Dortmund

Német Kupa: Guardiola trófeával búcsúzott a Bayerntől - videó

Feltöltve: 2016, május 21 - 23:01

A Német Kupa döntőjében a Bayern München gól nélküli rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a Dortmund csapatát. A bajorok ezzel a Bundesliga után a kupát is megnyerték, Pep Guardiola pedig így trófeával búcsúzott a gárdától.

Bundesliga: Bajnok a Bayern, tovább zuhan a Hertha

Feltöltve: 2016, május 7 - 17:38

A Bundesliga 33. fordulójában a Bayern München 2-1-re legyőzte az Ingolstadt csapatát, így története során 26. alkalommal mondhatja magát bajnoknak. A Dárdai Pál irányította Hertha BSC hazai pályán 2-1-re kikapott a Darmstadtól, így a magyar tréner együttese visszacsúszott a 6. helyre. Az Eintracht Frankfurt Huszti Szabolccsal végig a soraiban 1-0-ra legyőzte a Dortmundot, Szalai Ádám a 76. percben csereként állt be a Hannoverbe, Kleinheisler Lászlót pedig nem nevezte a Werder Bremen.

Bundesliga: Dárdaiék leszorultak a BL-helyekről, Huszti gólpasszt adott

Feltöltve: 2016, április 30 - 20:23

A Bundesliga 32. fordulójában a Dárdai Pál irányította Hertha BSC 2-1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen elleni rangadón, így a berliniek leszorultak a Bajnokok Ligája indulást jelentő első négy helyről. A Bayern München hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Mönchengladbach együttesével, így két körrel a vége előtt egyelőre még nem mondhatja bajnoknak magát, mivel a rivális Dortmund könnyedén (5-1) verte a Wolfsburgot. Az Eintracht Frankfurt Huszti Szabolccsal végig a soraiban 2-1-re legyőzte a Darmstadt csapatát - a magyar légiós a 83. percben gólpasszt adott -, míg a Hannover 3-1-re kikapott a Schalkétól, Szalai Ádám a 76. percben állt be.

Bundesliga: Szalai-gólpassz, Dárdaiék egy félidőn át féken tartották a Bayernt - videó

Feltöltve: 2016, április 23 - 17:27

A Bundesliga 31. fordulójában a Dárdai Pál irányította Hertha BSC hazai pályán 2-0-ra kapott ki a listavezető Bayern Münchentől. A Dortmund 3-0-ra győzött a Stuttgart otthonában, míg a Hannover Szalai Ádámmal végig a soraiban - a magyar csatár gólpasszt adott - 2-2-es döntetlent játszott az Ingolstadttal.

Kiakadtak a Dortmundnál Dárdaira - ezt küldik neki

Feltöltve: 2016, április 21 - 18:05

Nem aratott túlzottan nagy sikert a Dortmundnál Dárdai Pálnak a Német Kupa-elődöntő előtt tett nyilatkozata, amelyben azt ecsetelte, hogy milyen órát vesz majd magának, ha a Hertha bejut a fináléba. A sárga-feketék ügyvezetője, Hans-Joachim Watzke reagált a magyar tréner szavaira, és arról is beszélt, hogy mit küld majd vigaszdíjul a berliniek szakvezetőjének.

Dárdaiék elbuktak a berlini álom kapujában - videó

Feltöltve: 2016, április 20 - 22:32

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC hazai pályán 3-0-ra kikapott a Dortmundtól, így nem jutott be a Német Kupa döntőjébe. A fináléban a Bayern Münchennel meccselnek majd a sárga-feketék.

Nagy hírt kapott Dárdai: kidőlt a Dortmund gólgyárosa

Feltöltve: 2016, április 19 - 18:25

A Dortmund hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy a csapat gólgyárosa, Pierre-Emerick Aubameyang nem léphet pályára a Hertha BSC elleni, szerdai Német Kupa-elődöntő találkozón.

Dárdai nem örül a Dortmund EL-kiesésének - Pool-drukkereket akar a kupában

Feltöltve: 2016, április 16 - 15:16

A Német Kupa elődöntőjére készülő Dárdai Pál nem örül annak, hogy a Dortmund hétközben kiesett az Európa Ligából. A Hertha BSC magyar vezetőedzője amondó, a dortmundi játékosok nem bírták el a nyomást a Liverpool ellen, és olyan szurkolást szeretne a kupameccsen, mint amilyet az angol drukkerek produkáltak az Anfield Road-on.

EL: 1-3-ról 4-3 - Kloppék csodát tettek a Dortmund ellen

Feltöltve: 2016, április 14 - 23:05

Az Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján a Jürgen Klopp irányította Liverpool 3-1-es hátrányból felállva 4-3-ra győzött a Dortmund ellen, és bejutott a sorozat elődöntőjébe. Ott lesz a legjobb négy között a Sahtar Donyeck és a Villareal, valamint a címvédő Sevilla is, amely büntetőkkel búcsúztatta az Athletic Bilbaót.

EL: Klopp döntetlennel tért vissza Dortmundba - videó

Feltöltve: 2016, április 7 - 23:07

Az Európa Liga negyeddöntőjének első felvonásában a Jürgen Klopp által irányított Liverpool 1-1-es döntetlent játszott a Dortmund otthonában. A Sevilla idegenben verte az Athletic Bilbaót, de a Sahtar Donyeck és a Villareal is jó helyzetből várhatja a jövő heti visszavágóját.

Ennél jobb hírt nem is kaphatott volna a Dortmund

Feltöltve: 2016, április 6 - 07:00

Hosszabb kihagyás után ismét számíthat a Borussia Dortmund labdarúgócsapata Ilkay Gündoganra, aki már a csütörtöki, Liverpool elleni Európa Liga-negyeddöntőben pályára léphet.

Dortmund: Trombózis a védelem alapemberénél

Feltöltve: 2016, április 2 - 11:50

A mostani idényben már nem léphet pályára Neven Subotic, a Borussia Dortmund szerb labdarúgója, akinek karjában vérrögöt találtak az orvosok - írja az MTI.

EL: Coutinho keresztbe tett az MU-nak, a Dortmund idegenben is megverte a Spurst - videók

Feltöltve: 2016, március 18 - 00:07

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján a Manchester United erejéből odahaza csak egy 1-1-es döntetlenre futotta a Liverpool ellen, így végül Jürgen Klopp együttese jutott a legjobb nyolc közé. A Dortmund kettős győzelemmel lépett át a Tottenhamen, a Sevilla hazai pályán már legyűrte a Baselt, a Fenerbahce ellenben búcsúzott a sorozattól.

EL: A Dortmund már az odavágón lerendezte a Spurst - videó

Feltöltve: 2016, március 10 - 22:00

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének első felvonásában a Dortmund odahaza 3-0-ra győzte le a Tottenham csapatát. Előnyt szerzett a Sahtar Donyeck és a Fenerbahce, ellenben a címvédő Sevilla nem bírt a Basel együttesével.

Bundesliga: Kioltotta egymást a Dortmund és a Bayern, Kleinheislerék legyőzték Szalaiékat

Feltöltve: 2016, március 5 - 21:41

A Bundesliga 25. fordulójában nem született gól a Dortmund és a Bayern München szuperrangadóján. Kleinheisler László ezúttal nem kapott szerepet a Werder Bremen színeiben, csapata viszont 4-1-re legyőzte a Hannovert, amelybe Szalai Ádám a 36. percben állt be csereként. Az Eintracht Frankfurt Huszti Szabolccsal végig a soraiban 1-1-es döntetlent játszott az Ingolstadt ellen.

Bundesliga: Bayern-blama, Dárdaiék legyőzték Huszti csapatát - videó

Feltöltve: 2016, március 2 - 23:00

A Bundesliga 24. fordulójában a Bayern München hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Mainz együttesétől, míg a Dárdai Pál vezette Hertha BSC 2-0-ra legyőzte a Huszti Szabolcsot 71. percig a soraiban tudó Eintracht Frankfurtot. Nyert a Dortmund is, Kleinheisler László pedig perceket kapott a Werder Bremen bravúros sikerrel záruló mérkőzésén.

EL: Megégett az MU és a Napoli, a Dortmund legyőzte a Portót - eredmények, videók

Feltöltve: 2016, február 18 - 21:58

Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában a Manchester United meglepő vereséget szenvedett a Midtjylland otthonában. A Napoli szintén üres kézzel távozott a Villarealtól, a Dortmund ellenben magabiztosan győzte le a Portót, a Paulo Sousa által irányított Fiorentina pedig döntetlent játszott a Tottenhammel. Eredmények.

Jósolt az edzőlegenda: a Dortmund nyeri az EL-t

Feltöltve: 2016, február 18 - 08:00

A Borussia Dortmundnak van a legnagyobb esélye arra, hogy idén megnyerje a labdarúgó Európa Ligát, legalábbis Ottmar Hitzfeld, a csapat korábbi vezetőedzője szerint.

Bundesliga: Már nem dobogós a Hertha, Huszti gólpasszt adott, Kleinheisler a kispadról figyelt

Feltöltve: 2016, február 13 - 21:30

A Bundesliga 21. fordulójában a Dárdai Pál irányította Hertha BSC 2-0-ra kikapott a Stuttgart otthonában. A Dortmund 1-0-ra győzött a Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző Hannover ellen, Kleinheisler László ezúttal nem kapott szerepet a Werder Bremen színeiben, míg Huszti gólpassza kevés volt a Frankfurt számára.

Doll: "A Bundesligában elkerülnénk a kiesést" - a Bayern és a Dortmund a követendő példa

Feltöltve: 2016, február 11 - 22:32

A Ferencváros vezetőedzője, Thomas Doll egy interjújában elmondta, csapata elsősorban a Bayern München és a Dortmund stílusát tartja követendőnek, véleménye szerint pedig a zöld-fehérek reális eséllyel bennmaradnának a Bundesligában. A német tréner arról is beszélt, nemrégiben hazája élvonalából és egy válogatottól is keresték, de jelenleg jól érzi magát a Fradinál, ahol minden adott a sikerek eléréséhez.