Győzelemmel búcsúztatta stadionját az MTK - nyert a Puskás Akadémia

Feltöltve: 2014, május 31 - 19:55 Frissítve: 2014, május 31 - 20:06

Az MTK Bese Barnabás duplájával verte szezon- és stadionbúcsúztatóján a Kaposvárt 2-0-ra, az NB I szombati találkozóján. A nap másik meccsén ugyan Balázs góljával vezetést szerzett a hazai Kecskemét a Puskás Akadémia ellen, de Szakály Dénes duplájával megfordították 1-2 arányban a meccset a teljes második félidőt emberelőnyben játszó vendégek.

TABELLÁK: Az NB I állása itt!

Az MTK-Kaposvár mérkőzés első félórája kevés izgalmat hozott, az utolsó negyedórára viszont felpörögtek az események Bese jóvoltából. A fiatal támadó a 34. percben egy szép egyéni alakítás után lőtte ki a bal sarkot, majd szűk 10 perccel később egy újabb látványos megoldással, ballal volt eredményes.

A 2-0-s végeredmény így tulajdonképpen már az első félidőben kialakult, bár a stadionjuktól búcsúzó kék-fehérek fordulás után is növelhették volna az előnyüket az aktívan játszó Eppel révén, ám Rusák többször is védett, a támadó pedig egy büntetőt is rontott. Az MTK zsinórban öt meccset nyert meg, így végül a 8. helyen zárt Garami József együttese.

MTK – Rákóczi 2-0 (Bese 34., 43.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Kecskeméten zárta az OTP Bank Liga idei küzdelmeit a Puskás Akadémia, a szombat délutáni találkozón azonban a hazaiak jelentkeztek eleinte veszélyesebb támadásokkal, Balázs ziccere után meg is szerezték a vezetést a kecskemétiek (1-0). Távoli kísérletekkel próbált válaszolni a vendégcsapat, a 34. percben, ha némi kapussegédlettel is, de beakadt Szakály egyenlítést jelentő találata (1-1).

Az első játékrész legvégén Vukasovic csúszott rá Szakályra, amiért piros lapot kapott. A második félidő végén tudta kihasználni az emberelőnyt a Puskás Akadémia, Szakály Dénes újabb találata jelentette a vendégeknek a 2-1-es győzelmet. (Fotó: mtkhungaria.hu)

Kecskemét – Puskás Akadémia 1-2 (Balázs 15., ill. Szakály 34., 84.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

Focitorna: óriási kedvezmény mindenütt - nevezz a budapesti selejtezőre! »