Király Kupa

Megvan a Barca-dupla! - a hosszabbításban verték a Sevillát a kupadöntőben

Feltöltve: 2016, május 23 - 00:11

A bajnok és címvédő Barcelona nyerte meg 2016-ban a spanyol Király Kupát, miután a vasárnapi, madridi döntőben 2-0-ra verte Jordi Alba és Neymar hosszabbításban esett góljával az Európa Liga-győztes Sevillát. A katalánok több mint egy félidőt emberhátrányban játszottak Mascherano piros lapját követően, a kapufát is lövő Sevilla azonban nem tudott végül élni előnyével, sőt, Banega kiállítása miatt az andalúzok is tíz emberrel játszottak a ráadásban, majd annak végén kilenc főre fogyatkoztak. A Barca 28. alkalommal lett kupagyőztes Spanyolországban.

Egy rocksztár miatt átrakták a Barcelona kupadöntőjét

Feltöltve: 2016, február 23 - 10:40

Hivatalossá vált, hogy a madridi Vicente Calderón Stadionban rendezik május 22-én a spanyol labdarúgó Király Kupa döntőjét a Barcelona és a Sevilla között.

Kettős győzelemmel ment tovább a Barca a kupában - videó

Feltöltve: 2016, január 14 - 00:04

A spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Barcelona El Haddadi duplájával 2-0-ra győzött az Espanyol otthonában. Luis Enrique csapata egy héttel ezelőtt az odavágót is 4-1-re megnyerte, így a Barca kettős sikerrel ment tovább a következő körbe.

Videó: Brutálisan megtaposták Messit

Feltöltve: 2016, január 7 - 10:13

Pau Lopez, az Espanyol kapusa alighanem egy piros lapot, Lionel Messi, a Barcelona argentin támadója pedig egy súlyos sérülést úszott meg a két csapat szerdai kupaderbijén (4-1), amikor a hálóőr a visszajátszások szerint szándékosan rálépett a négyszeres Aranylabdás lábára, miközben Messi a földön ült a kapu előtt.

Király Kupa: Messi-parádéval lépett nagyot a Barca a továbbjutás felé - videó

Feltöltve: 2016, január 6 - 23:23

A spanyol Király Kupa nyolcaddöntőjében a Barcelona 4-1-re legyőzte az Espanyol csapatát. A hazaiak hamar hátrányba kerültek, de Lionel Messi még a szünet előtt duplázott, a fordulást követően pedig Piqué góljánál az előkészítésben is jeleskedett. A végeredményt Neymar állította be, így Luis Enrique csapata nagyot lépett a továbbjutás felé.

Megyeri újra védheti a Getafe kapuját

Feltöltve: 2015, december 16 - 17:12

A Getafe magyar kapusa, Megyeri Balázs szerda este újfent a kezdőben kap majd szerepet a Rayo Vallecano elleni spanyol kupameccsen, és habár kétgólos hátrányból kell továbbjutnia a csapatának, a hálóőr a saját érdekében is reméli, hogy ez sikerülni fog.

Pérez: "Nem tudtunk az eltiltásról, nem zárhatják ki a Realt"

Feltöltve: 2015, december 3 - 22:11

A Real Madrid elnöke, Florentino Pérez rendkívüli sajtótájékoztatót tartott, és elmondta, mivel a klubnál senki sem értesült Denis Cheryshev eltiltásáról, így álláspontja szerint nem zárhatják ki őket a Király Kupából.

Kínos: Nyert, de kizárhatják a Real Madridot a kupából - videó

Feltöltve: 2015, december 3 - 10:14

Egy jogosulatlanul szerepeltetett játékos miatt annak ellenére is kieshet a Real Madrid a Király Kupából, hogy szerdán 3-1-re nyert a Cádiz ellen. Rafa Benítz gyorsan lecserélte a gólt is szerző Denis Cheryshevet, amint megtudta, hogy az orosz futballista valószínűleg nem is játszhatott volna, de alighanem más későn kapcsoltak a fővárosiak, kizárhatják őket.

Videó: Így nyerte meg a Vasas a Király Kupát

Feltöltve: 2015, július 6 - 09:23

Mint arról beszámoltunk, meggyőző teljesítménnyel a Vasas nyerte meg a szombathelyi hagyományos Király Kupát, amelynek döntőjében az angyalföldiek ellenfele a Swietelsky-Haladás volt. Két új szerzemény akciójából született a gól, Bori beadását Novák vágta a kapuba.A vasasfc.hu videóján a finálé összefoglalója, az eredményhirdetés és Szanyó Károly értékelése is megtekinthető.

Tornagyőztes a Vasas: Szombathelyen nyerték meg a Király Kupát

Feltöltve: 2015, július 4 - 21:34

Meggyőző teljesítménnyel a Vasas nyerte meg a szombathelyi hagyományos Király Kupát, amelynek döntőjében az angyalföldiek ellenfele a Swietelsky-Haladás volt. Két új szerzemény akciójából született a gól, Bori beadását Novák vágta a kapuba. A Haladás honlapja szerint is megérdemelt volt az angyalföldiek tornagyőzelme.

A Vasas lesz a Haladás ellenfele a Király Kupa döntőjében

Feltöltve: 2015, július 4 - 17:29

1-1-es rendes játékidőt követően büntetőkkel 4-3-ra győzött a Vasas a Király Kupa elődöntőjében. A találkozón Murka remek találatával szerzett vezetést a magyar csapat a 6. percben, majd egy hasonlóan szép góllal egyenlített az Osijek. A büntetőket az angyalföldiek bírták jobban idegekkel, így ők játszhatnak a Haladással a 19 órától kezdődő fináléban.

Büntetőkkel jutott a Haladás a Király Kupa döntőjébe

Feltöltve: 2015, július 4 - 16:14

A Szombathelyi Haladás együttese jutott a Király Kupa döntőjébe, miután a gól nélküli rendes játékidőben büntetőkkel 5-4-re legyőzte a Diósgyőr csapatát. Mészöly Géza együttese a Vasas – NK Osijek párharc nyertesével játszhat a 19 órától kezdődő fináléban.

Fél lábbal már a kupadöntőben érezheti magát a Barca - videó

Feltöltve: 2015, február 11 - 23:03

Kétgólos előnyt szerzett a Barcelona a Király-kupa elődöntőjének első felvonásán a Villareal elleni hazai találkozón. A katalánok a szünetben Messi góljának köszönhetően megszerezték a vezetést, de a vendégek egy bombagóllal egyenlítettek, Iniesta és Piqué találata azonban végül kialakította a 3-1-es végeredményt, a Barca így magabiztosan várhatja a márciusban esedékes visszavágót.

Videó: Neymar miatt robbant ki a balhé az Atlético-Barcán

Feltöltve: 2015, január 29 - 10:29

Lökdösődés és szép kis tumultus alakult ki a pályán az első félidő lefújása után az Atlético Madrid - Barcelona Spanyol Kupa-negyeddöntő visszavágóján. A gólja után a hazai drukkerekkel pimaszkodó brazil Neymarra Raul Garcia, Juanfran és Fernando Torres is megorrolt, majd a két csapat játékosai és az edzői stábok néhány tagja is összeugrott kicsit egymással. A néhány perces megmozdulás reklamálással folytatódott az öltözőfolyosón, a hazaiak csapatkapitányát, Gabit ki is állította a játékvezető.

Gólzáporos első félidő után ejtette ki a Barca az Atléticót - videó

Feltöltve: 2015, január 28 - 23:59

A Barcelona 3-2-re győzött a Király Kupa negyeddöntőjének visszavágóján az Atlético Madrid ellen, így összesítésben 4-2-vel bizonyultak jobbnak a madridi csapatnál. A mérkőzés gól gazdag első félidőt hozott, a hazaiak kétszer is vezettek, Miranda és Neymar azonban tett róla, hogy a szünetre már a katalánoknál legyen az előny. A fordulás után Gabit kiállították, ez pedig végzetesnek bizonyult az Atlético számára.

Videó: Messi kihagyott 11-essel verte az Atléticót

Feltöltve: 2015, január 22 - 10:53

Bár Lionel Messi a büntetőjét kihagyta, a kipattanóból megszerezte a győztes gólt a Barcelona-Atlético Madrid kupameccs (1-0) 85. percében, így a katalánok várhatják előnyből a fővárosi visszavágót. Nézd meg a rangadó összefoglalóját!

C. Ronaldo bocsánatot kért a szurkolóktól

Feltöltve: 2015, január 16 - 15:34

Miután a Real Madrid máris elbúcsúzott a spanyol Király Kupától, ráadásul épp az egyik legnagyobb rivális Atlético ellen, a blancók legnagyobb sztárja, Cristiano Ronaldo a szurkolóknak üzent.

Videó: Óriásit szerelt hibája után a Real Madrid védője

Feltöltve: 2015, január 8 - 09:33

Raphael Varane, a Real Madrid francia védője kis híján végzetes bakit követett el, amikor eladott labdájával ziccerbe hozta honfitársát, Antoine Griezmannt (Atlético) a két csapat szerdai kupameccsének első félidejében, de becsületére legyen mondva, hogy a támadó nyomába eredt, és parádés becsúszással mentette meg csapatát alighanem a góltól.

Eldőlt: Torres kezd a Real Madrid ellen

Feltöltve: 2015, január 6 - 23:32

Az Atlético Madrid edzője, Diego Simeone bejelentette, hogy a napokban visszatért Fernando Torresre kezdőként számít a Real Madrid elleni, szerdai kupaderbin, a Vicente Caldarón Stadionban lejátszandó első mérkőzésen.

Videó: 50 méteres gól döntötte el a spanyol kupameccset

Feltöltve: 2014, december 17 - 15:18

Parádés gólt szerzett az Almería játékosa, Jonathan Zongo a Betis ellen 2-1-re megnyert kupatalálkozón: a 22 éves középpályás majdnem a felezővonaltól ívelt a sevillai kapuba, eldöntve a keddi mérkőzést, 6-4-s összesítéssel jutott egyébként tovább a csapata. Az összefoglaló, benne 1:24-től a gól!