Pintér: Néhány játékosnak el kell gondolkodnia; "Hátradőltünk, mint egy nyugdíjas" - így látták az edzők

Feltöltve: 2013, november 24 - 00:05 Frissítve: 2013, november 24 - 11:33

Pintér Attila a nagy védelmi hibákban látta csapata vereségének legfőbb okát, a Mezőkövesd-Győri ETO 3-0-s mérkőzés után, a szakember figyelmeztetett is, néhány játékosának el kell gondolkodnia szerinte. Véber György arról beszélt, csapata kezd kilábalni a hullámvölgyből. Tóth Bálint figyelmeztette együttesét, hogy az Újpestnek "élet-halál meccse" lesz, mégis elmondása szerint "hátradőltek, mint egy nyugdíjas". Nebojsa Vignjevic első hazai győzelmének örült. Edzői értékelések.

TABELLA: Az NB I állása itt!

BP. HONVÉD – DEBRECENI VSC 1-3 (Perea 83. – 11-esből ill. Zsidai 45., Szakály 59., Kulcsár 67.)

Videó itt! I Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Marco Rossi (Honvéd): – Furcsa mérkőzés volt. A csapat taktikailag jól teljesített. Az első félidőben jobban játszottunk. A második félidőben is ez folytatódott. A Debrecen végeredményben 3 kapuralövéséből 3 gól született. Kapusunknak nem is volt dolga. A Loki jókor szerzett gólokkal győzött. (haon.hu)

Kondás Elemér (DVSC-TEVA): – Nehéz mérkőzésre számítottunk, előző eredményei alapján tudtuk, jó csapat a Honvéd. Az első félidőben egál játék folyt a pályán, a 46. percben azonban betaláltunk. A második félidőben aztán a mi akaratunk érvényesült a pályán. (haon.hu)

KAPOSVÁR – MTK 2-2 (Babic 59., Markus 83. ill. Kanta 6., Eppel 30.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Prukner László (Kaposvár): – Hektikus mérkőzés volt. Ez a két csapat pozíciójából adódott. A meccs elején hoztuk a szokásos formánkat, ez már legalább a 12. mérkőzés, amikor korai gólt kapunk. Lenulláztak bennünket a két góllal. A félidőben próbáltam lelket önteni a játékosokba, akik elhitték, hogy lehet elölről kezdeni mindent. Megérdemelten egyenlítettünk, s ha egy kicsi szerencsénk van, akkor nyerhetünk volna. Szakmailag nehéz mit kezdeni az olyan szituációkkal, amikor a mérkőzés elején hátrányba kerülünk, nem csak az eredmény szempontjából, mentálisan is. (sonline.hu)

Garami József (MTK): – Nagyiramú mérkőzést játszottunk, ez érthető a helyzetünkből kifolyólag. Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, két szép gólt is lőttünk. A második félidő felétől feljött a Kaposvár, a középpályán uralták a játékot. Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, hiszen elkerülhető gólokat kaptunk. (sonline.hu)

SZOMBATHELYI HALADÁS – PMFC-MATIAS 1-3 (Fehér 7. ill. Romic 40., Szatmári 69., Koller 86.)

Artner Tamás (Haladás): – A csapat akkor is a mienk, ha győz, és akkor is, ha veszít. Mindent megtettünk, hogy nyerjünk. Jól kezdtünk, az első negyedórában megszereztük a vezetést, sajnos nem rúgtunk rá újabb gólt, pedig Radónak volt egy ziccere. A második félidő elején nagyon nagy nyomás alá helyeztük a Pécset, a kiállításig nem volt kérdés, hogy csak mi nyerhetünk. Az ominózus szituációkat vissza kell néznem, gondolok itt Radó és Németh esetére. A mély talaj ellenére jó meccs volt, a fordulópontokból mi jöttünk ki rosszul. (haladas.hu)

Lőrincz Emil (Pécs): – Az első 15 percben tompán játszottunk, akkor kaptuk a gólt is. Ezután fokozatosan elkezdtünk futballozni, a második félidőben a mi akaratunk érvényesült - megérdemelten nyertünk. Szerintem amelyik csapat Szombathelyen három gólt rúg, az rászolgál a győzelemre. (haladas.hu)

ÚJPEST – LOMBARD PÁPA 4-2 (Litauszki 3., Simon K. 28., Stanisavljevic 43., 49., ill. Kenesei 7., Présinger 31.)

Nebojsa Vignjevic (Újpest): – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, sok olyan dolgot láttam a csapattól, ami tetszett, főleg az első félidőben, szereztünk három gólt és sokat is birtokoltuk a labdát. Két buta hibából kaptunk két gólt, kicsit magunknak tettük nehézzé a találkozót. A negyedik gól döntötte el a meccset, de még utána is voltak helyzetek, így lehetett volna még jobb is, de csak gratulálni tudok a játékosaimnak. Örülök a győzelemnek, sok sikert kívánunk a Pápának. A mai eredmény jót tett az önbizalmunknak, nemcsak a Fradi-meccsre, de a hátralevő találkozókon is profitálhatunk ebből. A mai meccs jó példa volt arra, hogy menyire nehéz minden győzelem, ami nekem személy szerint különösen fontos is volt, hiszen ez volt az első győzelmem ebben a stadionban az Újpest edzőjeként. Láttam a mérkőzéseit a Lombardnak, tudtuk, hogy veszélyesek. Ezt bizonyították, mert kétszer adtunk nagyobb teret a Pápának, de ez pont elég volt ahhoz, hogy a figyelmetlenségek miatt kapjunk két gólt. Sajnáltam ezt, mert egyébként az első félidőben nagyon jó dolgokat mutattunk, sok helyzetünk volt, lőttünk három gólt és jól járattuk a labdát. A második játékrészben a negyedik gól után már könnyebb dolgunk volt, próbáltunk kontrázni, volt is néhány helyzetünk, de több találat nem esett. Az Újpest egy nagy klub, olyan játékosok kellenek, akik képesek minden meccsen győzelemre játszani, adott esetben nagyobb nyomás alatt is. A játékosok ma a két gyors pápai egyenlítés után nehéz helyzetben megmutatták, hogy karakteres emberek alkotják a csapatot, ez pedig fontos, mert a futballtudás nem mindig elég a győzelemhez. (Sport TV/ujpestfc.hu)

Tóth Bálint (Lombard Pápa): – Az első félidő kriminális volt, azt nem lehetett rendbe hozni a másodikkal. Öt egész fejjel kevesebben mentünk ki az első félidőre, így mindenki csak fele arányban volt kit a pályán. A játékosok azt hitték, hogy mi már egy jó csapat vagyunk – ezt maguktól is fogják majd tudni, de én azért ráteszek egy lapáttal. Jó partnerek voltunk az első félidőben ez igaz, de nem ezt a nyílt játékot terveztem. Nem olyan volt a hozzáállásunk és a mentalitásunk, amilyennek kellett volna, tessék itt az eredmény. Ez a csapat nem engedheti meg magának, hogy öt játékossal kevesebben legyünk a pályán, márpedig itt ez történt. Hangsúlyoztam a meccs előtt a játékosoknak, hogy az Újpestnek ez élet-halál harc lesz, ezt szajkóztam, erre tessék! Ez a mai Lombard egy kicsit a régi Lombardot idézte, az pedig nem az én profilom. Az Újpestnek gratulálok, mert megérdemelten nyertek. És szeretném külön megjegyezni, hogy a játékvezetők kitűnően vezették a mérkőzést. Ezt csak azért mondom, hogy meg se forduljon a játékosaim fejében, hogy a játékvezető tehet az eredményről. Azt kértem, hogy az Újpest az első 15 percben ne rúgjunk gólt, mert eredménykényszerben vannak, és az idő utána nekünk dolgozik. Erre mint egy nyugdíjas, hátradőltünk a húsz pontunkkal és vártuk a karácsonyi ünnepeket. Pedig jön a Puskás Akadémia, majd a Kispest, tavasszal pedig Kaposváron kezdünk. Ha nulla ponttal zárjuk az idei évet és így megyünk tavasszal a Rákóczihoz, akkor lesz haddelhadd. (Sport TV/ujpestfc.hu)

MEZŐKÖVESD – GYŐRI ETO 3-0 (Melczer 29., Balajti 81., Harsányi 92.)

Véber György (Mezőkövesd): – Két ellentétes félidőt láthattunk. Több helyzetünk volt az első játékrészben, majd a második félidőben nagyon ránk jött a Győr, de felkészültünk rá, hogy kontrákkal kell veszélyeztetnünk. Nagyon örülök, hiszen egy nehéz időszakból kezdünk kilábalni. Mindent megtett a csapat a győzelemért, de helyén kell kezelnünk a győzelmet. (Kisalföld)

Pintér Attila (Győri ETO): – Nagyon jól megszervezte védekezését a Mezőkövesd. A két belső védőnk olyan hibákat követtek el, amelyeket ilyen szinten nem szabad. Mentünk becsülettel a második félidőben, voltak lehetőségink is, de a legnagyobb probléma, hogy a helyzeteinket nem tudjuk értékesíteni és a hibáinkat könyörtelenül kihasználták. Egy-két játékosnak el kell gondolkodnia a teljesítménye után. (Kisalföld) (Fotó: vidi.hu)