Swansea City

Lassan nyomozni kell a PL brit kézben lévő csapatait - újabb klub kelt el

Feltöltve: 2016, június 5 - 15:43

Egy amerikai befektetői csoport megvásárolta az angol labdarúgó-bajnokságban szereplő Swansea City többségi tulajdonrészét.

PL: Győzött a City, történelmi Chelsea-vereség, Carroll sokkolta az Arsenalt - videók

Feltöltve: 2016, április 9 - 20:31

A Premier League 33. fordulójában a Manchester City 2-1-re verte a West Bromwich csapatát. A Chelsea 1-0-ra kikapott a Swansea City vendégeként, ilyenre pedig még sosem volt példa az angol bajnokságban. Az Arsenal fordulatos mérkőzésen 3-3-as döntetlent játszott a West Ham otthonában. Az Ágyúsok már két góllal is vezettek, amelyet követően Andy Carroll mesterhármast lőve egyedül megfordította a meccset, végül azonban Koscielny találata után csak egy-egy ponttal gazdagodtak a felek.

Mozgássérült kisfiúé a hétvége legmeghatóbb gólja - videó

Feltöltve: 2016, január 26 - 15:44

A cerebrális parézissel, született mozgásfogyatékossággal küzdő 9 éves szurkoló, George Shaw gólt lőhetett az Everton otthonában, a Goodison Parkban, a Swansea elleni bajnokin. A spanyol szélső, Gerard Deulofeu meghívására érkezett a meccsre, ahol átélhette a hétvége legmeghatóbb pillanatát.

Bombameglepetés: Hullanak a PL-csapatok a kupában - videó

Feltöltve: 2016, január 10 - 17:31

Az ötödik, a Premier League-ben szereplő klub is kiesett az FA-kupából. Vasárnap délután a negyedosztályú Oxford City 3-2-re verte a Swansea együttesét, amely 1-0-ra még vezetett, de végül kikapott és elbúcsúzott a patinás sorozattól. Íme, az összefoglaló!

Klopp újabb sikere a Liverpoollal, botlott az Arsenal - videó!

Feltöltve: 2015, november 29 - 20:31

Zsinórban másodszor győzött a Liverpool és fellépett a Premier League 6. helyére, Jürgen Klopp csapata a Swansea-t verte hazai pályán 1-0-ra, Milner 11-esből szerzett góljával. Bogdán Ádám ezúttal is a kispadon ült a Vörösöknél. Nem tudott visszakerülni a dobogóra közben az Arsenal, amely hiába vezetett Özil találatával a Norwich otthonában, végül csak 1 pontot szerzett (1-1). Nézd meg a gólokat!

Videó: 1-0-ról kapott ki először az MU Angliában

Feltöltve: 2015, augusztus 30 - 19:11

A Premier League 4. fordulójában elszenvedte első vereségét a rekordbajnok Manchester United: a Vörös Ördögök úgy kaptak ki – zsinórban harmadszor – a Swansea City otthonában, hogy Mata találatával még 1-0-ra vezettek. A walesiek Ayew és Gomis kontragóljával fordítottak.

Videó: Kevesen védtek nagyobbat idén a City kapusánál

Feltöltve: 2015, május 17 - 17:03

Az angol fociszezon egyik legnagyobb védését mutatta be Joe Hart, a Manchester City kapusa a Swansea ellen 4-2-re megnyert vasárnapi bajnokin. Az angol válogatott hálóőr még 3-2-s vezetésnél szedte ki a léc alól Federico Fernández fejesét egy fantasztikus vetődéssel és mozdulattal. Íme!

Videó: Négy góllal került közelebb a City az ezüsthöz

Feltöltve: 2015, május 17 - 16:38

4-2-re győzött vasárnap a Manchester City a Swansea otthonában, ezzel közelebb került ahhoz, hogy megszerezze a második helyet a Premier League-ben. Yaya Touré duplázni tudott, de a másik elefántcsontpartinak, Bony-nak is elég volt hét perc ahhoz, hogy csereként beállva gólt szerezzen a hajrában, volt csapata ellen. A hazaiak 0-2 után még talpra álltak, de az afrikai duó eldöntötte a meccset az utolsó bő negyedórában.

A gólbíró és volt kapusa sokkolta az Arsenalt - videó

Feltöltve: 2015, május 11 - 23:07

Bombameglepetés Angliában: a hajrában kapott góllal, 11 meccs után szenvedett vereséget az Arsenal hazai pályán a Swansea-tól, ezzel rendkívül fontos pontokat buktak el az Ágyúsok a második helyért vívott különharcban. Gomis fejesénél a gólbírónak is figyelnie kellett, miközben a másik oldalon remekül védett Lukas Fabianski, az Arsenal korábbi kapusa.

Videó: Furcsa góllal tapad a Liverpool a dobogósokra

Feltöltve: 2015, március 16 - 23:59

Jordan Henderson lábáról egy menteni igyekvő védő segítségével pattant a Swansea kapujába a labda, de ez a furcsa találat pont elég volt a Liverpoolnak ahhoz, hogy 1-0-ra győzzön a walesiek otthonában hétfőn este, és ezzel tartsa a lépést a City-Arsenal-MU hármassal.

Videó: A legrosszabbkor botlott Anglia meglepetéscsapata

Feltöltve: 2015, február 1 - 21:04

Meglepetésre hazai pályán kapott ki vasárnap a Southampton a Swansea ellen a Premier League-ben (0-1), Shelvey 83. percben szerzett góljával, így nem tudott visszakapaszkodni a dobogóra, és annak az esélyét is elszalasztotta, hogy három pontra megközelítse a második helyen álló Manchester City-t. A Szentek tíz emberrel fejezték be az összecsapást, Bertrand kapott piros lapot a 89. percben. Íme, az összefoglaló!

Sima Liverpool-sikerrel zárult az év - így áll a Premier League

Feltöltve: 2014, december 29 - 23:58

4-1-s Liverpool-győzelmet hozott 2014 utolsó angol bajnokija, a Vörösök két Lallana-gólnak és a volt liverpooli Shelvey öngóljának is köszönhetően verték a Swansea-t, ezzel feljöttek a nyolcadik helyre a Premier League-ben. Lallana két találata különösen emlékezetesre sikeredett, megnézheted videón is, hogy miért. A gólok és a Premier League állása is a cikkben!

Videó: A meccs végéig várt a Tottenham a győztes góllal

Feltöltve: 2014, december 14 - 21:08

A dán Eriksen 89. percben szerzett gólja három pontot ért a Tottenhamnek vasárnap, a londoniak 2-1-re nyertek a Swansea otthonában.

Videó: Már a dobogón Anglia egyik meglepetéscsapata

Feltöltve: 2014, december 7 - 18:02

A Swansea 3-1-s vasárnapi legyőzésével a West Ham United már a harmadik helyen áll az angol Premier League-ben. Íme, a gólok!

Diego Costa és egy meglepetésedző lett Anglia legjobbja

Feltöltve: 2014, szeptember 12 - 16:31

Diego Costát, a Chelsea nyáron igazolt spanyol válogatott csatárát választották meg augusztus hónap legjobbjának az angol Premier League-ben. Az edzőknél a Swansea City-t eddig hibátlanul irányító Garry Monk végzett az élen.

Videó: Bennmaradást ért Angliában a félpályás csodagól

Feltöltve: 2014, április 26 - 18:25

Szenzációs, majdnem a félpályáról szerzett góllal is hozzájárult Jonjo Shelvey a Swansea 4-1-s győzelméhez az Aston Villa ellen, a végül duplázó középpályás walesi csapata ezzel bebiztosította szombaton a bennmaradását a Premier League-ben.

Újabb meccset nyert a Chelsea BL-hőse - videó!

Feltöltve: 2014, április 13 - 19:21

A PSG elleni hétközi BL-továbbjutás után a Swansea elleni vasárnapi bajnoki sikert is elintézte Demba Ba: a Chelsea szenegáli csatára a 68. percben talált be a walesiek kapujába, ezzel a Kékek újra csak kétpontos hátrányból üldözik a Premier League-ben az éllovas Liverpoolt. A Swansea egyébként a 16. perctől emberhátrányban játszott, Chico két perc alatt két sárgát gyűjtött be.

Edzőváltás a Premier League-ben: Laudrup távozik

Feltöltve: 2014, február 4 - 22:37

Az angol Premier League-ben szereplő és a 12. helyen álló Swansea City a hivatalos honlapján jelentette be kedden este, hogy szerződést bontott Michael Laudrup menedzserrel. A dán legenda utódjáról még nem született döntés, ideiglenes megoldás viszont már van.

Rendőröket hívtak ki a botrányos edzésre

Feltöltve: 2014, január 22 - 07:58

Egy edzésen kirobbant veszekedés-verekedés miatt a rendőröket is kihívták a Premier League-ben szereplő Swansea City edzésére az esetről beszámoló brit lapok szerint. Chico Flores és Garry Monk ütközetében állítólag már egy tégla is előkerült. A klub később bejelentette, hogy az ügyet elrendezték már házon belül, szent a béke a két játékos között.

Mélyponton az MU: A kupából is kiestek - videó

Feltöltve: 2014, január 5 - 20:26

A bajnokságban botladozó Manchester United az FA-kupában próbált meg szépíteni az összképen, de kudarcot vallott. A Vörös Ördögök hazai pályán 2-1-re kikaptak a Swansea City-től, így máris elbúcsúztak a világ legrégebbi kupasorozatától. A walesiek már az első negyedórában vezetést szereztek az Old Traffordon, de gyorsan egyenlíteni tudott a hazai gárda. A 80. percben azonban Fabio piros lapját követően emberhátrányba került az MU, amit ki is használtak a vendégek, Bony a 90. percben szerezte a mindent eldöntő találatot.