Dél-Korea

Bombagólokat lőttek Cech-nek az Eb-főpróbán - videó

Feltöltve: 2016, június 5 - 17:56

Két parádés, az első félidőben született góllal győzött 2-1-re Dél-Korea Csehország ellen idegenben, az európai válogatott utolsó meccsén a kontinenstorna előtt. Bár a csehek a csereként beállt Suchy megpattanó lövésével gyorsan szépítettek a szünet után, Theodor Gebre Selassie kiállítása után, tíz emberrel az egyenlítés már nem jött össze nekik a vasárnapi prágai találkozón. Az ázsiaiak pár napja egy hatost kaptak a spanyoloktól.

Egy hatossal hangolt a spanyol válogatott az Eb-re - videó

Feltöltve: 2016, június 1 - 19:11

A spanyol válogatott felkészülési mérkőzésen 6-1-re győzte le Dél-Korea csapatát. A spanyolok részéről Morata és Nolito duplázott, mellettük pedig Fabreagas és David Silva is eredményes volt.

Furcsa ügy: Női focistát vádoltak meg azzal, hogy férfi

Feltöltve: 2015, június 17 - 07:28

Kissé ízléstelen címlapsztorival jelentkezett a Mundo Deportivo a spanyolok és a dél-koreaiak női vb-meccse előtt, mondván az ázsiaiak csapatkapitánya, Park Eun-seon lehet, hogy nem is nő...

Videó: Így még egy focicsapat sem lépett pályára

Feltöltve: 2015, május 29 - 09:59

A dél-koreai Jeju United játékosai - edzőjük, Sung-Hwan Cho új hajviseletéhez igazodva - narancssárga parókában vonultak be a Jeonnam Dragons bajnokira. A beszámolók szerint a futballisták és a vezetők megígérték, hogy ha a nézőszám elér egy kellő mennyiséget, sor kerül a látványos akcióra. A csapat a találkozón ugyan leadott egy kétgólos előnyt - nyilván ekkor pár ősz szál is került a tréner narancs frizurájába -, de végül 3-2-re győzni tudott.

Videó: Lemásolták a vb legnagyobb gólját Ázsiában

Feltöltve: 2015, május 11 - 14:34

Lemásolták Dél-Koreában az előző világbajnokság legnagyobb gólját, amelyet James Rodriguez szerzett Uruguay ellen. A Seoul E-Land játékosa, Joo Min Kyu talált be egy hasonló mozdulatsor végén.

Videó: Drámai meccsen lett Ausztrália Ázsia bajnoka

Feltöltve: 2015, január 31 - 14:41

Ausztrália nyerte az Ázsia Kupát, miután a döntőben hosszabbítás után 2-1-re legyőzte Dél-Koreát. Nézd meg a finálé góljait!

Videó: Továbbjutást ért az ollózós gól az Ázsia Kupán

Feltöltve: 2015, január 22 - 21:45

A házigazda ausztrál csapat Tim Cahill duplájával 2-0-ra győzött az Ázsia Kupa negyeddöntőjében Kína ellen, így ott van a négy között. A támadó első találatát ollózva szerezte. Dél-Korea hosszabbítás után gyűrte le Üzbegisztánt. Nézd meg a gólokat!

Videó: Végzetes kapushiba a fociháború 120. percében

Feltöltve: 2014, október 3 - 14:43

Egészen elképesztő körülmények között, a 120. percben dőlt el az Dél-Korea – Észak-Korea labdarúgó-döntő az Ázsiai Játékokon. A két, gyakorlatilag folyamatosan háborúban álló szomszédos ország találkozójának végén Rim Chang Woo használta ki az észak-koreai kapus hibáját, és egy szöglet utáni kipattanót vágott a hálóba.

Videó: Váratlan pofont kapott a magyar csapat legerősebb riválisa

Feltöltve: 2014, március 6 - 16:32

A magyar válogatott papíron legerősebb riválisa, Görögország 2-0-s vereséget szenvedett némi meglepetésre hazai pályán Dél-Korea ellen. Nézd meg a meccs legfontosabb pillanatait!

Videó: A fair playt nem ismeri a pofátlan csatár

Feltöltve: 2014, január 20 - 22:32

Egészen ritka és sportszerűtlen módon lőtt gólt Mardek Mardikan, Szíria U22-es csapatának játékosa a Dél-Korea elleni meccsen, ennek ellenére csapata 2-1-re kikapott és kiesett az ázsiai kontinenstorna negyeddöntőjében.

Videó: Vb-résztvevőt győztek le a horvátok

Feltöltve: 2013, szeptember 10 - 17:05

Horvátország 2-1-re verte barátságos mérkőzésen a már vb-résztvevő Dél-Koreát. Nézd meg a gólokat!

Videó: Óriási gólt lőttek a portugáloknak az U20-as vb-n

Feltöltve: 2013, június 26 - 13:30

Óriási gólt lőtt Ryu Seung Woo, a dél-koreai csapat játékosa Portugáliának az U20-as világbajnokságon. A meccs 2-2-es döntetlennel ért véget.

Videó: Bemutatott az ellenfélnek az edző a vb-re jutás után

Feltöltve: 2013, június 21 - 16:18

Az iráni válogatott egy Dél-Koreában aratott 1-0-s sikerrel kvalifikálta magát a világbajnokságra. A lefújás után a szövetségi kapitány, Carlos Queiroz kézfogás helyett bemutatott a hazai kispadnak. A koreaiak egyébként szintén kijutottak Brazíliába.

Botrányos meccsen jutott ki Irán a foci-vb-re - videó!

Feltöltve: 2013, június 19 - 12:20

Irán Dél-Korea legyőzésével (1-0) megnyerte az ázsiai selejtezők A-csoportját, ezzel pedig kvalifikálta magát a jövő évi világbajnokságra. A lefújás után Carlos Queiroz bemutatott a vendégek kapitányának, "válaszul" a koreai edzők megütötték a hazaiak kapusát.

Videó: Így húzta be Dél-Korea az olimpiai bronzot

Feltöltve: 2012, augusztus 11 - 10:23

A dél-koreai válogatott 2-0-ra legyőzte Japánt az olimpia bronzmeccsén, így megszerezte a dobogó legalsó fokát. Nézd meg Park Chu Young és Koo Ya Cheol találatait!

Videó: Sima hármassal jutottak döntőbe a brazilok

Feltöltve: 2012, augusztus 8 - 09:23

A brazil olimpiai válogatott 3-0-ra legyőzte Dél-Koreát a londoni ötkarikás torna elődöntőjében, így a fináléban Mexikóval csatázhat. A gólokat Romulo és Leandro Damiao (2) szerezték.

Négyet lőttek a spanyolok, három magyar csoportellenfél is örülhetett - videó!

Feltöltve: 2012, május 30 - 22:15

Előkészületi mérkőzéseket játszottak szerda este. Spanyolország 4-1-re verte Koreát, míg a románok Svájc ellen nyertek 1-0-ra.

Bunda: 40 focistát tiltottak el életük végéig

Feltöltve: 2011, augusztus 27 - 07:28

Negyven, bundaügybe keveredett dél-koreai játékost élete végéig eltiltott a helyi szövetség minden, a labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől, miután bebizonyosodott, hogy közük volt az ázsiai országban is erős jelenléttel bíró nemzetközi fogadási maffiához.