Nikolics Nemanja

Nikolicsért eurómilliókat fizethet a Lazio - lapértesülés

Feltöltve: 2016, június 3 - 11:01

Olasz sajtóhírek szerint a Lazio is szerződtetné a Legia Varsó magyar válogatott támadóját, Nikolics Nemanját. A lengyel bajnokság gólkirályát és legjobb játékosát a beszámoló szerint 5-8 millió euróért lehet elvinni klubjától, a vb-rekorder Miroslav Klosét pótolnák vele Rómában.

A két leggyilkosabb magyar csatár ott lehet az Eb-n

Feltöltve: 2016, május 20 - 15:24

Az elmúlt 10 év, az NB I-ben leghatékonyabb, azaz a legjobb gól/perc mutatójával rendelkező magyar támadója Nikolics Nemanja és Németh Krisztián, akik mindketten jó eséllyel ott lesznek majd a válogatottal a nyári Európa-bajnokságon - derül ki az egyik nemzetközi fociportál kimutatásából. Az élmezőnyben több korábbi gólkirály is helyet kapott, az aktív NB I-es játékosok közül azonban csak ketten szerepelnek a legjobbak között.

Váratlanul beleszálltak Nikolicsba: "Lassú és túl gyenge a BL-hez"

Feltöltve: 2016, május 19 - 19:40

Annak ellenére, hogy mondhatni minden lehetséges egyéni és csapatcímet begyűjtött a Legia Varsóval, kemény kritikát kapott. Egy korábbi varsó gólvágó szerint ugyanis Nikolics csak lengyel szinten kiemelkedő, de a Bajnokok Ligájában már „gyenge” lesz…

Nikolics: "Az a célunk, hogy egy kis csodát tegyünk az Eb-n"

Feltöltve: 2016, május 19 - 17:43

Nikolics Nemanja mentálisan rendben van, fizikálisan kicsit elfáradt az idei szezonban, amelyben mindent megnyert Lengyelországban.

Nikolics nagy triplája: Mindent vitt a magyar csatár

Feltöltve: 2016, május 17 - 10:14

Nem mindennapi mesterhármast ért el Nikolics Nemanja a lengyel élvonalbeli bajnokság, azaz az Ekstraklasa szezonzáró gáláján: a bajnok és kupagyőztes Legia Varsó magyar támadóját választották meg a szezon legjobb játékosának, ő lett az idény legjobb csatára, sőt, a közönségdíjat is hazavihette.

Nikolics: A 28. gól és bajnoki cím, Kádár: Parádés gólpassz - videók

Feltöltve: 2016, május 15 - 20:49

3-0-ra győzött, így bajnok lett Lengyelországban a Legia Varsó, soraiban a végül 28 találattal záró Nikolics Nemanjával, aki Gyurcsó Ádámot 73 percen át foglalkoztató Pogon Szczecin elleni zárómeccsen (3-0) is gólt szerzett. Jól sikerült az utolsó meccse Kádár Tamásnak és a Lech Poznannak is, a védő nagyszerű gólpasszt adott a Ruch Chorzów 3-0-s legyőzése során, a harmadik gólnál. Lovrencsics Gergő nem szerepelt a meccskeretben.

Nikolics kicentizte a 11-est a győztes szuperrangadón - videó

Feltöltve: 2016, május 8 - 20:30

Nagyon közel került a Legia Varsó ahhoz, hogy a kupa után a bajnokságot is megnyerje Lengyelországban: a fővárosiak vasárnap 4-0-ra kiütötték hazai pályán a nagy rivális, a forduló előtt a Legiával azonos pontszámmal álló Piast Gliwicét. A listavezető magyar támadója, az összesen már 27 találatnál járó Nikolics Nemanja a 70. percben, 11-esből maga is kivette a részét a gólgyártásból. Két forduló van még hátra az Ekstraklasa rájátszásából.

Nikolics Kádárral nem bírt, de lengyel kupagyőztes lett - videó

Feltöltve: 2016, május 2 - 18:24

A Legia Varsó nyerte a Lengyel Kupa döntőjét, a hétfői, gdanski döntőben nagy riválisát, a Lech Poznan csapatát legyőzve 1-0-ra. A döntő nem mindennapira sikeredett, hiszen volt egy hosszabb kényszerszünet is a második félidőben a szurkolók pirotechnikai "bemutatója" miatt, így 13 perc hosszabbítást követően ünnepelhetett a Legia. Három magyar is a pályán volt.

Válogatott: Németh és Mervó a topon a csatárok közül 2016-ban

Feltöltve: 2016, április 29 - 09:59

Németh Krisztián egyelőre a 2016-os évben legeredményesebb, a magyar válogatott keretében szóba jöhető magyar támadó, gólátlagban is az élen áll, mögötte pedig a remek formába lendült Mervó Bence is élesebb a kapu előtt gólátlagát tekintve, mint több rutinosabb riválisa. A Katarban, illetve a Wroclawban futballozó csatár a Legia Varsó lengyel-gólkirály-jelöltjét, Nikolics Nemanját és a Ferencvárosban ugyancsak a trónra törő Böde Dánielt is megelőzi hatékonyságban. Közben Szalai Ádám első idei gólja még mindig várat magára. A csakfoci.hu kimutatása.

Nikolics: Újabb gól és gólpassz, kiütéssel nyert a Legia - videó

Feltöltve: 2016, április 22 - 22:36

A lengyel bajnokság 33. fordulójában, a rájátszásban a Legia Varsó a Cracovia Krakkó együttesét fogadta. A hazaiaknál Nikolics Nemanja 72 percet töltött a pályán, ez egy gólhoz és egy gólpasszhoz volt elég a remek formában lévő magyar csatárnak. A Legia már az első félidőben eldöntötte a meccset.

A Fradi csatársora a Juventuséval versenyez - Barca-Real háború a TOP 100 élén

Feltöltve: 2016, április 22 - 12:49

Egyedüli magyar csapatként a Ferencváros három legeredményesebb játékosa alkotta támadótrió (Böde Dániel, Roland Lamah, Stanislav Sesták) tanyázik a világ 100 legjobb hármasa között, a bajnoki találatokat figyelembe véve, holtversenyben például a Juventus és a Basel top-gólszerzőivel, a 69. helyen. Az élen az "MSN" (Barcelona) és a "BBC" (Real Madrid) nagy fölénnyel vezet. A Nikolics Nemanja fémjelezte Legia Varsó-trió a 42, míg Németh Krisztiánnal az amerikai Kansas is ott van a 73. pozícióban.

Nikolics duplán robbantott a lengyeleknél - mindent vitt

Feltöltve: 2016, április 12 - 17:12

Nem csak a lengyel bajnokság álomcsapatába választották be a Legia Varsó magyar támadóját, Nikolics Nemanját a legnagyobb helyi sportlapnál, de megkapta a legjobb játékosnak járó címet is az Ekstraklasában, rögtön az első évében, eddig 25 góllal a háta mögött.

Nikolics: 0 gól! - a magyar gólpasszkirály is megállítaná

Feltöltve: 2016, április 8 - 15:53

Egyetlen csapat van a lengyel bajnokságban, amelynek Nikolics Nemanja nem tudott még gólt lőni / fejelni, méghozzá pont az a gárda, amellyel a magyar válogatott támadó klubja, a listavezető Legia Varsó majd a hétvégén találkozik. A Pogoń Szczecin együttesében ráadásul egy volt csapattársa is szerepelhet majd, akivel kiváló párost alkotva vezették el egy éve a bajnoki címhez a Videotont.

Nikolics már a lengyel bajnokság legdrágább játékosa - 1 milliárdnál is többet ér

Feltöltve: 2016, április 5 - 11:39

A Legia Varsó magyar válogatott támadója, Nikolics Nemanja - holtversenyben - immáron a lengyel Ekstraklasa legértékesebb játékosa, piaci árát 3,5 millió euróban határozta meg a legnagyobb átigazolási portál - derül ki egy lengyel lap cikkéből.

Storck: "Ezeken a dolgokon változtatnunk kell" - a kapitány részletes értékelése

Feltöltve: 2016, március 29 - 08:56

Bernd Storck összességében elégedett, de látta a hibákat is a Horvátország elleni felkészülési mérkőzésen (1-1), ezeken a hibákon – például a horvát gólnál elkövetett bakikon – azonban a szövetségi kapitány szerint az Európa-bajnokságig tudunk és fogunk is változtatni. A tréner kiemelte, miért hívott be négy kapust is a keretbe, hogyan beszélt külön a Lengyelországban középcsatárként villogó Nikoliccsal az új posztjáról, és hogy miért nem hátrány az, hogy az Eb-ellenfeleinknél kevesebb edzőmeccset játszunk a kontinenstornát megelőzően.

Válogatott: "Hol én adtam Mandzukicnak, hol ő nekem" - a magyar játékosok értékelése

Feltöltve: 2016, március 27 - 22:13

Három magyar válogatott játékos is kiemelte a horvátok elleni találkozót (1-1) követően, hogy miben volt jobb a nagynevű ellenfél az első félidőben, és hogy hogyan változott meg a mieink játéka a szünetet követően. Guzmics Richárd arról is beszélt, hogyan csatázott nagyot Európa egyik legkellemetlenebb középcsatárával, Nikolics Nemanja pedig a magyar lőlapra is büszke volt. Értékelések.

A duplázó Nikolics beszólt a Lech edzőjének

Feltöltve: 2016, március 20 - 13:31

Nikolics Nemanja továbbra is kiváló formában futballozik a lengyel elsőosztályban. Szombaton a magyar válogatott támadó duplájával nyertek a Lech Poznan otthonában 2-0-ra. Nikolics a siker után beszólt az ellenfél edzőjének, aki korábban arról beszélt, hogy könnyedén kielemezhető a Legia támadójának játéka.

Dzsudzsák az ötödik legértékesebb magyar sportoló a Forbes szerint

Feltöltve: 2016, március 2 - 10:56

Hosszú Katinka világ- és Európa-bajnok úszó Magyarország legértékesebb sportolója, a futballisták közül Dzsudzsák Balázs az ötödik, de Nikolics Nemanja és Szalai Ádám is befért a TOP 25-be - derül ki a Forbes üzleti magazin márciusi számában megjelent listából.

Magyar tűzerő: A Böde-Nikolics duó az Eb legjobbjai között - kiszámolták

Feltöltve: 2016, március 1 - 16:31

Érdekes kimutatást tett közzé az egyik lengyel sportportál a közelgő Európa-bajnoki mérkőzések és a kontinenstornán jó eséllyel részt vevő támadójátékosok formája kapcsán. A kedden megjelent cikkben azt vizsgálták meg, milyen góllövőcipőt viselnek a szezonban a csatárok, és mint kiderült, a két legeredményesebb, összesen 41 gólos magyar játékos duójánál csak négy jobb van a kontinenstorna csapatait tekintve.

Böde, Dzsudzsák, Király és Nikolics a világ 500 legfontosabb focistája között

Feltöltve: 2016, február 26 - 16:53

Idén is összeválogatta a mértékadó amerikai szaklap, a World Soccer magazin a világ 500 legfontosabb labdarúgóját. A listán négy, az Európa-bajnokságra kijutott magyar válogatottban is szerepelt játékos is helyet kapott. A magyar kiválasztottak: Böde Dániel (FTC), Dzsudzsák Balázs (Bursaspor), Király Gábor (Haladás) és Nikolics Nemanja (Legia Varsó).