Hollandia

Gusztustalan köpéssel hangolt az Eb-re leendő riválisunk - videó

Feltöltve: 2016, június 5 - 16:20

Nem éppen gusztusos jelenetet hozott össze Marko Arnautovic, a magyar válogatottal a jövő héten az Európa-bajnokságon találkozó Ausztria támadója a hollandik elleni előkészületi meccsen (0-2). A Stoke City csatára nemes egyszerűséggel közelről leköpte Kenny Tetét, az Oranje védőjét. A játékvezető csak figyelmeztette sportszerűtlen tette miatt.

Eb: Ausztria is kétgólos vereséggel hangolt - videó!

Feltöltve: 2016, június 4 - 22:33

Ausztria szintén vereséggel hangolt az Eb-re, a horvátok tízet rúgtak. Eredmények.

Válogatott: Norvégia gólzáporos meccsen verte az északi csoportellenfelünket

Feltöltve: 2016, június 1 - 22:02

Az Európa-bajnokságra történő felkészülés jegyében Norvégia-Izland találkozót rendeztek, amely során a magyar válogatott csoportellenfele 3-2-es vereséget szenvedett. A lengyelek kikaptak a tornáról lemaradó hollandoktól, de a belgák sem tudtak nyerni a finnek ellen.

A 8-1-et emlegetik az Eb-ről lemaradt hollandok Magyarország kapcsán

Feltöltve: 2016, május 22 - 15:32

Hosszabb cikkben taglalta Magyarország Eb-re jutását és ottani esélyeit egy holland fociportál, külön kiemelve azokat a játékosokat, akik kulcsszerepet tölthetnek be majd a kontinenstornán. A múltunkról és Puskás Ferencről nagyobb tisztelettel író, de összességében picit degradáló hangnemű írásban Eb-selejtezőink és a kontinenstorna magyar kilátásai kapcsán sem írnak rólunk pozitívan, nagyon gyengének nevezték a selejtezőcsoportunkat, amelyben így is ketten elénk kerültek, a cikk szerint igazán nagy fiatal tehetségeink sincsenek, ráadásul a pontonkénti elemzés végén még a három évvel ezelőtt, 8-1-s legyőzésünket is elővették az Eb-t most csak kívülről figyelő hollandok.

Magyar gól és gólpassz Hollandiában: Eldöntötte a meccset - videó

Feltöltve: 2016, május 16 - 15:17

Vida Kristopher gólt szerzett és gólpasszt adott, csapata, a holland De Graafschap így 2-1-re nyert és kettős győzelemmel, 3-1-s összesítéssel jutott tovább a bennmaradásért folyó rájátszás első párharcából a Maastricht ellen. A fiatal szélső a 9. percben, csereként lépett pályára, a 36. percben egy lecsorgó labdát vágott a kapuba és egyenlített, majd a 92. percben nagyszerűen készítette elő Tarfi látványos és győztes kapáslövését. Íme, a gól és gólpassz videón!

TOVÁBB: "Otthon rúgtam ötvenet, itt alig sikerült tízet" - interjú Vida Kristopherrel!

Új fegyvert találtak a holland válogatott feltámasztásához

Feltöltve: 2016, május 16 - 06:58

A leghíresebb holland futballszakemberek egyike, Dick Advocaat segíti a válogatott jelenlegi szövetségi kapitányának, Danny Blindnek a munkáját a 2018-as oroszországi világbajnokságig.

A holland liga magyarja: "Otthon rúgtam ötvenet, itt alig sikerült tízet" - interjú

Feltöltve: 2016, május 10 - 15:50

Tizenhat éves volt mindössze, amikor Hollandiába került a Twente akadémiájára. Még mindig csak húsz éves, de már a holland élvonalban szerepel az újonc De Graafschap színeiben. Most nem csattan ki a boldogságtól, mert hiába lőtt gólt az Ajaxnak, tavasszal csak elvétve kapott lehetőséget csapatában, melynek az osztályozón kell kivívnia a holland élvonalban maradást. A fiatal magyar középpályást a korosztályos és a felnőtt-válogatottnál sem veszik számításba – sejtése sincs, hogy miért. Interjú Vida Kristopherrel.

Felkészülés: Megszórták a németek az olaszokat, az angolok kikaptak a hollandoktól - videók

Feltöltve: 2016, március 29 - 22:59

Az Európa-bajnokságra történő felkészülés jegyében a németek 4-1-re győzték le az olaszokat. Anglia kikapott Hollandiától, a portugálok a belgákat verték, míg a franciák gólzáporos meccsen nyertek az oroszok ellen.

Csapattársa törte el a holland válogatott kapusának orrát - videó

Feltöltve: 2016, március 27 - 17:45

Rendkívül szerencsétlen sérülést szenvedett Jasper Cillessen, a holland válogatott kapusa csapata vasárnapi edzésén. A hálóőr olyan pechesen ütközött Klaas-Jan Huntelaarral, hogy eltört az orra.

Megállt a meccs, hogy Cruyffra emlékezzenek - megható videó

Feltöltve: 2016, március 25 - 12:04

A Feyenoord-Sparta Rotterdam felkészülési mérkőzés 14. percben a játékvezető leállította a meccset, hogy a csapatok és a szurkolók a legendás 14-esre, a csütörtökön, 68 éves korában elhunyt futballzsenire, Johan Cruyffra emlékezzenek. A néma csöndet hangos tapsvihar követte a közel teltházas De Kuip stadionban.

Gyász: Elhunyt a foci történetének egyik legnagyobb alakja

Feltöltve: 2016, március 24 - 15:05

68 éves korában elhunyt az Ajax és a Barcelona holland legendája, Johan Cryuff, a labdarúgás történetének egyik legzseniálisabb játékosa, majd sikeres edzője. Háromszor nyert Aranylabdát és BEK-et is többek között (utóbbit aztán edzőként is elhódította), a válogatottal pedig vb-ezüstérmes volt. Óriási veszteség a távozása. Nyugodjék békében!

Óriási: A rák miatt megműtött focista duplával tért vissza - videó

Feltöltve: 2016, március 22 - 13:41

Stefan Thesker, a holland Twente 24 éves német védője két hónappal azután, hogy hererákot diagnosztizáltak nála, majd műtéten esett át, visszatérhetett a pályára. 1-0-ra vesztésre állt csapata az AZ Alkmaar elleni bajnokin, 20 perccel a vége előtt, de Thesker két fejesgóljának köszönhetően végül 2-2 lett a mérkőzés végeredmény. Az összefoglalóan 3:54-nél lép pályára a bekk. Tündérmese.

Verekedés miatt bilincsben a vb-ezüstérmes focista

Feltöltve: 2016, március 8 - 17:40

Letartóztatták hétfőn Eljero Elia holland válogatott labdarúgót, mert a gyanú szerint csütörtök éjjel részt vett egy verekedésben.

Durva: A volt Fradi-kiszemeltet emberölési kísérlettel vádolják

Feltöltve: 2016, március 1 - 14:36

Emberölési kísérlettel vádolják a korábbi holland utánpótlás-válogatott és Ajax-, illetve Celtic-játékost, Evander Snót, akit néhány éve a Ferencváros is szeretett volna szerződtetni.

Durva: 3 évre kicsapták az egyik holland klubot Európából

Feltöltve: 2015, december 15 - 22:04

A Holland Labdarúgó-szövetség (KNVB) három évre eltiltotta a Twentét az európai kupasorozatokból, amiért megszegte a szabályokat és szándékosan megtévesztette a szövetséget.

Robbantásos merényletet terveztek a Németország-Hollandia mérkőzésen

Feltöltve: 2015, november 17 - 22:43

Robbantásos merénylet veszélye miatt maradt el a kedd esti Németország-Hollandia barátságos labdarúgó-mérkőzés a németországi Hannoverben - közölte az alsó-szászországi tartományi főváros rendőrkapitánya.

Evakuálták a stadiont, törölték a német-hollandot

Feltöltve: 2015, november 17 - 20:47

Információk szerint egy gyanús csomagot találtak a helyszínen, így biztonsági okokból nem kerül megrendezésre a Németország-Hollandia felkészülési mérkőzés. A találkozóra Hannoverben került volna sor, azonban a stadiont előbb evakuálták a hatóságok, majd közölték, hogy törlik a meccset.

Sokkoló hír: Johan Cruyff tüdőrákos

Feltöltve: 2015, október 22 - 09:39

Rettenetes hírt közöltek a futballtörténelem egyik nagy alakjával, a holland Johan Cruyffal, aki Barcelonában tudta meg, hogy tüdőrákja van.

Új nemzet a focivilág tetején - oda is szúrtak a nagy riválisnak

Feltöltve: 2015, október 15 - 11:32

Novembertől Belgium vezeti majd a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) világranglistáját, ezzel a rangsor 1993-as bevezetése óta a nyolcadik nemzet lesz, amely a rangsor élén áll.

Videó: Van Persie döbbenetes öngólt vétett

Feltöltve: 2015, október 14 - 09:17

Hollandia 1984 után nem lesz ott az Eb-n, az előző vb bronzérmesének a csehek elleni meccs sem sikerült. Robin van Persie 0-2-nél öngólt vétett, miközben menteni akart. A vége 2-3 lett, ezzel a hollandok csak a negyedikek lettek. Nézd meg a támadó öngólját.