Feltöltve: 2016, március 1 - 12:01

Új, 2021-ig szóló szerződést kötött az Everton csapatával a bosnyák válogatott Muhamed Besic, aki 2014 nyarán, az akkori hírek szerint rekordösszeget jelentő 4,8 millió euróért igazolt Angliába a Ferencvárostól, ezzel a klub történetének legdrágább játékosa lett, igaz, az összegnek csak egy része vándorolt a zöld-fehérek kasszájába.

Besicet három meccsre tiltotta el az UEFA a rágója miatt

Feltöltve: 2015, szeptember 18 - 08:54

Három meccsre szóló eltiltást kapott az UEFA-tól Muhamed Besic, a Ferencváros korábbi és az Everton jelenlegi labdarúgója, aki a bosnyák válogatott Andorra elleni Eb-selejtezőjén egy rágógumival dobta meg egyik ellenfelét, és ezért piros lapot kapott.

PL: Az MU nyerte a Pool elleni rangadót, góllal debütált az 50 milliós igazolás - eredmények

Feltöltve: 2015, szeptember 12 - 20:28

A Premier League 5. fordulójának rangadóján a Manchester United 3-1-re legyőzte a Liverpoolt. Bogdánék a hajrában Benteke szépségdíjas góljának köszönhetően visszajöttek a meccsbe, az 50 millió eurós igazolás, Matrial azonban két perccel rá eldöntötte a találkozót. az Arsenal 2-0-ra legyőzte a Stoke City csapatát, a Manchester City megszenvedett a három pontért, a pedig Chelsea 3-1-es vereséget szenvedett az Everton otthonában.

Besic bocsánatot kért az év leghülyébb kiállítása miatt

Feltöltve: 2015, szeptember 10 - 15:58

Nyilvánosan és hivatalosan kért elnézést a történtek miatt Muhamed Besic, a bosnyák válogatott játékosa, akit az Andorra elleni Eb-selejtező második félidejében állítottak ki amiatt, hogy megdobta a rágójával ellenfelét.

Besicet ütik-vágják a buta kiállítása miatt: "Szégyelld magad!"

Feltöltve: 2015, szeptember 7 - 09:17

"Szégyelld magad! Messit megfogtad a vb-n, erre ilyen hülyeséget csinálsz!" – ilyen és ehhez hasonló megjegyzések érték Muhamed Besicet, aki erős kereszttűzbe került azután, hogy piros lapot kapott az Andorra elleni Eb-selejtezőn (3-0).

Videó: Besic hihetetlen piros lapja - rágóval dobált

Feltöltve: 2015, szeptember 6 - 23:09

Muhamed Besic ritkán látható ok miatt kapott piros lapot Bosznia és Andorra vasárnapi Eb-selejtezőjén (3-0): a Ferencváros korábbi és az Everton jelenlegi játékosa Victor Rodriguezzel együtt mehetett az öltözőbe a 63. percben, Besicet azért állították ki, mert a rágójával megdobta ellenfelét.

A fradisták egyik kedvencét 4,2 milliárdért vinné Ibra csapata - lapértesülés

Feltöltve: 2015, április 30 - 09:48

Bosnyák lapértesülések szerint Muhamed Besic iránt a Paris Saint-Germain együttese érdeklődik. A beszámolók alapján a PSG katari elnök-tulajdonosa, Nasser Al-Khelaifi 10 millió fontot is kifizetne a Ferencváros korábbi és az Everton jelenlegi játékosáért.

Videó: Besic miatt tört ki a balhé a bosnyákok meccsén

Feltöltve: 2015, április 1 - 10:16

Ausztria 1-1-es döntetlent játszott felkészülési mérkőzésen Bosznia-Hercegovina ellen. A találkozó feszült hangulatúra sikerült, a legjobban pedig akkor ugrottak egymásnak a játékosok, amikor Muhamed Besic felrúgta ellenfelét, Kevin Wimmert. A Ferencváros volt légiósán Aleksandar Dragovic próbált meg elégtételt venni, a védőnek pedig a bosnyákok kapitánya, Edin Dzeko ment neki. Nézd meg a jelenetet!

Videó: Besic dühkitörését elnézte a magyar bíró

Feltöltve: 2015, március 29 - 15:58

Egy rövid jelentre hívta fel a figyelmet a horvát sportski.net az Andorra – Bosznia-Hercegovina Eb-selejtező (0-3) kapcsán. A meccs 9. percében a vendégek játékosa, Muhamed Besic alaposan megorrolt a mezébe kapaszkodó hazai futballistára, és meg is ragadta a nyakánál fogva egy pillanatra, ezt követően kisebb tömegjelenet alakult ki a pályán. A portál megjegyezte, hogy a találkozót vezető Vad II István sárga lappal sem büntette Besic tettét.

Besic: Barcelona? Bayern? Liverpool?

Feltöltve: 2015, március 27 - 10:28

Bosnyák lapértesülések szerint Muhamed Besicet európai topklubok szemelték ki maguknak, annak ellenére is, hogy az utóbbi idődben kevesebbet játszhatott az angol Everton csapatában.

Videó: Besicék kihagyott 11-essel vesztettek pontokat

Feltöltve: 2015, január 20 - 00:11

Négy vereség után ugyan pontot szerzett az Everton a Premier League-ben, de nem lehet elégedetlen a West Brom elleni 0-0-s döntetlen után. A Goodison Parkban megrendezett hétfő esti bajnokin a hazaiak 11-est is hibáztak a 44. percben, a belga Mirallas révén. A volt ferencvárosi Muhamed Besic a 79. percig volt a pályán. Íme, az összefoglaló!

Videó: Besic ököllel verte a földet dühében

Feltöltve: 2015, január 12 - 18:24

Az Everton a hétvégén Muhamed Besic-csel a soraiban játszott 1-1-es döntetlent a Manchester City ellen a Premier League-ben. A bosnyák válogatott játékos a vége előtt nagyjából tíz perccel ököllel verte a földet, amiért a játékvezető lefújta egy szerelését a felezővonalnál.

20 milliót kap a Fradi a FIFA-tól Besic miatt

Feltöltve: 2015, január 9 - 10:03

A német bajnoki címvédő Bayern München kapta a legnagyobb részt abból a 70 millió dollárból, amelyet a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) osztott ki kompenzációként azoknak az egyesületeknek, amelyeknek játékosai szerepeltek a tavaly nyári brazíliai világbajnokságon. Az európai klubokat tömörítő szervezet (ECA) listáján természetesen a Muhamed Besic személyében a tavaly nyári torna egyetlen NB I-es játékosát delegáló klub, a Ferencváros is szerepel, majd 75 ezer dollárt fizet a zöld-fehéreknek a FIFA.

Videó: Bombagól alapozta meg Besicék győzelmét

Feltöltve: 2014, december 16 - 00:08

3-1-re győzött az Everton a QPR elleni hétfő esti angol bajnokin, ezzel a liverpooli gárda fellépett a 10. helyre a Premier League-ben, a vendégek viszont maradtak a kiesőzónában. Az ex-ferencvárosi Muhamed Besic védekező középpályásként játszotta végig a találkozót, így testközelből láthatta, amint az angol foci egyik nagy reménysége, Ross Barkley gyönyörű góllal szerzett vezetést a 33. percben.

Videó: Majd 600 perce gólképtelen csatár talált be Besicéknek

Feltöltve: 2014, november 30 - 20:25

Hátrányból fordítva, 2-1-re győzött vasárnap a Tottenham az Everton elleni angol bajnokin. A hazaiak második találatát az a spanyol Roberto Soldado szerezte, aki több mint hat mérkőzés óta képtelen volt a kapuba találni, de ezúttal eredményes tudott lenni a Muhamed Besiccsel felálló liverpooliak ellen. Az összefoglaló videón!

Videó: Besic óriási sprint után szerelte Bale-t

Feltöltve: 2014, október 11 - 16:21

Muhamed Besic hatalmas sprintet kivágva, becsúszva szerelte a meglóduló Gareth Bale-t a walesi és a bosnyák válogatott 0-0-s döntetlennel véget ért összecsapásán.

Videó: Bombagólokat hozott a liverpooli derbi

Feltöltve: 2014, szeptember 27 - 15:54

Először volt kezdő az Evertonban Muhamed Besic, a liverpooli derbin Eto’o váltotta őt a 80. percben. A meccs két hatalmas gólt hozott, 1-1 lett a vége.
Liverpool – Everton 1-1 (Gerrard 65., ill. Jagielka 92.)

Videó: Kínos vereséggel kezdték a selejtezőket a bosnyákok

Feltöltve: 2014, szeptember 10 - 10:43

A bosnyák válogatott nagy meglepetésre hazai pályán kapott ki Ciprustól az Európa-bajnoki selejtezők rajtján. Miralem Pjanic a hajrában egyenlíthetett volna, de büntetőt hibázott. (Utóbbi jelenetet a második videó végén láthatod.)

Videó: Besic sarokkal adott gyakorlatilag gólpasszt a Chelsea-nek

Feltöltve: 2014, augusztus 31 - 13:09

Muhamed Besicnak nem a legjobban sikerült a debütálása az Evertonban. A Ferencvárostól igazolt bosnyák játékos csapata 6-3-re kikapott a Chelsea-től, ráadásul az utolsó gólnál nagyot hibázott. Nézd meg az esetet.

Videó: Besic osztogatott nyeretlen csapatában

Feltöltve: 2014, augusztus 10 - 16:44

Muhamed Besic kezdőként játszotta végig az Everton a német Paderborn elleni felkészülési meccsét, és a beszámolók (valamint az alábbi videó) szerint védekező középpályásként játszva a támadások építéséből is jól kivette a részét. Csapata azonban 3-1-re kikapott, így továbbra is nyeretlen az uborkaszezonban.