U19: Anglia túl nagy falat volt a Mészöly-csapatnak

Feltöltve: 2013, november 14 - 17:31 Frissítve: 2013, november 14 - 23:10

Helyenként jól futballozva, helyzeteket kialakítva is simának mondható 4-1-s vereséget szenvedett a magyar U19-es válogatott Anglia legjobbjaitól csütörtök délután, Telkiben, a két csapat felkészülési meccsén. Mészöly Géza csapata az első és a második félidőben is kétszer kapitulált a határozottságban és pontosságban is felénk kerekedő szigetországiak ellen, akikkel a jövő évi, magyarországi Európa-bajnokságon is összefuthatunk majd akár.

ÁTIGAZOLÁSI HÍREK: Kabát 5-6 minőségi igazolást vár Újpestre - kattints!

Jól kezdtük a mérkőzést, helyzeteink is voltak, előbb egy kapushiba, majd egy Bobál Gergely-lövés révén, de mégis az angolok szereztek vezetést. Az 5. percben Rothwell két jó csel után passzolt Murphy-hez, aki 11 méterről lőtt a kapunkba (0-1).

Nem sokkal később Bobál Dávidnak kellett nagyot mentenie, majd ikertestvére, Gergely lőtt a másik oldalon, illetve Németh szabadrúgásaiban is benne volt a veszély, a 39. percben például Coddingtonnak kellett nagyot védenie a Haladás-játékos lövésénél. Jött azonban sajnos az újabb angol gól, a 42. percben, egy baloldali beadás után Digby vette át a labdát, majd 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-2-vel fordultak a csapatok Telkiben.

A fordulás után nem sokkal eldőlt a meccs: az 54. percben eladtuk a labdát az angol térfél közepén, a szigetországiak pedig kegyetlenül lekontráztak. Végül Murphy adott be balról, az érkező Bennett pedig közéről a hálóba lőtt (0-3).

Több cserét követően, a 75. percben jött össze a szépítés a Mészöly-csapatnak, ekkor Talabér csavart be szépen egy 25 méteres szabadrúgást a kapuba (1-3). A slusszpoén azonban megint az angoloké lett, a 87. percben Robinson a tizenhatoson belül kicselezte Tamást, aki a földön fekve se tudta szerelni a cserejátékost. Az angol támadó végül éles szögből, 6 méterről lőtt a hálóba, kialakítva az 1-4-s végeredményt.

A magyar válogatott nem futballozott rosszul, de a kapu előtt sokkal határozottabb és a mezőnyben is jóval kevesebbet hibázó angol válogatott megérdemelten győzött. (Fotó: mlsz.hu)

Magyarország – Anglia 1-4 (Talabér 75., ill. J. Murphy 5., Digby 42., Bennett 54., Robinson 87.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!