Andorra-Magyarország 2012

"Betankoltak a magyarok önbizalomból" - az 5-0-s válogatott siker visszhangjai

Feltöltve: 2012, szeptember 8 - 12:51

Önbizalomban nem lesz hiánya a magyar válogatottnak kedden a holland sajtó szerint, amely feltankolt Egervári-csapatról is ír beszámolóiban. Ugyanakkor akadt olyan portál is, ami nagy verést helyezett kilátásba a közelmúlt eseményeire támaszkodva, bár a lapok többsége nem túl jókedvű a törökök nyögvenyelős legyőzése és a fiatal újoncok bakikkal fűszerezett bemutatkozása miatt. Andorrában teljes a „sajtócsend” a 0-5 után. Lapszemle a válogatott sikerét követően.

Videó: Viccet csináltak a himnuszokból a válogatott meccsén

Feltöltve: 2012, szeptember 8 - 11:12

Rendkívül kínos közjáték vezette fel az Andorra-Magyarország vb-selejtezőt (0-5). A helyiek lejátszóján előbb a magyar himnusz kapott érdekes szólamváltást némi mellékzöngeként, de még rosszabbul jártak a házigazdák, akik végig sem hallgathatták a himnuszukat a műszaki probléma (lsd. elromlott a gramofon) miatt...

Gera 529, Juhász 1257 nap után szerzett gólt a válogatottban - videó!

Feltöltve: 2012, szeptember 8 - 10:04

Gera Zoltán és Juhász Roland számára hosszú sorozat szakadt meg a magyar válogatottban, a nemzeti csapat kapitánya és helyettese góljával hónapok, sőt, évek óta tartó gólcsendet tört meg. A nyolc hónapig sérült és pénteken 74. válogatottságát ünneplő Gera az emlékezetes, 2011 tavaszi, Hollandia elleni Eb-selejtezőt követően volt újra eredményes, ezúttal büntetőből, míg az Anderlecht bekkje majdnem három és fél év után talált a kapuba, vezető találatot jegyezve Andorrában.

Egervárit zavarta a durvaság és aggódik Geráért

Feltöltve: 2012, szeptember 8 - 09:07

Egervári Sándor összességében elégedett volt a magyar válogatott játékával az Andorra elleni vb-selejtezőn (5-0), bár mint mondta, igazán a szünet után sikerült bemutatni az eltervezett játékot. A szövetségi kapitány kiemelte a hazaiak durva játékát, amelyet akár több piros lappal is jutalmazhatott volna a játékvezető, megköszönte az idegenben is lelkes magyar szurkolók biztatását és aggodalmát fejezte ki Gera Zoltán sérülése miatt a Hollandia elleni kulcsmeccset megelőzően. A két gólt előkészítő Vanczák az Oranje ellen is jobbhátvéd lesz.

Videó: Így ütöttük ki Andorrát

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 22:56

Juhász Roland fejesével szereztünk vezetést az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn a 12. percben. Majd húsz perccel később Gera talált be 11-esből. A második félidőben Szalai, Priskin és Koman is eredményes volt. Nézd meg a mérkőzés összefoglalóját a Pixter.hu videóján:

5-0: Kitömte a válogatott a durva Andorrát

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 22:23

A magyar válogatott 5-0-ra legyőzte Andorrát idei első világbajnoki selejtezőjén. Az első félidőben nem játszottunk igazán jól, ennek ellenére kétgólos vezetésre tettünk szert. Szünet után már sokkal több helyzetünk volt, ráadásul a játékrész közepén emberelőnybe kerültünk, mivel Valest kiállította a játékvezető. A mieink jelenleg vezetik a csoportjukat.

Videó: A szünetben 2-0-ra vezetünk Andorrában

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 21:34

Juhász Roland fejesével szereztünk vezetést az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn a 12. percben. Majd húsz perccel később Gera talált be 11-esből. Nézd meg a gólokat a Pixter.hu videóin:

Élő: Andorra - Magyarország

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 20:26

Megkezdődik a világbajnoki selejtezők sora a magyar válogatott számára, a mieinkre egy papíron könnyebb ellenfél vár Andorra személyében, idegenben. Egyértelmű elvárás Egervári Sándor csapatával szemben, hogy a gárda hazahozza a három pontot a Pireneusokból. Kövesd a meccset élőben a pepsifoci.hu-n, és szurkolj velünk a mieinknek!

Sneijder: Kritikus lesz a magyarok elleni meccs

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 19:21

Wesley Sneijder, a holland válogatott újdonsült csapatkapitánya kritikusnak nevezte a törökök és a mieink elleni első két meccsen csapata világbajnoki selejtezős szereplése szempontjából. A középpályás egyetért azokkal az elképzelésekkel, amelyek szerint Louis Van Gaal építi együttesét, de elismeri, eddig azok a gyakorlatban nem működtek valami jól. A klasszis hozzátette azt is, egy kicsit vissza kellene venni az elvárásokból Hollandiában.

Maximum titkos esélyesnek tartja a magyar válogatottat a nagyvilág

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 14:20

Nem sorolják a továbbjutás legnagyobb esélyesei közé a magyar válogatottat az európai selejtezők rajtját külön is felvezető világméretű sajtóorgánumok. A leghízelgőbb véleményt a tengerentúli ESPN fogalmazza meg, amely azt írja, a mieink pályázhatnak a leginkább arra, hogy megszorítsák, vagy akár megelőzzék a valószínűleg az első két helyre befutó holland-török párost.

Egervári meglepőt is húzott a kezdőben - itt a csapat

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 11:41

Egervári Sándor, a magyar válogatott szövetségi kapitánya kihirdette kezdőcsapatát az esti, Andorra elleni idegenbeli világbajnoki selejtezőre. A legnagyobb újítás az együttesben talán az, hogy Korcsmár Zsolt a középpályán kap helyet, a védelemben így Lipták Zoltán lesz Juhász Roland párja. A várakozásoknak megfelelően sok a támadó szellemű labdarúgó az alakulatban.

Király Andorráról: Ha sokáig 0-0 van, akkor sem kell izgulni

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 10:07

Király Gábor, a magyar válogatott kapusa szerint ha türelmes lesz a csapat Andorrában, akkor meg is lesz a kötelezőnek nevezett idegenbeli győzelem. A hálóőr amondó, akkor sem kell idegeskedni, ha sokáig 0-0 áll az eredményjelzőn.

Válogatott: Dzsudzsák és Szalai aggasztja legjobban az ellenfelet

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 09:02

Koldo Alvarez, az andorrai válogatott szövetségi kapitánya Dzsudzsák Balázst és Szalai Ádámot emelte ki a magyar csapatból a két gárda esti világbajnoki selejtezője előtt. A tréner hozzátette, a mieink biztosan jobb erőállapotban vannak, mint a hazaiak, ennek ellenére nem szeretnének csak a védekezéssel foglalkozni.

Csányi Sándor nem akarja megcáfolni Egervárit

Feltöltve: 2012, szeptember 7 - 08:34

Csányi Sándor nem mondott le arról, hogy a magyar válogatott sikerrel vegye a következő selejtező-sorozatot, bár ő előzetesen is a 2016-ra jósolta a nagy áttörést, a 2014-es világbajnoki szereplés nem az elnök, hanem a szövetségi kapitány jóslata volt. Az elnök szerint Egervári eddigi mérlege rendben van, és nem csak a könnyű ellenfelek miatt biztatóak a számok. A hollandok ellen ő is legalább egy pont megszerzését várja, hiszen a szövetségi kapitány is erről beszélt előzetesen, ő pedig nem szívesen cáfolná meg Egervárit, aki a két meccsen négy ponttal kalkulál.

A nap fotója: Szalai Egervári szinkronhangja lett

Feltöltve: 2012, szeptember 6 - 21:26

Megérkezett Andorrába a magyar válogatott, amely holnap este vb-selejtezőt játszik a törpeállam nemzeti csapatával. A megérkezés után Egervári Sándor szövetségi kapitány a spanyol tolmácsként is bemutatkozó Szalai Ádám társaságában egy családias hangulatú sajtótájékoztatót tartott, amelyen az andorrai újságírók lelkesen faggatták a holnapi mérkőzésről – számolt be az mlsz.hu.

Egervári: Ez a válogatott bárki ellen képes dominálni

Feltöltve: 2012, szeptember 6 - 13:50

Az előző selejtezőtől eltérően a harmadik hely megszerzését már nem tartaná sikernek a 2014-es brazíliai világbajnokság európai kvalifikációs sorozatában Egervári Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A szakember szerint egyértelműen a második hely a cél, amely vélhetően majd pótselejtezőt ér.

A válogatottban vághat vissza klubedzőjének Szalai és Hajnal

Feltöltve: 2012, szeptember 5 - 19:11

A közelmúltban a magyar válogatott keretéből két meghatározó futballista is komoly kritikát kapott saját klubedzőjétől: előbb Szalai Ádám, legutóbb pedig Hajnal Tamás formájával kapcsolatban nyilatkoztak a szakemberek a német sajtóban. Mivel mind a két játékos évek óta állandó tagja a magyar válogatott keretének, így számunkra sem érdektelenek ezek a kritikák, amelyekre remélhetőleg éppen a nemzeti csapatban érkezik majd a válasz.

Válogatott-meccs: Az M1 közvetít

Feltöltve: 2012, szeptember 5 - 18:10

Az M1 élőben közvetíti a magyar labdarúgó-válogatott idei első világbajnoki selejtező mérkőzését, amelyet pénteken Andorrában játszik.

Válogatott: A Fradi játékosát is behívta Egervári

Feltöltve: 2012, szeptember 5 - 17:42

A ferencvárosi Gyömbér Gábort is behívta Egervári Sándor a válogatott keretbe. Az eredetileg biztonsági tartaléknak jelölt középpályás Pintér Ádám sérülése miatt kapott behívót.

A bukik a 4. helyre ragasztották a magyar válogatottat

Feltöltve: 2012, szeptember 4 - 22:14

Ugyan a magyar válogatott a világranglistán Törökországot és Romániát is megelőzi, az általános nemzetközi vélekedés szerint papíron leginkább csak a világbajnoki selejtezőcsoport negyedik legerősebb csapata - ez derül ki legalábbis a fogadóirodák oddsaiból. A vezető cégek közül egynél sem találtunk olyan esélyszámokat, amelynél a mieink esélyesebbek lennének a továbbjutásra akár csak az egyik nagy riválisnál is.