Arsenal

Bejelentette első nagy fogását az Arsenal – hivatalos

Feltöltve: 2016, május 25 - 14:56

Megvan az Arsenal első nyári fogása: a londoni klub hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette a Borussia Mönchengladbach 23 éves svájci válogatott játékosát, Granit Xhakát. Sajtóhírek szerint Arsene Wenger klubja 35 millió font körüli összeget fizetett ki Xhakáért, aki az Eb után csatlakozhat új csapatához.

Arsenal-ezüst a végén, Bogdán védte a Liverpool kapuját a csonka zárófordulóban - videó

Feltöltve: 2016, május 15 - 17:58

Bár elsősorban a bombafenyegetés miatt elhalasztott MU-Bournemouth találkozó miatt marad emlékezetes a Premier League utolsó, 38. fordulója, a többi pályán is történtek fontos események. A már bajnok Leicester a hajrában mentett pontot a tavalyi aranyérmes Chelsea otthonában, a második helyről is lecsúszott a Tottenham, miután kikapott a kieső és több mint 20 percet emberhátrányban futballozó Newcastle otthonában, az Arsenal viszont megverte az Aston Villát és előzött. A Manchester City 1-1-re végzett a Swansea otthonában, így 99 százalék, hogy az MU meccsétől függetlenül megszerezte a BL-indulást jelentő 4. helyet a tabellán. Bogdán Ádám védte a Pool kapuját a West Brom ellen. Eredmények, videók!

Veszélyben a City BL-helye, nyert a Liverpool - videók

Feltöltve: 2016, május 8 - 20:03

2-2-s döntetlennel ért véget a Manchester City és az Arsenal vasárnapi rangadója a Premier League-ben, az iksznek pedig egyik csapat sem örülhetett.

Nagy hiányzója lesz Angliának az Eb-n

Feltöltve: 2016, május 6 - 13:05

Térdsérülése miatt nagyjából két hónapig nem játszhat Alex Oxlade-Chamberlain, az Arsenal és az angol labdarúgó-válogatott futballistája, aki így a június 10-én rajtoló franciaországi Európa-bajnokságon sem léphet pályára.

PL: Győzelemmel ünnepelte Wenger 750. bajnokiját az Arsenal

Feltöltve: 2016, április 30 - 20:51

A Premier League 36. fordulójában az Arsenal Arséne Wenger 750. bajnoki meccsén 1-0-ra legyőzte a Norwich City-t, és jelenleg újra a harmadik helyen áll a tabellán. Mindeközben a londoni szurkolók a francia tréner ellen tüntettek.

Az újabb Arsenal-betli a BL-indulást is veszélybe sodorta - videó

Feltöltve: 2016, április 24 - 17:30

Megőrizte ugyan a Premier League-ben március eleje óta tartó veretlenségét az Arsenal, de utolsó öt meccsén már a negyedik döntetlenjét játszotta, ezúttal a kiesőjelölt Sunderland otthonában (0-0), így nem tudta visszaelőzni a tabella 3. helyén tanyázó Manchester City-t. Sőt, ha a másik manchesteri gárda, a United megnyerné az FA-kupa elődöntője miatt később lejátszandó bajnokiját, az Ágyúsok BL-indulása is veszélybe kerülhet.

PL: Még élnek az Arsenal bajnoki reményei - videó

Feltöltve: 2016, április 21 - 22:50

A Premier League-ben az Arsenal Alexis Sánchez duplájával hazai pályán 2-0-ra győzött a West Bromwich ellen. Az Ágyúsok hátránya 4 fordulóval a vége előtt 10 pont a listavezető Leicester City-vel szemben, így matematikailag még akár bajnok is lehetne Arséne Wenger csapata.

Sokba kerülhet az Arsenalnak a kínos botlás - videó

Feltöltve: 2016, április 17 - 20:18

Meglepetésre csak 1-1-s döntetlent játszott az Arsenal hazai pályán a Crystal Palace ellen, így már a biztos BL-be jutást garantáló 3. helye miatt is aggódhat a Premier League-ben. Alexis Sanchez fejjel szerzett vezetést az Ágyúsoknak, de Bolasie a hajrában egyenlíteni tudott az Emirates-ben.

PL: Agüero egymaga kivégezte a Chelsea-t

Feltöltve: 2016, április 16 - 20:20

A Premier League 34. fordulójában a Manchester City Sergio Agüero mesterhármasával idegenben 3-0-ra verte a Chelsea-t. A Manchester United Marcus Rashford góljával 1-0-ra győzött az Aston Villa ellen, amely így búcsúzott az angol élvonaltól. A West Bromwich 1-0-ra kikapott, úgy, hogy Saido Berahino két büntetőt is elhibázott, míg a Sunderland 3-0-ra verte a Norwichot a két csapat kiesési rangadóján.

PL: Győzött a City, történelmi Chelsea-vereség, Carroll sokkolta az Arsenalt - videók

Feltöltve: 2016, április 9 - 20:31

A Premier League 33. fordulójában a Manchester City 2-1-re verte a West Bromwich csapatát. A Chelsea 1-0-ra kikapott a Swansea City vendégeként, ilyenre pedig még sosem volt példa az angol bajnokságban. Az Arsenal fordulatos mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott a West Ham otthonában. Az Ágyúsok már két góllal is vezettek, amelyet követően Andy Carroll mesterhármast lőve egyedül megfordította a meccset, végül azonban Koscielny találata után csak egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.

Óriási doppingbotrány rázhatja meg a Premier League-et

Feltöltve: 2016, április 4 - 06:58

Tömeges doppinghasználat gyanúja miatt indított vizsgálatot vasárnap a brit kormány, miután egy feltáró riport szerint egy brit orvos élvonalbeli sportolóknak írt fel tiltott teljesítményfokozó szereket. Az angol labdarúgás első osztálya, a Premier League gyanúba keveredett klubjai ugyanakkor sorra cáfolták a velük kapcsolatos állításokat, és megszólaltak a doppingellenes szervezetek is.

PL: Nagy szívességet tett a Liverpool a Leicester City-nek - videók

Feltöltve: 2016, április 2 - 20:53

A Premier League 32. fordulójában a Liverpool 1-1-es döntetlent játszott a Tottenhammel. Az Arsenal és a Manchester City is könnyedén gyűjtötte be a három pontot az ellenfele ellen. A játéknap nyitómeccsén a Chelsea 4-0-ra győzött az Aston Villa otthonában. A londoni kékek színeiben a télen kölcsönvett brazil csatár, Alexandre Pato átesett a debütáláson, és az első félidőben csereként beállva büntetőből eredményes is volt, míg Pedro duplázni tudott a találkozón.

Egy évre eltiltották az Arsenal korábbi védőjét

Feltöltve: 2016, április 1 - 07:00

Egy évre minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől eltiltották Emmanuel Eboue-t, a Premier League-ben szereplő Sunderland védőjét.

Wenger bejelentést tett a jövőjével kapcsolatban

Feltöltve: 2016, március 30 - 07:00

A csapat hanyatló formája ellenére Arséne Wenger biztos benne, hogy a következő idényben is ő ül az Arsenal labdarúgócsapatának a kispadján.

PL: Wenger biztos benne, hogy marad az Arsenalnál

Feltöltve: 2016, március 29 - 07:33

Arsene Wenger, az Arsenal francia edzője egy interjúban elmondta, semmi kétsége afelől, hogy a következő szezonban is ő lesz az Arsenal edzője.

PL: Tovább robog a Leicester a bajnoki cím felé - videók

Feltöltve: 2016, március 19 - 18:58

A Premier League 31. fordulójában a Leicester City 1-0-ra győzött a Crystal Palace otthonában. A Chelsea 2-2-es döntetlent játszott a West Hammel, míg az Arsenal 2-0-ra nyert az Everton otthonában.

Meglepő helyre igazolt a Liverpoolnak mesternégyest vágó Arsenal-sztár

Feltöltve: 2016, március 19 - 07:58

Kazahsztánba igazolt az egykori elsőszámú orosz focista, az Arsenal színeiben a Liverpool elleni rangadón mesternégyest is szerző Andrej Arsavin.

Guardiola a BL-krimi után: A Juve csak ne bírózzon! - visszhangok

Feltöltve: 2016, március 17 - 10:06

Az európai szaksajtóban több helyen is focikrimiként méltatott, csak a hosszabbításban eldőlt Bayern-Juve BL-nyolcaddöntőt (4-2) követően Pep Guardiola saját csapatát és ellenfelét is méltatta, ugyanakkor azt is hozzátette újságírói kérdésre, hogy szerinte nincs miért foglalkoznia a torinóiaknak sem a játékvezetéssel. Allegri nem is bírózott a találkozót követően, inkább csapatát dicsérte és az elszalasztott lehetőségeket átkozta, miközben az olaszok német középpályása azt mondta, hogy a Bayernnek két normális akciója volt 90 perc alatt. Barcelonában mindenki az MSN-t ajnározta, Wenger szerint az álomtrió művészi szintre emeli a labdarúgást.

BL: Megcsinálta a lehetetlent a Bayern a Juve ellen, a Barca simán letudta az Arsenalt - videók

Feltöltve: 2016, március 16 - 23:40

Szerda este a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Barcelona hazai pályán 3-1-re győzte le az Arsenalt, így összesítésben 5-1-el jutottak a katalánok a legjobb nyolc közé. A Bayern München odahaza kétgólos hátrányból állt fel a Juventus ellen, így 2-2-es rendes játékidőt követően hosszabbítás következett. A túlórát a bajorok bírtak jobban, Pep Guardiola csapata végül 4-2-re verte az olaszokat.

Arsenal-sokk: Otthon estek ki az FA-kupából - videó

Feltöltve: 2016, március 13 - 18:49

Nagy meglepetésre győzött 2-1-re a Watford a címvédő Arsenal otthonában vasárnap, így kiejtette nagynevű ellenfelét az FA-kupából. Az Ágyúsok csak a lefújás előtt nem sokkal, Welbeck révén tudtak szépíteni. A Crystal Palace, az Everton és a Watford mellett a Manchester United vagy a West Ham juthat be a legrégebben zajló kupasorozat elődöntőjébe.