BL: Mourinho kritikus egy percről beszélt, Simeone hatalmas munkáról - visszhangok

Feltöltve: 2014, május 1 - 10:24 Frissítve: 2014, május 1 - 19:06

Az Atlético Madrid 3-1-re nyert a Chelsea otthonában, így bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe. A találkozó után José Mourinho gratulált a spanyoloknak, de azt kiemelte, hogy a mérkőzésnek volt egy kritikus egy perce, amikor eldőlt a sorsuk. Kollégája, Diego Simeone csapata erőfeszítését és a munkáját dicsérte. Az Atlético játékosai szerint különleges lesz épen a Real ellen meccselni a BL döntőjében.

Így verte ki az Atlético a Chelseát - videó

A Chelsea - Atlético Madrid (1-3) BL-elődöntő után a főszereplők nyilatkoztak:

Diego Simeone (Atlético Madrid): - Mindent megtettünk azért, hogy egészen a végsőkig eljussunk. Fernando Torres góljára jól reagáltunk, sikerült korán egyenlítenünk. Utána játszhattuk a saját játékunkat. Nagyon meg kellett dolgoznunk ezért a sikerért. Végül az erőfeszítéseink eredménnyel jártak és egy gyönyörű végjátékban van részünk.

José Mourinho (Chelsea): - A 11-esig nem hiszem, hogy jobbak voltak, mint mi. Mi irányítottuk a játékot, de aztán jött a kritikus egy perc, amikor a kapus egy hihetetlen mentést mutatott be John Terry fejesénél, majd kaptak egy 11-est. Hatvan percig mi voltunk a jobb csapat, de az ilyen fontos meccsek a részleteken dőlnek el. Gratulálok az ellenfélnek, fantasztikus, amit csinálnak a spanyol bajnokságban is. Sérülések és eltiltások is nehezítették a dolgunkat, ennek ellenére mindent megtettünk. Ha mi vezetünk 2-1-re, teljesen más a vége. A következő szezonunk jobb lesz, a fiatal játékosok is rutinosabbak lesznek, és remélhetőleg tudunk igazolni 1-2 futballistát.

Tiago (az Atlético Madrid középpályása): - Egy nagyon jó csapat ellen játszottunk jól, boldog vagyok, hogy bejutottunk a döntőbe. Tudtuk, ha gólt szerez a Chelsea, nehéz helyzetbe kerülünk. A félidő vége előtt nagyon fontos volt az egyenlítő találatunk. A második félidőben már több területünk volt játszani. Mi irányítottuk a mérkőzést és mi voltunk a jobb csapat a pályán. Hihetetlen számunkra, hogy döntőt játszunk. Vasárnap egy újabb "finálé" vár ránk a spanyol bajnokságban a Levante ellen, talán a bajnoki címet is megnyerhetjük. Ez a szezon számunkra egy álom. Különleges döntő lesz a Real Madrid ellen, hiszen nagyon jól ismerjük egymást, de még van időnk ezen gondolkodni, most a vasárnapi bajnoki a legfontosabb.

Diego Costa (az Atlético Madrid támadója): - A Chelsea többet támadott, mert otthon játszott. Mi kihasználtuk a lehetőségeinket. Az utolsó meccset is nagyon fogjuk élvezni, hiszen nem mindig lehet részünk ilyen élményben. Mindent megteszünk a döntőben. A Bajnokok Ligája fináléja különleges, de a Real ellen még különlegesebb lesz.

David Luiz (a Chelsea védője): - Az övék volt a jobb csapat, megérdemelték a győzelmet. Megpróbáltunk mindent, de Courtois nagyon jól védett. Az első negyven percben mi irányítottunk, de a bekapott gól után ki kellett nyílnunk. Szerettem volna pályára lépni Lisszabonban, de hiába adtunk ki mindent magunkból, ez is kevés volt. Gratulálnunk kell az Atléticónak, nagyon jó csapatuk van. Megérdemlik, hogy bejutottak a döntőbe.

Willian (a Chelsea középpályása): - Küzdöttünk a végsőkig, de a döntőig nehéz eljutni. A vereség mindig fáj egy elődöntőben. Frusztráltak vagyunk, de felemeljük a fejünket és a következő kihívásra koncentrálunk.

» » Országos focitorna indul komoly pénzjutalommal - siess a nevezéssel!