BL: Horror Manchesterben, simán nyert a Bayern - eredmények

Feltöltve: 2011, szeptember 27 - 22:40 Frissítve: 2011, szeptember 28 - 10:21

Durva forgatókönyv szerint zajlott a Basel manchesteri vendégjátéka, a MU lazán 2-0-ra vezetett már 17 perc után, a második félidőben azonban a Basel 18 perc alatt fordított, ám végül Young megmentette a MU-nak az egyik pontot (3-3). A Bayern München Mario Gomez két góljával verte a Manchester Cityt 2-0-ra, a meccsen Kassai Viktor bíráskodott.

TABELLÁK: Az NB I, az NB II és a topligák állása egy helyen - kattints!

- pepsifoci.hu - Münchenben Kassai Viktor sípszavára kezdődött a mérkőzés, és a Manchester City volt sokáig az aktívabb. Idővel aztán magára találat a Bayern, és Mario Gomez két góljával eldöntötte a maga javára a meccset. A másik meccsen hamar eldőltek a fontos kérdések, Hamsik, illetve Cavani találatával már a 17. percben kialakult a 2-0-s végeredmény.

A Trabzosnpor-Lille meccsen Sow góljával sokáig a Lille-nek állt a zászló, Colman 11-esével a Trabzonspor otthon tartotta az egyik pontot.

A C csoportban jól tartotta magát az újonc Otelul Galati, de a nagyobb BL-rutin a Benfica javára döntött: a portugálok Cezar góljával 1-0-ra nyertek. A Manchester United-Basel összecsapáson Welbeck duplája után egyetlen józan gondolkodású drukker sem fogadott volna arra, hogy a papírformát „bántódás éri”, csakhogy a két Frei gondoskodott arról, hogy minden a feje tetejére álljon. A második félidő elején előbb Fabian szépített, majd két perc múlva Alexander egyenlített. A 76. percben pedig Alexander Frei 11-esével már a Basel vezetett. Szorította az idő a hazaiakat, de Young révén legalább az egyenlítés sikerült.

Magabiztosan nyertek az esélyesek a D csoportban, a Real Madrid szűk 50 perc alatt lőtt három gólt vendégének, az Ajaxnak esélye sem volt a spanyol gigász ellen. A Lyon is hozta a kötelezőt, a Dinamo Zágráb ellen 2-0-ra győztek.

Bajnokok Ligája (csoportkör, 2. forduló), a keddi eredmények:

A-csoport:
Bayern München – Manchester City 2-0 (Gomez 38., 45.)
Napoli – Villarreal 2-0 (Hamsik 14., Cavani 17. – 11-esből)

B-csoport:
CSZKA Moszkva – Inter 2-3 (Dzagoev 45., Vagner Love 77., ill. Lucio 6., Pazzini 23., Zarate 79.)
Trabzonspor – Lille 1-1 (Colman 75. – 11-esből, Sow 31.)

C-csoport:
Manchester United – Basel 3-3 (Welbeck 16., 17., Young 90. ill. F. Frei 58., A. Frei 60., 76. 11-esből)
Otelul Galati – Benfica 0-1 (Cezar 40.)