4-4-es csodameccs is volt az NB I-ben - eredmények

Feltöltve: 2011, augusztus 27 - 20:50 Frissítve: 2011, augusztus 28 - 12:00

Hihetetlen mérkőzésen játszott egymással 4-4-s döntetlent a Kaposvár és a Paks az OTP Bank Liga 7. fordulójában. A másik esti meccsen a PMFC hátrányból fordítva verte 2-1-re a Lombard Pápát, így továbbra is dobogós az élvonal egyik újonca.

Nyerd meg Bojan Krkic dedikált Roma-mezét: kattints és nyomd meg a Tetszik gombot a bejegyzésnél!

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI - PAKSI FC 4-4

Az első említésre méltó eseményig a 20. percig kellett várni, ekkor Magasföldi szabadrúgása után kellett nagyot nyújtóznia Hajduchnak. De még megijedni sem nagyon volt idejük a kaposvári szurkolóknak, a gólgyáros Peric ugyanis hamarjában kétszer is lecsapott: előbb a 30. percben passzolt be egy kipattanót, majd a 32.-ben hokis módon szúrt bele egy lövésbe, megszerezve szezonbeli 7. (!) találatát is. A Paks még a szünet előtt szépíthetett volna, Éger azonban kihagyta a Bartha elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt, jobban mondva Hajduch hárított bravúrral.

A második felvonásban viszont gyorsan összejött a szépítés, az 57. percben Kiss Tamás lőtt mutatós gólt mintegy 13 méterről. Ettől olyannyira magához tért Kis Károly együttese, hogy a 69. percben már 2-2 állt az eredményjelzőn: a gólszerző beadását Bartha bólintotta a kaposvári kapuba.

A hazai drukkerek nem hittek a szemüknek, de két minutummal később már örömükben dörzsölgethették: Balázs bombájával visszavette a vezetést Sisa Tibor csapata. Sőt, a 86. percben büntetőből Safaric is betalált, így lényegében eldőlt a meccs – gondolhattuk, de milyen rosszul tettük! A 88. percben előbb Böde talált be, majd a 91. percben Sifter fejese is utat talált Hajduch kapujába, így 4-4-es döntetlennel ért véget a nem mindennapi gólparádé.

Kaposvár – Paks 4-4 (Peric 30., 32., Balázs 71., Safaric 86.-11-esből ill. Kiss T. 57., Bartha 69., Böde 88., Sifter 91.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

PÉCSI MFC - LOMBARD PÁPA 2-1

Aktívan kezdett a Fraditól frissen igazolt Rodenbücher Istvánt is a soraiban tudó Pápa, előbb Quintero lövését védte Dibusz, majd az expécsi Lovrencsics nem tudta bepasszolni a kipattanót. Aztán Varga lövése után volt megint dolga a remek szezont futó mecsekaljai portásnak, de a 12. percben Ganugrava 18 méteres löketével szemben már ő is tehetetlen volt.

A tetszetősen futballozó Pápa uralta a meccset, az első igazi hazai lehetőségre a 29. percig kellett várni, ekkor Pintér kapáslövése csak kevéssel kerülte el Szűcs Lajos kapuját. Ez mintha egy jel lett volna, ezután ugyanis sorban jöttek a hazai helyzetek, de Gyánó és Todorovics fejesénél sem állt a pécsiek pártjára Fortuna.

A 38. percben viszont siker koronázta az erőfeszítéseiket: Horváth Zsolt szezonbeli negyedik góljával egyenlített Mészáros Ferenc együttese. Sőt, Lovrencsics kimaradt ziccere után ("természetesen" Dibusz hárított), a 45. percben Frőhlich a vezetést is megszerezte.

A második félidő elején is lendületben maradt a Pécs, de nem tudott újabb gólt szerezni. A 60. percben viszont egyenlíthetett volna a Pápa, de Dibusz remek mozdulattal hárította Quintero lövését. A 65. percben az idősebb kolléga is "villantott", Szűcs Gyánó kísérletét hatástalanította nem kis bravúrral. Tíz perccel a vége előtt is ő tartotta meccsben a Pápát, Nagy Olivér lövését is kitornázta. A változatos meccsen Szabó lábában még benne volt az egyenlítés, de a Pécs végül 2-1-re nyert, és megőrizte dobogós helyezését a tabellán. (FOTÓ: RAKOCZIFC.HU)

Pécsi MFC – Lombard Pápa 2-1 (Horváth 38., Frőhlich 45. ill. Ganugrava 12.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!

(Tudósító:Szakács Miklós)