Anglia

Az angolok a hajrában döntöttek a megfogyatkozó portugálok ellen - videók

Feltöltve: 2016, június 2 - 22:51

Az angol válogatott felkészülési mérkőzésen 1-0-ra győzte le Portugália nemzeti tizenegyét. A találkozó első félidejében Bruno Alvest egy csúnya szabálytalanság miatt kiállította a játékvezető, a mérkőzést pedig a 86. percben Chris Smalling fejese döntötte el.

Bekerült az MU csodagyereke is az angol Eb-keretbe

Feltöltve: 2016, május 31 - 15:56

Kijelölte a franciaországi Európa-bajnokságra utazó 23 fős, végleges keretét Roy Hodgson, az angol válogatott szövetségi kapitánya. A Manchester United 18 éves támadója, Marcus Rashford is bejátszotta magát a szűkített névsorba.

Dárdai szétlőtte Anglia kapuját - videó

Feltöltve: 2016, május 30 - 15:14

Tíz éve, ezen a napon, 2006. május 30-án Dárdai Pál óriási gólt rúgott Angliának a manchesteri Old Traffordon. Bár kikaptunk 3-1-re végül, ez a gól felejthetetlen. RetroGól.

Ha nem láttad a sorozat eddigi részeit, itt bepótolhatod: az összes RETROGÓL ITT és ITT - kattints!

Felkészülés: Az első válogatott meccsén betalált a tini, nyert az Eb-esélyes - videó

Feltöltve: 2016, május 27 - 22:56

Több felkészülési mérkőzést is rendeztek ma Európában, a legérdekesebb talán az Anglia - Ausztrália összecsapás volt, ahol végül az angol 2-1-re győztek. Marcus Rashford minden idők legfiatalabb debütáns gólszerzője. Nyert Horvátország is, Írország ikszelt Hollandiával.

Negyedszerre fut neki az esküvőjének a Leicester sztárja

Feltöltve: 2016, május 25 - 07:30

Szerdán tartja esküvőjét Jamie Vardy, az angol bajnok Leicester City labdarúgócsapatának csatára, az idény felfedezettje, aki negyedszerre próbálja elvenni feleségül menyasszonyát, Rebekah-t.

Videó: Lesgól, kihagyott 11-es, történelmi találat - nyert Anglia

Feltöltve: 2016, május 22 - 21:09

2-1-re győzött Manchesterben az angol válogatott a szintén Eb-résztvevő Törökország elleni felkészülési meccsen. A házigazda gyorsan vezetést szerzett az angol gólkirály, Harry Kane (les)góljával, de a törökök már a 13. percben egyenlítettek Calhanoglu révén – ez volt a félholdasok első gólja Anglia ellen a focitörténelemben! A második félidőben a Vardy buktatásáért megítélt 11-est Kane elrontotta, de a 83. percben, egy szöglet után a Leicester csatára betalált és eldöntötte a meccset. Az összefoglaló.

Anglia bő Eb-kerete: A szupertini ott van, az Arsenal csillaga nem

Feltöltve: 2016, május 16 - 13:00

Bejelentette az angol szövetség, hogy Roy Hodgson mely 26 játékosra számíthat majd a nyári Európa-bajnokságon. Bekerült az egyelőre bővebb névsorba a Manchester United 18 éves támadója, Marcus Rashford, nem lesz viszont ott a tornán az Arsenal csillaga, Theo Walcott.

Kiszivároghatott az angolok Eb-kerete - a szövetség cáfolt

Feltöltve: 2016, május 11 - 07:30

Két nappal a tervezett időpont előtt megjelent az Angol Labdarúgó Szövetség honlapján az angol válogatott állítólagos Európa-bajnoki kerete. A szövetség azonban mindent cáfolt.

Nagy hiányzója lesz Angliának az Eb-n

Feltöltve: 2016, május 6 - 13:05

Térdsérülése miatt nagyjából két hónapig nem játszhat Alex Oxlade-Chamberlain, az Arsenal és az angol labdarúgó-válogatott futballistája, aki így a június 10-én rajtoló franciaországi Európa-bajnokságon sem léphet pályára.

Bukhatja az Eb-t az angol válogatott kulcsjátékosa

Feltöltve: 2016, április 10 - 07:30

Csütörtökön, a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének első, dortmundi mérkőzésén (1-1) szenvedett sérülést Jordan Henderson a Liverpool csapatkapitánya, aki a szezon hátralévő részére kidőlt, sőt az Eb-szereplése is veszélybe került.

Rooney fia a rivális mezére ácsingózik

Feltöltve: 2016, március 31 - 07:30

Az angol labdarúgó-válogatott sérült vezérének legnagyobb gyermeke, Kai, azt kérte édesapjától, olyan válogatott mezt vigyen neki, amelyre Jamie Vardy neve van írva.

Felkészülés: Megszórták a németek az olaszokat, az angolok kikaptak a hollandoktól - videók

Feltöltve: 2016, március 29 - 22:59

Az Európa-bajnokságra történő felkészülés jegyében a németek 4-1-re győzték le az olaszokat. Anglia kikapott Hollandiától, a portugálok a belgákat verték, míg a franciák gólzáporos meccsen nyertek az oroszok ellen.

Bokatöréssel, sírva cserélték le az angol válogatott játékost - veszélyben az Eb-je

Feltöltve: 2016, március 28 - 12:58

Eltört az angol labdarúgó-válogatott kapusa, Jack Butland bokája szombaton a Németország elleni barátságos mérkőzésen. Miközben a Stoke City játékosát a szünet előtt hordágyon levitték a pályáról, sírt a fájdalomtól, de bokasérülésének pontos diagnózisára egy napot kellett várni.

Kiderült: A foci-Eb olyan lesz, mint a Premier League

Feltöltve: 2016, március 25 - 18:58

Az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Roy Hodgson szerint ahogyan a Premier League-ben, úgy a nyári, franciaországi Európa-bajnokságon sem számít, melyik csapatot hányadik helyen rangsorolják.

Dupla csapás Angliának: Kulcsemberek estek ki a derbin

Feltöltve: 2016, március 21 - 15:57

A Manchester City két labdarúgója, Joe Hart és Raheem Sterling is kihagyja sérülés miatt az angol válogatott soron következő két barátságos mérkőzését.

Cserének vihetik ki az Eb-re a foci egyik legnagyobb csillagát

Feltöltve: 2016, március 18 - 19:35

Roy Hodgson, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a sérülését követően lábadozó Wayne Rooney ott lesz a nyári franciaországi Európa-bajnokságon, ám nem feltétlenül kezdőjátékosként.

Furcsa: A szurkolók meneszthetik az angolok kapitányát

Feltöltve: 2016, március 10 - 08:00

Roy Hodgson, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kijelentette, hogy a nyári, franciaországi Európa-bajnokság után távozik posztjáról, ha a szurkolók azt szeretnék.

Angol-magyar meccs is lehet az Eb előtt

Feltöltve: 2015, december 29 - 10:11

Magyarország válogatottja az egyike annak a négy csapatnak, amelyekkel Anglia összecsaphat felkészülési mérkőzésen a 2016-os Európa-bajnokság előtt, de a briteknek választaniuk kell, melyik, ugyancsak Eb-résztvevő gárdával meccselnek a tornát megelőző hónapban az UEFA szabályzata miatt. Rajtunk kívül Ausztria, Csehország és Portugália merült fel ellenfélként. Minderről a Daily Mail írt.

Futsal: Továbbjutott és a csoportelsőségért játszik a magyar válogatott

Feltöltve: 2015, december 11 - 22:55

A vártnál nehezebben, de futsalválogatottunk végül 5-4-re legyőzte az angolokat a két csapat győri vb-selejtezőjén, így a mieink továbbjutottak a négyesből, és vasárnap a csoportgyőzelemért játszanak az ukránokkal.

Döntöttek: A párizsi terror után is játszik a francia válogatott

Feltöltve: 2015, november 16 - 08:28

A francia válogatott teljes, 23 tagú kerete elutazik az Anglia ellen, londoni barátságos mérkőzésre, amelyre kedden, a Wembley-stadionban kerül sor. A találkozó megrendezése a legalább 129 halálos áldozattal járó párizsi terrorcselekmények miatt kétségessé vált, de az Eb-házigazda végül vállalta az utazást.