Skócia

15 meccs után bukott Románia, nehezen nyertek az olaszok és a törökök - videók

Feltöltve: 2016, május 29 - 22:47

15 hivatalos mérkőzés után véget ért Románia veretlenségi sorozata, Torinóban kapott ki a válogatottjuk Ukrajnától 4-3-ra, hiába szerzett vezetést korán a címeres mezben 50. meccsét játszó Torje. Olaszország és Törökország sikerrel, de szoros győzelmekkel hangolt az Európa-bajnokságra, előbbi Montenegrót, utóbbi Skóciát verte 1-0-ra.

Egy bombázón feszül a világ legmeghökkentőbb focimeze - fotók

Feltöltve: 2016, május 27 - 06:58

Minden idők egyik leglátványosabb mezbemutatóját prezentálta - némi testfestés kíséretében - a skót másodosztályú Ayt United.

Szétszedték a stadiont a szurkolók a parádés kupadöntő után - videó

Feltöltve: 2016, május 23 - 15:54

Nagyszerű mérkőzést, öt gólt és (114 év után!) Hibernian-sikert hozott a skót kupa hétvégi döntője, amelyet az edinburghi gárda 3-2-re nyert meg az ugyancsak másodosztályú Rangers ellen. A 80. percben még a glasgowiak vezettek, de fordítani tudott a Hibs, amelynek kispadján (Alan Stubbs) és gólszerzői között is volt Celtic-kedvencek ültek/játszottak. A találkozót követően aztán a Hibs-szurkolók a pályán kezdtek el ünnepelni, illetve szétszedni a mozdítható tartozékokat, miközben a két tábor néhány tagja egymást is elkezdte szétszerelni...végül a rendőrök közbelépése vetett véget a még nagyobb balhénak.

Bombagól is kellett a Celtic 47. bajnoki címéhez - videó

Feltöltve: 2016, május 8 - 17:55

A fiatal angol kölcsönjátékos, Patrick Roberts bombagóljával, illetve duplájával a Celtic 3-2-re győzött az Aberdeen elleni vasárnapi rangadón, ezzel eldőlt, hogy a zöld-fehérek 47. alkalommal is megnyerik a skót Premier League-et. Ezzel is le vannak még alaposan maradva az ősi rivális Rangers 54 elsőségétől.

Videó: Élőben égtek be a kupasorsoláson - elfogytak a golyók

Feltöltve: 2016, február 9 - 10:32

Kellemetlen közjáték miatt kellett megismételni a Skót Kupa 6. fordulójának sorsolását, miután váratlanul elfogytak a csapatok nevét tartalmazó golyók...

Videó: Parádés szabadrúgással jött a dráma a skót rangadón

Feltöltve: 2015, december 27 - 21:01

2-2-s döntetlennel ért véget a Hearts és a Celtic vasárnapi rangadója a skót Premier League-ben, így a zöld-fehérek egypontos előnnyel állnak az Aberdeen előtt a tabella élén, míg az Edinburgh-iak 10 ponttal a Kelták mögött a harmadik pozíciót foglalják el. A hazaiak a 91. percig hátrányban voltak, akkor azonban jött Osman Sow óriási szabadrúgásgólja!

Eb-selejtezők: 4 országra is lesújtott az UEFA

Feltöltve: 2015, október 25 - 07:40

Anglia, Litvánia, Skócia és Lengyelország is pénzbüntetést kapott az Európai Labdarúgó Szövetségtől az október elején játszott Európa-bajnoki selejtezőiken történt kihágások miatt.

Kassai meccsén egy szelfi miatt maradt le az Eb-ről Skócia

Feltöltve: 2015, október 9 - 14:50

Nem mindennapi jelent játszódott le a Kassai Viktor által vezetett Skócia-Lengyelország Európa-bajnoki selejtezőn csütörtökön, Glasgowban. Egy fiatal drukker egy egész válogatott vesztét okozta meggondolatlan cselekedetével.

Videó: Thomas Müller meccset nyert a németeknek

Feltöltve: 2015, szeptember 8 - 10:36

Bár a skótok 0-1 és 1-2 után is egyenlíteni tudtak a világbajnok németek elleni E-selejtezőn, a két góllal és egy gólpasszal záró Thomas Müller végül 3-2-s győzelemre vezette a Nationalelfet a D-csoport egyik hétfői találkozóján, a győztes találat Gündogan nevéhez fűződött. Íme, a gólok!

Eb-selejtezők: Nyolcat lőttek a lengyelek, nagy meccsen nyertek a németek - eredmények

Feltöltve: 2015, szeptember 7 - 22:37

Az Eb-selejtezők D-csoportjában a lengyelek nyolcat lőttek Gibraltárnak, míg Németország fordulatos meccsen nyert Skóciában. Az I-csoportban Portugália a 92. percben győzött albániai, kulcsfontosságú meccsén. A hétfői eredmények.

Videó: Elszabadult locsoló miatt szakadt félbe a meccs

Feltöltve: 2015, augusztus 14 - 13:26

Nem várt közjáték zavarta meg az Inverness és a Partick Thistle skót bajnokiját (0-0). Egy elszabadult locsoló a vendégdrukkerek között csapott szét, le is állt néhány percre a találkozó.

Videó: Zászlórúddal vágták arcon meccs közben a játékost

Feltöltve: 2015, június 1 - 15:47

Váratlan jelentet zavarta meg a skót bajnokság osztályozóját, a Motherwell–Glasgow Rangers találkozót. A mérkőzés közben a vendégek egyik játékosát, Lee McCullochot egy szurkoló az oldalvonalnál nemes egyszerűséggel arcon csapta egy zászlórúddal. Nézd meg az esetet videón!

Óriási balhé: Ütötte-vágta ellenfelét a Rangers játékosa - videó, fotók

Feltöltve: 2015, május 31 - 22:32

A Rangers 3-0-ra kikapott a skót másodosztályú rájátszásban a Motherwelltől, így nem jutott fel/vissza az élvonalba a 2012-ben a negyedik vonalig visszasorolt rekordbajnok. A vasárnapi találkozó ráadásul egy rendkívül sportszerűtlen jelenetet, verekedést is hozott a pályán.

Hülye poén az edzésen: Hetekre lesérült a focista

Feltöltve: 2015, április 27 - 20:13

Három hétre lesérült a skót St Mirren játékosa, John McGinn miután a csapat kapitányának, Steven Thompsonnak a poénja rosszul sült el, és egy, a szlalomozásnál használt rúd belefúródott a fiatal futballista lábába.

Videó: Egy rendőr lőtte Gibraltár első gólját tétmeccsen

Feltöltve: 2015, március 29 - 21:10

Egy jogász gólpasszából egy rendőr talált be a Skócia-Gibraltár Eb-selejtezőn, a vendégek becsületgólját a 33 éves Lee Casciaro jegyezte a 6-1-s meccs 20. percében.

Ittas vezetéssel bukott le a világ egyik legkeményebb védője

Feltöltve: 2015, február 25 - 07:58

Colin Hendry, a skót válogatott egykori csapatkapitánya, a korábbi pokróckemény védő bíróság elé kell, hogy álljon, miután ittas vezetésen kapták rajta hazájában. A pályán sikeres Hendry visszavonulása óta rendkívül szerencsétlen életet él.

Videó: Klasszis góllal nyitott Skócia 18 éves reménysége

Feltöltve: 2014, december 29 - 14:49

A St. Mirren a hétvégén 3-1-es győzelmet aratott a Dundee otthonában a skót bajnokságban. A vendégek második találatát a 18 éves Stephen Mallan szerezte, akinek ez volt élete első profiként elért gólja. Megadta a módját.

Videó: Rooney duplázott, az angolok győztek Skóciában

Feltöltve: 2014, november 19 - 10:52

Anglia válogatottja 3-1-re győzött az ősi rivális Skócia otthonában felkészülési mérkőzésen. Nézd meg a gólokat!

Videó: Megtapsolta egymást a két kemény fából faragott szurkolótábor

Feltöltve: 2014, október 17 - 09:20

Ünnepi volt a hangulat az alábbi videó tanulsága szerint a Lengyelország-Skócia Eb-selejtezőn, mivel a két - egyébként igencsak kemény legényekből álló - szurkolótábor megtapsolta egymást.

Videó: Müller duplájával verték a németek Skóciát

Feltöltve: 2014, szeptember 8 - 12:49

A német válogatott 2-1-re győzött hazai pályán Skócia ellen Európa-bajnoki selejtezőn. Thomas Müller kétszer volt eredményes, így Ikechi Anya találata nem ért pontot a vendégeknek.