Feltöltve: 2011, augusztus 21 - 21:45 Frissítve: 2011, augusztus 22 - 13:21

Nagy Tamás, a Ferencváros megbízott szakvezetője elfogadhatatlannak nevezte csapata Haladás ellen nyújtott teljesítményét, de Aczél Zoltán sem volt maradéktalanul elégedett a látottakkal. Ugyanez igaz az újpesti Zoran Szpisljakra és a diósgyőri Benczés Miklósra is. Edzői nyilatkozatok.

Nyerd meg Bojan Krkic dedikált Roma-mezét: kattints és nyomd meg a Tetszik gombot a bejegyzésnél!

ÚJPEST – DIÓSGYŐR 1-1 (Kabát 51. ill. Seydi 68.)

Beszámoló itt! I Minden fontos mozzanat itt!

Zoran Szpisljak (Újpest): – Inkább csalódott vagyok, mint elégedett, ugyanakkor nagyon örülök annak, hogy visszatérhettem a csapat mellé. Igazából szerintem az eddigi meccsek megfogtak minket. A rúgott gól után kicsit visszább álltunk, nagyon ránk jött a Diósgyőr és nyomás alatt tartott minket. Átnéztük az utolsó öt mérkőzésünket, hogy miben kell javulnunk, azon dolgoztunk, hogy több helyzetünk legyen - ezek meg is voltak -, a következő lépés pedig a helyzeteink kihasználása. Reális eredménynek tartom a döntetlent, viszont ha a helyzeteinket kihasználjuk, akkor megnyerhettük volna a mérkőzést.

Benczés Miklós (Diósgyőr): – Ha idegenből mindig elhoznánk egy pontot, elégedett lehetnék egy feljutó csapat edzőjeként. Az első félidőben értékelhetetlenül gyengén játszottunk. Lassan, iramtalanul futballoztunk. Az Újpest gólja jót tett a mérkőzésnek, csapongóvá vált a játék, mindkét kapu egyaránt veszélyben forgott, így összességében igazságosnak tartom a döntetlent. Mint már ezt többször elmondtam, amennyiben 100%-ot nyújtunk a pályán, akkor bármilyen eredmény elfogadható, de ma nem adtunk ki mindent magunkból, így született meg ez az eredmény.

FERENCVÁROS – HALADÁS 1-2 (Rósa 72. – 11-esből ill. Vujovic 5., Halmosi 56.)

Nagy Tamás (Ferencváros): – Megengedhetetlen, ahogy játszottunk. Ellenfelünk lélektani előnyben volt, hiszen az előző fordulóban már tudott nyerni. Tudtam, hogy sokkal nehezebb lesz a dolgunk, mint ahogy sokan várták. Érthetetlen volt számomra, ahogy kezdtük a mérkőzést. Felkészültünk az ellenfelünkből, ennek ellenére egy tanácstalan, határozatlan csapatot láttam a pályán. Rendkívül pontatlan volt a játékunk, sokszor az volt az érzésem, hogy három-négyen játszottunk, nyolc-kilenc ellen. Ezt nem lehet elfogadni, hiszen ez azt jelenti, hogy lelkesedésben is volt különbség a két csapat között. Jelenleg ez a Ferencváros első csapata, augusztus 31-ig még lehet igazolni…. Egy jobb csapattal lehetett volna 2-2 vagy 3-2 is akár, a helyzeteink megvoltak, de döntő pillanatokban hibáztunk. Amíg itt vagyok, ebből a keretből próbálom meg kipréselni a legtöbbet, ez nem ígéret, én ilyen vagyok.

Aczél Zoltán (Haladás): – A vezetésünk után ráültünk az eredményre, ez vicces, nem is értettem. A Fradi alakított ki helyzeteket, de a fölényük meddő volt. Az első félidő második 30 percével nem vagyok elégedett, nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. A szünetben oda is pirítottam a játékosoknak. A második félidő elején rúgtunk egy gólt, aztán utána nagyon fegyelmezetlenek voltunk. Senki nem mondta a játékosoknak, hogy húzzák az időt. Az Üllői úton kétgólos vezetésnél nem ezt kell csinálni, hanem játszani kell, levinni a labdát a földre és futballozni. Magunknak tettük nehézzé ezzel a mérkőzést. Rosszul kezdtük a szezont, de most három meccsből van hét pontunk, ami már jó. Nem tisztem megvédeni, a Ferencvárost, de azt ne felejtse el senki, hogy Prukner Lászlóval és Nagy Tamással az előző szezonban harmadik lett a csapat, azóta nem lettek rosszabb edzők. Van ilyen, amikor nehezebben állnak össze a dolgok, én is átéltem már hasonlót, biztos vagyok benne, hogy lesz ez jobb is. (FOTÓ: FTC.HU)