Kassai Viktor

Hivatalos: Kassai vezeti a nyitómeccset az Eb-n

Feltöltve: 2016, június 7 - 20:28

Az UEFA tájékoztatásának értelmében Kassai Viktor vezeti a pénteken kezdődő Európa-bajnokság nyitómérkőzését, amelynek keretében Franciaország Romániával csap majd össze.

Kassai a legnagyobb bakijáról: "Nem lett volna korrekt, ha másra mutogatok"

Feltöltve: 2016, június 6 - 14:06

Az Európa-bajnokságra készülő Kassai Viktor szerint karrierje elején az ember még tanulhat tévedéseiből, bizonyos szint felett azonban már csak a hibák elkerülése tartja versenyben. A játékvezető beszélt a 2012-es Eb-n elkövetett nagy hibájáról, amiről ugyan nem ő tehetett, de nem akart a kollégájára mutogatni. Kassai még öt évig szeretne magas szinten bíráskodni.

Ámokfutás, fejelés és szilvapálinka: Ez várhat Kassaira a BL-döntőn

Feltöltve: 2016, május 28 - 16:32

Mint ismeretes, Kassai Viktor lesz a negyedik játékvezető szombaton este, a Bajnokok Ligája milánói döntőjében. Ennek kapcsán szedtük össze a legemlékezetesebb, a negyedik játékvezetőkkel kapcsolatos történéseket és sztorikat a futball világából, hiszen olykor előfordul, hogy a negyedik játékvezető is főszerepbe kerül egy-egy kiemelt párharc során. Előfordult Oscar-díjas alakítás, durva kirohanás, hatmeccses eltiltás, "udvarlás", de olyan is, hogy magát a negyedik játékvezetőt kellett elvezetni a pálya mellől, és az esti fináléban érintett Real, illetve az Atlético edzője is kitett már magáért.

Eldőlt: Kassai is ott lesz a bírói csapatban a BL-döntőn

Feltöltve: 2016, május 10 - 19:49

Az UEFA bejelentésének értelmében az angol Mark Clattenburg vezeti majd a május 28-i Bajnokok Ligája finálét, amelyen egy magyar résztvevője is lesz, Kassai Viktor ugyanis negyedik játékvezetőként lesz jelen.

Kassai az elmúlt 20 év derbikirálya az NB I-ben

Feltöltve: 2016, május 7 - 16:15

Az OTP Bank Liga idei szezonjának mindhárom derbijén Kassai Viktor fújhatta a sípot, amelyet a játékvezető egy honlapunknak adott interjújában külön kiemelt a saját teljesítményének az értékelésekor. A csakfoci.hu ennek kapcsán megnézte, hogy az elmúlt 20 évben hogyan alakult az NB I-ben a Fradi és az Újpest összecsapásainak a bíróküldése, a statisztikák pedig azt mutatják, hogy az Európa-bajnokságra is utazó sípmester számít a szövetség által a legfoglalkoztatottabb bírónak a bajnokságban lejátszott derbik tekintetében.

Tököli-parádé és a zöldfülű Kassai az NB I kaotikus korszakában - videó

Feltöltve: 2016, május 6 - 16:14

16 éve ezen a napon, azaz 2000. május 6-án a Dunaferr 7-0-ta kiütötte hazai pályán a Vácot az akkor Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) névre hallgató hazai élvonalban, amely nem épp legszebb napjait, hónapjait élte. A 18-as mezőnyből az őszi idényt tudta csak teljesíteni a Gázszer FC, majd a téli szünetben visszalépett és a másodosztályú PMFC vette át a helyét, sőt, az addigi eredményeit is. Aztán, 2000. március 12-én a Szeged LC gazdasági okok miatt sorozatban a negyedik mérkőzésére sem tudott kiállni, ezért az MLSZ kizárta a bajnokságból. Így végül csonkán ért véget a pontvadászat, amelyet hatalmas, 16 pontos fölénnyel nyert meg a Dunaferr, például a végül kieső Vác legázolásával (amely egyébként csak a második legnagyobb különbségű sikere volt az Egervári-csapatnak, hiszen ősszel a Szegednek 9-et lőtt). Az idény végén gólkirályi címet nyert Tököli Attila duplázott, de betalált a váci kapuba a ’92-es (Orosz Ferenc) és a ’96-os NB I-es gólkirály (Igor Nicsenko), valamint a sajnos később, 2006-ban elhunyt Zavadszky Gábor is. A találkozót egyébként az akkor mindössze 25 éves és első NB I-es idényében közreműködő Kassai Viktor vezette. RetroGól.

Ha nem láttad a sorozat eddigi részeit, itt bepótolhatod: az összes RETROGÓL ITT és ITT - kattints!

Teljesen kiakadtak Kassaira a spanyolok: A vitatott helyzetek - videók

Feltöltve: 2016, május 6 - 08:54

Kassai Viktor lett a Villarreal és a spanyol sajtó egyik célpontja, miután a Sárga Tengeralattjáró 3-0-ra kikapott csütörtökön Liverpoolban, így nem jutott az Európa Liga döntőjébe. A vendégek szerint a magyar játékvezető több ízben és döntő szituációkban döntött rosszul, kiosztott egy „erős” piros lapot és nem adott meg egy 11-est sem a Villarrealnak, de egyébként is a Poolt támogatta ítéleteivel. Maga a spanyol csapat edzője is megjegyzéseket tett Kassai produkciójára. Az angolok egy talán elmaradt kiállítást róttak fel neki, persze sokkal kevésbé vehemensen.

EL: Kassai piros lapot is adott Liverpoolban - összejött az álomdöntő

Feltöltve: 2016, május 5 - 23:07

3-0-ra győzött a Villarreal elleni elődöntő-visszavágón, így 3-1-s összesítéssel az Európa Liga döntőjébe jutott a Liverpool. Az Anfielden igen határozottan bíráskodott a piros lapot is kiosztó magyar Kassai Viktor. A másik ágon az előző két kiírást megnyerő Sevilla jutott a bázeli fináléba, miután a 2-2-s első mérkőzést követően 3-1-re legyőzte hazai pályán az ukrán Sahtar Donyecket. A spanyol lehet az első együttes, amely sorozatban háromszor hódítja el az Európa Ligát, illetve jogelődjét, az UEFA-kupát.

Kassai: „A bírók bocsánatkérése nem segítene a vesztes csapaton”

Feltöltve: 2016, május 4 - 15:09

Kassai Viktor szerint idén nem ő vezeti majd a Bajnokok Ligája döntőjét, az Európa-bajnokságon pedig az a célja, hogy „továbbjusson” a csoportból. Az év játékvezetőjének megválasztott bíró szerint itthon annak nincs hagyománya, hogy a kollégái egy-egy bajnoki mérkőzés után kommentálják az esetleges hibáikat, a bocsánatkérés pedig nem segítene a vesztes félen. Interjú.

Kassai Viktor megint nagy meccset kapott Európában

Feltöltve: 2016, május 3 - 12:48

A magyar Kassai Viktor vezeti csütörtökön a Liverpool és a Villarreal Európa Liga-elődöntőjének visszavágóját az Anfielden.

Nyomasztó Fradi-fölény az MLSZ díjkiosztóján - fotó

Feltöltve: 2016, május 2 - 15:03

Kilenc kategóriából hétben a Ferencváros női és férfi játékosai taroltak az MLSZ Rangadó díjátadó gáláján Telkiben, Böde Dániel két kategóriában is az élen végzett, Gera Zoltán az év játékosa, Nagy Ádám az év tehetsége, Thomas Doll pedig az év edzője lett az NB I-ben. Kassai Viktor az élvonal legjobb bírója, a DVSC pedig a Fair Play-díjas.

Kassai az Eb-keretben - a nap fotója

Feltöltve: 2016, április 22 - 11:19

A francia kisvárosban, Enghien-les-Bainsben készül a héten a magyar bírók Kassai Viktor vezette Eb-csapata a kontinenstornára, egy workshop keretében, természetesen valamennyi résztvevő bíró és asszisztens társaságában. A 18 játékvezető össze is állt egy közös fotó erejéig. Az Eb teljes bírói kerete itt található – kattints!

Eldőlt: Kassai vezeti a Fradi-Újpestet

Feltöltve: 2016, április 21 - 11:13

Az elsőszámú magyar bíró, Kassai Viktor lesz a szombat esti Ferencváros-Újpest derbi játékvezetője az OTP Bank Liga 32. fordulójában. A kiesés szempontjából kiemelkedő fontosságú Vasas-Puskás Akadémia találkozót Farkas Ádám kapta meg az MLSZ-től, a harmadik érintett Békéscsaba kispesti meccsét Pintér Csaba vezeti.

A Wolfsburg előre leszólta Kassait - egy kiváló döntésről és egy végzetes hibáról írnak

Feltöltve: 2016, április 13 - 10:37

Pozitív kritikákat kapott Kassai Viktor és csapata a Real Madrid-Wolfsburg (3-0) Bajnokok Ligája-találkozó után. A magyar bíróknak nehéz döntéseket is meg kellett hozniuk, de ezt jól oldották meg az értékelések szerint - egy kivételével, akadt, aki szerint meccset befolyásoló hibát is vétett honfitársunk.

BL: Kassai vezeti a Real élet-halál meccsét

Feltöltve: 2016, április 10 - 13:45

Kassai Viktor vezeti a Real Madrid-VfL Wolfsburg visszavágót kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

NB I: Kassai Felcsúton vezet, Farkas kapta a Loki-Fradit

Feltöltve: 2016, március 30 - 18:10

Az MLSZ-ben elkészítették az NB I 28. fordulójának bíróküldését. Kassai Viktor a Puskás Akadémia-Haladás meccset vezeti, a Loki-Fradi rangadón Farkas Ádám lesz a játékvezető.

NBI: Kassai vezeti a Vasas-Fradit, Solymosi fúj a Puskás-Vidin

Feltöltve: 2016, március 16 - 19:30

Az OTP Bank Liga 26. fordulójában Kassai Viktor vezeti a Vasas és a Ferencváros találkozóját. Solymosi Péter fújja majd a sípot a Puskás Akadémia-Videoton meccsen, az MTK-Debrecent pedig Bognár Tamás kapta.

BL: Kassait egy gól miatt kritizálták, Ibra és egy mezcsere a főszerepben - visszhangok

Feltöltve: 2016, március 10 - 10:55

A gólt és gólpasszt is jegyző PSG-csillag, a véd Zlatan Ibrahimovic került természetesen a fókuszba, miután a párizsiak kettős győzelemmel búcsúztatták a Chelsea-t a Bajnokok Ligájától. Mindkét edző méltatta a támadót, aki maga is megszólalt, és arról is beszélt, valóban Angliába igazol-e nyáron. Egy furcsa mezcsere is szóba került Londonban. A másik találkozón némi nyilatkozatháború is lezajlott, a továbbjutó Benfica edzője például kijelentette, hogy ő bizony biztos volt a sikerben, a hazaiak trenírozó, ugyancsak portugál Villas-Boas viszont a körülményeket is kárhoztatta, amellett az is szóba került, hogy ő a lisszaboniak nagy riválisának szurkolója. Kassai Viktor bíráskodását az oroszok gólja miatt érte némi kritika.

Itt a videó, ami alapján eltiltották a Fradi-játékost - Kassai szerepe és a háttér

Feltöltve: 2016, március 9 - 16:15

Mint ismert, az MLSZ Fegyelmi Bizottsága kedden négy MK-mérkőzésre tiltotta el Florian Trinkst, ebből két meccset azért, mert kiállították, kettőt viszont a mérkőzés játékvezetőjének kiegészítő jelentése és a mérkőzésről készült DVD-felvétel megtekintése alapján. Az alábbiakban bemutatjuk a felvételt, ami alapján kiszabták az eltiltást, de a legfontosabb kérdésekre is próbáltunk választ adni az ügy részleteit megismerve.