Válogatott: Megtettük, amit kellett - Moldovát is legyőztük

Feltöltve: 2011, szeptember 6 - 21:37 Frissítve: 2011, szeptember 7 - 14:53

A svédek legyőzése után lendületből hoztuk a moldávok elleni Eb-selejtezőt is. A mieink Vanczák Vilmos és Rudolf Gergely góljaival 2-0-ra nyertek Kisinyovban, így reális esélyünk maradt a csoport második helyének megszerzésére.

Moldáv-Magyar: Minden a sorsdöntő selejtezőről itt - kattints!

- pepsifoci.hu - Villámgyorsan gólt szereztünk Moldovában: a 7. percben Hajnal ívelt a kapu elé egy szabadrúgást, amit Juhász középre kanalazott, Vanczák pedig közelről a léc alá lőtt. Ezt követően lüktető lett a játék, mindkét kapu előtt voltak lehetőségek, de vagy a csatárok voltak pontatlanok, vagy a kapusok védtek. A 40. percben újra közel jártunk a gólhoz, Elek egy szép szóló végén 14 méterről lőtt, de Gaiduchevici jó helyen állt és megfogta a labdát.

(Vanczák és Rudolf gólja ITT!)

A második félidő elején Rudolf is gólt szerzett, de a játékvezető les miatt – tévesen – érvénytelenítette a találatot. A folytatásban nagyon felszívta magát a moldáv csapat, mentek előre becsülettel a hazaiak, de szerencsére kimaradtak a helyzetek, közben nekünk is voltak lehetőségeink, de a moldáv kapus jó napot fogott ki. A 82. percben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult: Varga beadása után Rudolf lőtt hét méterről a kapuba. A mieink végig kontrollálták a játékot, és megérdemelten nyertünk.

A CSOPORT ÁLLÁSA ITT!

Ez pedig azt jelenti, hogy amennyiben a következő fordulóban Svédország nem tud nyerni Finnországban, majd pontokat veszít a vb-ezüstérmes hollandok ellen, mi pedig a zárónapon legyőzzük a Puskás Stadionban a finneket, úgy mi végzünk a csoport második helyén, ami pótselejtezőt jelent.

Moldova-Magyarország 0-2 (Vanczák 7., Rudolf 82.)- a meccs minden fontos mozzanata itt!