy még nem játszott bajnokit, csak két Ligakupa-meccset. Azon kívül, hogy gratulálok az FTC-nek, szerintem jó meccs volt, jól helytálltunk és helyenként jól is játszottunk. Nem rúgtuk be a helyzeteket, ezt pedig egy Ferencváros ellen nem engedhetjük meg magunknak. (Sport TV)

Ricardo Moniz, a Ferencváros mestere rendhagyóan kezdte Sport TV-nek adott nyilatkozatát. Egy papírt tartott a kezében és magyarul kezdett el beszélni. A szakember törte a nyelvünket, de azért lehetett érteni, amit mond, segítője, Máté Csaba pedig ezúttal magyarról-hollandra fordított.

– Uraltuk a játékot. Nem lőttük elég gyorsan a második gólt, és ezért voltak problémák – mondta Moniz, aztán átváltott az anyanyelvére: – Összességében megérdemelten nyertünk. A belső védőknek és úgy általában a védelem tagjainak még meg kell szokniuk egymást, emellett nehezítés volt, hogy Mateos és Besic is betegséggel bajlódott a mérkőzés előtt. Adams-től azt várjuk, hogy még többször kerüljön a védelem mögé és pontos beadásokat adjon. Nagyon fontos volt Gerson szerepe a védelem előtt, stabillá tette a csapatot. Diallo és Böde remekül kiegészítik egymást, mindketten nagyon hasznosan futballoztak. Böde Dánieltől szívesen látnánk azt a megoldást, amit ma és az észtek ellen, akár a hollandok ellen is.

A jelenet 1:40-től az MLSZ TV videóján:

Az FTC vezetőedzője egyébként a sajtótájékoztatón is mondott néhány szót magyarul. (Fotó: fradi.hu)

ÚJPEST – SZOMBATHELYI HALADÁS 1-1 (Vasiljevic 59. ill. Fehér Z. 82.)

Kozma István (Újpest): – Az első félidőben rossz felfogásban futballoztunk, a második félidő elején viszont sikerült megszereznünk a vezetést. Nem éreztem, hogy a Haladás kiegyenlíthet, nem voltak igazán gólveszélyesek a vendégek. Többet kellett volna tartani a labdát, nem kapkodni, aztán még összeszedtünk egy ilyen gólt... Új a csapatunk, sokszor vezetünk, de nem tudjuk megtartani az előnyt ilyen figyelmetlenségek miatt. A derbin mindenképpen jobb koncentrációra lesz szükség. Remélem, ott is mi szerzünk majd vezetést, de fontos lesz, hogy utána ne legyenek ilyen buta hibák. (MTVA)

Artner Tamás (Haladás): – Azt lehet mondani, hogy értékes pontot viszünk haza. Jó csapat ellen játszottunk, ez már nem a tavalyi Újpest volt. Minőségi játékosokat igazoltak és jobb állapotban is vannak. A második félidő elej nem úgy sikerült, ahogy elterveztük, de egyébként ült az, amit a mérkőzésre kitaláltunk. A meccs összképét tekintve megérdemelten viszünk el egy pontot. Természetesen számít ilyenkor a hazai pálya legalább 25-30 százalékot, ennek ellenére nem adtuk fel a támadójátékot. Három csatár volt a csapatban, mögöttük Nagy Gábor személyében egy elsősorban a támadáshoz értő középpályás, és a szélsőknek is az volt a feladata, hogy segítsék a támadásokat. Ebből most ennyi jött ki, de nem vagyok elégedetlen. (MTVA)

PUSKÁS AKADÉMIA – DIÓSGYŐR 0-2 (Futács 58., Bacsa 88.)

Benczés Miklós (Puskás Akadémia): – Az elmúlt mérkőzések tapasztalatai azt mutatták, hogy fontos, hogy szervezettebbé tegyük a csapatot, hiszen korábban sok gólt kaptunk. Amíg egyenlő létszámban játszottunk, ez sikerült is, nem is forgott veszélyben a kapunk - hozzáteszem, az ellenfélé sem. Utána azonban két nagy hibát követtünk el, két kiállítás, mindkettő után gól született, így megérdemelten nyert a Diósgyőr, gratulálok nekik. Tíz játékossal is volt ugyan lehetőségünk a gólszerzésre, de kihagytuk őket, így jogos a DVTK győzelme. (dvtk.eu)

Tomiszlav Szivics (Diósgyőr): – Tetszett a végeredmény, a játék már nem annyira, de a három pontra koncentráltunk, és ezt sikerült is megszereznünk. Ez volt a harmadik győzelem egymás után, ráadásul kapott gól nélkül. Amikor feloldódott a görcs, volt három passz, és azonnal jött a gól is. Az első kiállítás fontos momentum volt, hiszen utána könnyebb volt a dolgunk. A Puskás Akadémiának és Benczés Miklósnak további sok sikert kívánok! (dvtk.eu)

BP. HONVÉD – MEZŐKÖVESD 0-2 (Pilibaitis 29., Harsányi 57.)

Marco Rossi (Honvéd): – Az első félidőben egykapuztunk, a Mezőkövesd tulajdonképpen egy helyzetét kihasználva szerzett vezetést. Nagyon sok hibát követtünk el támadásban és védekezésben is. Tíz nagy lehetőségünk volt, ezeket elhibáztuk, ennek tudható be a vereség. A nézők kikezdték az olasz játékosokat, s mivel én is olasz vagyok, azt tanácsolom a korzón ülőknek, hogy jelezzék észrevételeiket a klub tulajdonosának. Én akár távozhatom is Kispestről, vannak ajánlataim, nekem nem muszáj itt dolgoznom. (boon.hu)

Véber György (Mezőkövesd): – Az előzetesen eltervezett játékunkat sikerült véghezvinni, és ebből kétszer mattoltuk az ellenfelet. A második félidőben higgadtabb játékot alakíthattunk volna ki, győzelmünk egyébként megérdemelt. (boon.hu)

KECSKEMÉT – PMFC-MATIAS 2-5 (Savic 8., Leo 22. – 11-esből ill. Uzoma 42., Romic 44., Mohl 51., Márkvárt 83., Pölöskey 85.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Bekő Balázs (Kecskemét): – Vezettünk 2-0-ra, helyzetink is voltak a harmadik gólhoz. Hogy utána mi történt, az komolyabb elemzést igényel, mert olyan szinten estünk szét, ami érthetetlen. A második félidőre úgy jöttünk ki, mintha most kezdődne a meccs, kaptunk egy pontrúgásgólt, utána viszont volt még helyzetünk és kapufánk is. A végére a hitünket is elvesztettük, megalázó vereség lett. Egyszerűen nem volt benne a meccsben ez, teljesen érthetetlen számomra, ami történt. (kecskemetite.hu)

Lőrincz Emil (Pécs): – Az első félidőben az öltözőben maradtunk, kaptunk egy szabadrúgásgólt és egy büntetőt, ami olyan volt amilyen. Utána magunkhoz tértünk, helyzeteink voltak, végül sikerült egyenlíteni. Úgy küldtük vissza a fiúkat, hogyha ez sikerült, akkor nyerni is van esélyünk. Megszereztük a vezetést, majd a Kecskemétnek még volt egy olyan időszaka, amikor ránk jött, de összességében az történt, amit szerettünk volna. A csapat egységét és mentális erejét dicséri, hogy 0-2-ről, a padlóról tudtunk így nyerni idegenben. (kecskemetite.hu)

TABELLA: Az NB I állása itt!