Sparta Praha

EL: Klopp döntetlennel tért vissza Dortmundba - videó

Feltöltve: 2016, április 7 - 23:07

Az Európa Liga negyeddöntőjének első felvonásában a Jürgen Klopp által irányított Liverpool 1-1-es döntetlent játszott a Dortmund otthonában. A Sevilla idegenben verte az Athletic Bilbaót, de a Sahtar Donyeck és a Villareal is jó helyzetből várhatja a jövő heti visszavágóját.

EL: A Bilbao nyerte a spanyolok csatáját, csúnyán leégett a Lazio - videók

Feltöltve: 2016, március 17 - 22:00

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján a Valencia 2-1-re győzött az Athletic Bilbao ellen, ennek ellenére Gary Neville együttese búcsúzott a sorozattól. A Lazio hazai pályán szenvedett megalázó vereséget a Sparta Prahától, míg a Bayer Leverkusent a Villareal búcsúztatta.

Vad II újabb feladatot kapott Európában

Feltöltve: 2015, december 7 - 13:36

Vad II István vezeti csütörtökön este, Nicosiában a ciprusi APOEL és a cseh Sparta Praha Európa Liga-csoportmeccsét.

Videó: Szlovák válogatotté a nap kegyetlenkedése

Feltöltve: 2015, augusztus 28 - 13:03

Brutális belépő miatt kapott azonnali piros lapot Michal Breznaník, a cseh Sparta Praha szlovák válogatott védője, aki a svájci Thun elleni Európa Liga-playoff meccs (3-3) hajrájában rúgta fel kegyetlenül a hazaiak duplázó játékosát, a portugál Nelson Ferreirát. A Sparta így is továbbjutott 5-3-as összesítéssel a csoportkörbe.

A Sparta edzőjének kevés az NB I felfedezettje

Feltöltve: 2015, június 22 - 16:31

Zdenek Ščasný, a cseh Sparta Praha vezetőedzője beszélt a csapat új szerzeményeiről, többek között a korábban az NB I-ben is megforduló Francis Litsingiről, valamint a jelenleg a prágai klubnál tartózkodó Kitl Miklósról. A Debrecen korábbi szakvezetője szerint a fiatal magyar középpályás jelenleg nem jelentene erősítést a Spartának.

A Sparta Praha vinné az NB I-es idény felfedezettjét

Feltöltve: 2015, június 18 - 08:12

Kitl Miklós, az NB I-ből kizárt Kecskemét játékosa a 33-szoros cseh, illetve csehszlovák bajnok Sparta Prahánál tartózkodik, amely szerződtetné a magyar futballidény legnagyobb felfedezettjének megválasztott 18 éves középpályást. A beszámoló szerint a spanyol Zaragoza is érdeklődik iránta közben.

Vidi: Rutinos BL-szereplő lehet Nikolics legújabb kérője

Feltöltve: 2015, január 26 - 19:22

Csehországi lapinformációk szerint Nikolics Nemanjával erősítene a Sparta Praha. A Videoton magyar válogatott támadója kapcsán a 33-szoros cseh és csehszlovák bajnok érdeklődéséről beszámoló portál azt írja – idézve a Sparta edzőjét is –, hogy a fővárosiak új mesterlövészt keresnek a rutinos David Lafata mellé, és érdekelné a prágaiakat a Videoton gólkirálya-jelöltje. Egy másik lap megjegyzi, hogy az átigazolási hírrel „robbantó” isport.cz-nek ugyanaz a tulajdonosa, mint a Spartának, azaz lehet igazságtartalom a cseh rekordbajnok érdeklődésében.

EL: Simán elverte a Slovant a Sparta a presztízsmeccsen - eredmények, tabellák

Feltöltve: 2014, november 7 - 00:00

Két magyar érdekeltségű csapat biztosította a továbbjutását kora este az Európa Ligában: a Dinamo Moszkva és a Salzburg mellett később a Legia és a Fiorentina lépett a legjobb 32 közé. A Tottenham győzött Görögországban, az Inter ikszelt Franciaországban, a Villarreal viszont meglepetésre kikapott Svájcban. A Sparta simán elverte a Slovant a presztízsmeccsen. Nézd meg az összes csütörtöki meccs eredményét és a csoportok állását!

Megúszták: Így büntette az UEFA a Slovan-Sparta fociháborút

Feltöltve: 2014, október 31 - 09:52

Pénzbüntetés és felfüggesztett zártkapu: az UEFA fegyelmi testülete a Slovan Bratislavát és a Sparta Prahát is szankcionálta a két csapat botrányos október 23-i Európa Liga-meccsét követően. A súlyosabb büntetést a vendégcsapat kapta.

Pozsony: Nőket és gyerekeket is vertek a rendőrök - lapszemle

Feltöltve: 2014, október 24 - 14:38

Elszabadult a pokol a csütörtök esti Slovan–Sparta Európa Liga csoportmeccsen. A két csapat szurkolói kemény magja – melyek ellenségeskedése még a csehszlovák időkre vezethető vissza – folyamatosan heccelte egymást, mígnem a 40. perc tájékán a prágaiak áttörték a kordont és nekirontottak a hazaiaknak - írja az ujszo.com.

Videó: Huligántámadás a Slovan szurkolók ellen

Feltöltve: 2014, október 24 - 10:13

Amint arról beszámoltunk korábban, a Sparta Praha huligánjai megtámadták a pozsonyi EL-meccsen a Slovan Bratislava drukkereit, íme a botrány kirobbanása videón!

EL: Háborús állapotok Pozsonyban, félbeszakadt a Slovan-Sparta - fotók!

Feltöltve: 2014, október 23 - 20:38

Az Európa Ligában megrendezett Slovan Bratislava-Sparta Praha mérkőzést félbe kellett szakítani a pályára befutó, illetve a hazaiaknak fenntartott részekre betörő szurkolók miatt. A jelentések szerint a vendégdrukkereket a rohamrendőröknek kellett visszaterelniük a szektorukba. Egy szlovák portál háborús állapotokról írt, mivel a cseh ultrák össze is verekedtek a szlovákokkal.

BL: Újra villogott a Sparta gyorstüzelője - 4-2-re nyertek

Feltöltve: 2014, július 29 - 21:30

A Bajnokok Ligája selejtező 3. fordulójának első mérkőzésén a Sparta Praha 4-2-re legyőzte a Malmőt.

BL-selejtezők: Mészárlás és mesterötös

Feltöltve: 2014, július 15 - 23:00

A Bajnokok Ligája keddi selejtezőin szinte alig zördültek meg a hálók, azonban a Sparta Praha belehúzott 7-0-val küldte haza ellenfelét, David Lafata egymaga ötször volt eredményes.

Videó: Dzsudzsák gólpassza a Sparta Praha ellen

Feltöltve: 2014, július 7 - 11:08

A Dinamo Moszkva Dzsudzsák Balázzsal a soraiban 2-0-ra győzött felkészülési mérkőzésen a Sparta Praha ellen. A második találat előtt a magyar szélső adta a gólpasszt Kevin Kuranyinak. Nézd meg az asszisztot 1:05-nél!

86 percig bravúrközelben volt a KTE a Sparta Praha ellen

Feltöltve: 2013, július 1 - 20:33

A 78. percig, Rajczi Péter 11-esből esett góljával vezetett a Kecskemét a cseh Sparta Praha elleni felkészülési találkozón, a komoly nemzetközi rutinnal rendelkező gárda azonban 8 perc alatt fordított és végül 3-1-re nyert Ausztriában.

Videó: Történelmi eltiltást ért a kirívó brutalitás

Feltöltve: 2013, május 10 - 13:06

12 mérkőzésre szóló eltiltást kapott Leonard Kweuke, a Sparta Praha játékosa, amiért a gárda Mladá Boleslav elleni kupavisszavágóján egy brutális szabálytalansággal sípcsont- és szárkapocscsont-törést okozott Radek Dosoudilnak. Ez az ország labdarúgásának legsúlyosabb büntetése Csehszlovákia felbomlása óta. A fináléba egyébként az ellenfél jutott, miután az 1-1-es első meccs után 2-1-re győzött.

Videó: Hazard a 92. percben mentette meg a Chelsea-t

Feltöltve: 2013, február 22 - 09:53

A 92. percig úgy tűnt, a Stamford Bridge-en születhet meg az Európa Liga csütörtöki játéknapjának egyik legnagyobb meglepetése, hiszen a Sparta Praha vezetett a Chelsea otthonában és már arra készülhetett, hogy hosszabbításra kerül sor. Ám a több helyzetet elpuskázó Kékek belga szélsője, Eden Hazard nem sokkal a lefújást megelőzően nagy gólt lőtt, így a londoniak léptek tovább 2-1-s összesítéssel.

Videó: 1 perc sem kellett a gólhoz a Chelsea nyerőemberének

Feltöltve: 2013, február 14 - 22:38

A 45 másodperccel korábban csereként beállt Oscar döntötte el a Chelsea javára a Sparta Praha otthonában megvívott Európa Liga-meccset. Nézd meg a gólt!

Videó: Lencse gólpassza egy pontot ért az EL-ben

Feltöltve: 2012, november 9 - 09:51

Lencse László gólpasszt adott az Ironi Kiryat Shmona Sparta Praha elleni 1-1-es döntetlenje alkalmával, az Európa Ligában. Az izraeliek vezető találatára egy hatalmas átlövéssel válaszoltak a csehek.