Kicker: Szalai nem kell a klubjának, az Eb után eladják

Feltöltve: 2016, június 6 - 18:39

Csak rövid ideig lesz már a német Hoffenheim játékosa a magyar Szalai Ádám - értesült a Kicker. A válogatott játékos legjobb esetben is a negyedik számú támadó lenne a csapatnál, így hiába tér vissza hannoveri kölcsönjátékából, a lap szerint az Eb után minden bizonnyal távozhat.

Életveszélybe került a magyar válogatott játékos: "Túl fiatal vagyok még"

Feltöltve: 2016, június 5 - 17:13

Tíz napot töltött az intenzív osztályon Vanczák Vilmos, a svájci Sion hátvédje, miután súlyos vírusos megbetegedés támadta meg szervezetét és félő volt, hogy a szívére is rámehet a kór. A magyar válogatott védő elárulta, hogy az élete is veszélybe került, de szerencsére már jobban van a 32 éves válogatott bekk, aki távozik klubjától, és egyelőre nem tudni, hogyan alakul a sorsa nyáron. A hazatérése sem kizárt.

Dzsudzsákot most a Sampdoriával hozták össze

Feltöltve: 2016, június 5 - 11:35

Olasz lapértesülések szerint Dzsudzsák Balázs neve felmerült az olasz Sampdoriánál. A genoai klub eredetileg a bolgár Ivelin Popovot szerette volna leigazolni, de a 10 milliós kivásárlási ár túlságosan magas az olasz klubnak.

Ennyibe kerül Dzsudzsák - 20 millió eurós üzlet részese lehet

Feltöltve: 2016, május 31 - 09:36

Mintegy 20 millió euróért adná el több, átadólistára lett játékosait a török Bursaspor, török lapértesülések szerint ebből egy 3 milliós szelet érkezhetne meg a klubkasszába Dzsudzsák Balázs eladásából.

Az elnök jelentette be: Dzsudzsák eladó!

Feltöltve: 2016, május 26 - 14:40

Török sajtóhírek szerint maga a Bursaspor elnöke jelentette be, hogy átadólistára tette a klubja Dzsudzsák Balázst. A magyar válogatott csapatkapitánya megfelelő ajánlat esetén távozhat a csapattól, amelyhez a múlt nyáron igazolt Moszkvából.

Videó: Huszti jövőre is Bundesliga-játékos lehet - ezzel a góllal dőlt el

Feltöltve: 2016, május 23 - 22:40

Huszti Szabolcs csapata, a magyar középpályást végig a pályán tudó Eintracht Frankfurt megőrizte élvonalbeli tagságát, miután a Nürnberg elleni idegenbeli playoff-visszavágón 1-0-ra győzött Seferovic 66. percben esett góljával. Stieber Zoltánt nem nevezték erre a találkozóra sem a házigazdák, aki hiába játszottak az első meccsen biztató 1-1-et, nem tudtak visszajutni a Bundesliga első osztályába.

Magyar siker: Mervó TOP 10-es igazolás lett Lengyelországban

Feltöltve: 2016, május 22 - 18:34

Mervó Bence, a télen kölcsönben a Slask Wroclawhoz került magyar utánpótlás-válogatott támadó bekerült a tíz legjobb igazolás közé a lengyel bajnokságban egy helyi portál összeállítása szerint. A 10 meccsen 4 gólt szerző fiatal csatár kapcsán megjegyzi a cikk, hogy Mervó rövid idő alatt megmutatta komoly tehetségét és a kispadra ragasztotta a Slask korábbi, rutinosabb, de gólszegény kezdőjátékosát.

Dzsudzsák után újabb magyar lett bajnok Hollandiában

Feltöltve: 2016, május 20 - 15:55

Dzsudzsák Balázs után Kun Bertalan is a PSV Eindhoven színeiben ünnepelhetett bajnoki címet Hollandiában, a fiatal tehetség a felnőttek között is diadalmaskodó U17-es együttessel ért révbe. A következő szezonban már a fiatalok Bajnokok Ligájában is szerepelhet, egy korosztállyal feljebb.

Stieber különös mesterhármasa Németországban - videó

Feltöltve: 2016, május 20 - 11:43

Egészen különleges triplát ért el Németországban a magyar Stieber Zoltán, aki zsinórban harmadszor játszik osztályozót csapataival, ráadásul három különböző klubbal. Eddig egy bennmaradás és egy elbukott feljutás a támadó középpályás mérlege.

Váratlanul beleszálltak Nikolicsba: "Lassú és túl gyenge a BL-hez"

Feltöltve: 2016, május 19 - 19:40

Annak ellenére, hogy mondhatni minden lehetséges egyéni és csapatcímet begyűjtött a Legia Varsóval, kemény kritikát kapott. Egy korábbi varsó gólvágó szerint ugyanis Nikolics csak lengyel szinten kiemelkedő, de a Bajnokok Ligájában már „gyenge” lesz…

Magyar gól és gólpassz Hollandiában: Eldöntötte a meccset - videó

Feltöltve: 2016, május 16 - 15:17

Vida Kristopher gólt szerzett és gólpasszt adott, csapata, a holland De Graafschap így 2-1-re nyert és kettős győzelemmel, 3-1-s összesítéssel jutott tovább a bennmaradásért folyó rájátszás első párharcából a Maastricht ellen. A fiatal szélső a 9. percben, csereként lépett pályára, a 36. percben egy lecsorgó labdát vágott a kapuba és egyenlített, majd a 92. percben nagyszerűen készítette elő Tarfi látványos és győztes kapáslövését. Íme, a gól és gólpassz videón!

TOVÁBB: "Otthon rúgtam ötvenet, itt alig sikerült tízet" - interjú Vida Kristopherrel!

Kiesett Megyeri csapata a spanyol élvonalból - az utolsó meccsek eredményei

Feltöltve: 2016, május 15 - 23:24

Az egy találkozón sem védő Megyeri Balázs klubja, a Getafe, illetve a szintén madridi Rayo Vallecano sem tudott megkapaszkodni a La Ligában az utplsó forduló vasárnapi meccsein. A Levante mellett ez a két csapat búcsúzott, a Sporting Gijón viszont a Villarreal elleni bravúrral bennmaradt.

Nikolics: A 28. gól és bajnoki cím, Kádár: Parádés gólpassz - videók

Feltöltve: 2016, május 15 - 20:49

3-0-ra győzött, így bajnok lett Lengyelországban a Legia Varsó, soraiban a végül 28 találattal záró Nikolics Nemanjával, aki Gyurcsó Ádámot 73 percen át foglalkoztató Pogon Szczecin elleni zárómeccsen (3-0) is gólt szerzett. Jól sikerült az utolsó meccse Kádár Tamásnak és a Lech Poznannak is, a védő nagyszerű gólpasszt adott a Ruch Chorzów 3-0-s legyőzése során, a harmadik gólnál. Lovrencsics Gergő nem szerepelt a meccskeretben.

Ezt a gólt kapta Bogdán a Liverpool kapujában - videó

Feltöltve: 2016, május 15 - 19:32

December 20. után először, összességében pedig másodszor védhette a Liverpool kapuját a Premier League-ben Bogdán Ádám, a magyar hálóőr végigjátszotta a zárófordulóban a West Brom elleni, 1-1-re végződött mérkőzést. A találkozón a hazaiak szereztek vezetést, a fiatal Leko remek egyéni akcióját követően José Salomón Rondón lőtt végül Bogdán kapujába. A kommentátor megjegyezte, hogy a légiós alighanem bosszús lehetett amiatt, hogy a rövidbe kapta a gólt, más kérdés, hogy a venezuelai támadó közelről kísérletezhetett és igen pontosan találta el a labdát, így aligha lehet Bogdán nyakába varrni a találatot.

Arsenal-ezüst a végén, Bogdán védte a Liverpool kapuját a csonka zárófordulóban - videó

Feltöltve: 2016, május 15 - 17:58

Bár elsősorban a bombafenyegetés miatt elhalasztott MU-Bournemouth találkozó miatt marad emlékezetes a Premier League utolsó, 38. fordulója, a többi pályán is történtek fontos események. A már bajnok Leicester a hajrában mentett pontot a tavalyi aranyérmes Chelsea otthonában, a második helyről is lecsúszott a Tottenham, miután kikapott a kieső és több mint 20 percet emberhátrányban futballozó Newcastle otthonában, az Arsenal viszont megverte az Aston Villát és előzött. A Manchester City 1-1-re végzett a Swansea otthonában, így 99 százalék, hogy az MU meccsétől függetlenül megszerezte a BL-indulást jelentő 4. helyet a tabellán. Bogdán Ádám védte a Pool kapuját a West Brom ellen. Eredmények, videók!

Fradi: Lencse leigazolása nem merült fel, Szalai képbe kerülhet

Feltöltve: 2016, május 13 - 12:39

Hosszú ideje téma, hogy a Ferencvárosnál Böde Dániel mellé (esetleg a helyére) támadót igazolnának. Az idei átigazolási időszakban is kerültek már elő nevek, ilyen például Lencse Lászlóé, aki várhatóan távozik Újpestről, ám biztosan nem az FTC lesz a következő klubja, a zöld-fehéreknél nem merült fel a szerződtetése. Sokkal nagyobb az esély arra, hogy külföldről érkezik támadó, a magyar játékosok közül Szalai Ádám az, akire adott esetben rámozdulhat a Fradi.

Diósgyőrben rugdosta a gólokat a Videoton csatárjelöltje

Feltöltve: 2016, május 13 - 07:02

A csakfoci.hu információi szerint a Videoton szívesen leigazolná Novothny Somát, aki az elmúlt szezont Diósgyőrben töltötte. Esetében a Napolival kell megegyeznie az érdeklődőknek, a piros-fehérek pedig közben inkább egy másik magyar csatárra összpontosítanak.

Angol csapatokon is múlhat Mervó jövője - így áll az ügye

Feltöltve: 2016, május 12 - 13:15

Lengyelországi lapinformációk szerint közel sem biztos, hogy kölcsönszerződése lejárta után is lehet esélye a Slask Wroclawnak a magyar Mervó Bence megtartására. A fiatal támadó ugyanis a jelek szerint nem csak jelenlegi klubját, valamint lehetséges kérőit (Cracovia, Legia) győzte meg tavaszi produkciójával, de egy csütörtöki cikk szerint a csatár játékjogát birtokló Sion edzőjét is, aki szeretné a nyártól újból csapatában tudni a légióst. A Mervót képviselő CMG menedzserirodától a csakfoci.hu megtudta: a Slask már tett ajánlatot a svájciaknak Mervó végleges megvásárlására, de még igencsak kezdeti stádiumban járnak a tárgyalások.

A holland liga magyarja: "Otthon rúgtam ötvenet, itt alig sikerült tízet" - interjú

Feltöltve: 2016, május 10 - 15:50

Tizenhat éves volt mindössze, amikor Hollandiába került a Twente akadémiájára. Még mindig csak húsz éves, de már a holland élvonalban szerepel az újonc De Graafschap színeiben. Most nem csattan ki a boldogságtól, mert hiába lőtt gólt az Ajaxnak, tavasszal csak elvétve kapott lehetőséget csapatában, melynek az osztályozón kell kivívnia a holland élvonalban maradást. A fiatal magyar középpályást a korosztályos és a felnőtt-válogatottnál sem veszik számításba – sejtése sincs, hogy miért. Interjú Vida Kristopherrel.

Olaszország: "Balogh Norbert? Európa legjobb középcsatára lesz!”

Feltöltve: 2016, május 10 - 09:58

Nagyon komoly dicséretet kapott klubja elnökétől Balogh Norbert, a Serie A-ban szereplő Palermo magyar támadója. A hangzatos nyilatkozatairól (és rendkívül edző-fogyasztásáról), is ismert klubvezető, Maurizio Zamparini azt mondta, hogy szerinte a 20 éves támadó hamarosan Európa legjobbja lehet posztján. A klubvezér nem először és aligha utoljára állt ki a nyilvánosság elé Balogh tehetségét dicsérve, vagy épp a légiós védelmében.