Sevilla

Megvan a Barca-dupla! - a hosszabbításban verték a Sevillát a kupadöntőben

Feltöltve: 2016, május 23 - 00:11

A bajnok és címvédő Barcelona nyerte meg 2016-ban a spanyol Király Kupát, miután a vasárnapi, madridi döntőben 2-0-ra verte Jordi Alba és Neymar hosszabbításban esett góljával az Európa Liga-győztes Sevillát. A katalánok több mint egy félidőt emberhátrányban játszottak Mascherano piros lapját követően, a kapufát is lövő Sevilla azonban nem tudott végül élni előnyével, sőt, Banega kiállítása miatt az andalúzok is tíz emberrel játszottak a ráadásban, majd annak végén kilenc főre fogyatkoztak. A Barca 28. alkalommal lett kupagyőztes Spanyolországban.

Nem lesznek skót zászlók a Barca kupadöntőjén

Feltöltve: 2016, május 21 - 07:33

Korábban már beszámoltunk róla, hogy hatalmas felháborodást váltott ki Katalóniában egy spanyol bírósági döntés, melynek értelmében a vasárnapi Király Kupa döntőjére nem lehetne bevinni katalán zászlókat.

Coke Zérótól padlózott a Liverpool: Klopp bírózott, de elvitte a balhét - az EL-döntő visszhangjai

Feltöltve: 2016, május 19 - 09:14

Sevillában és Spanyolországban az ünnepé, Liverpoolban és Angliában pedig természetesen a keserűségé és az okok kereséséé a főszerep, miután a spanyolok zsinórban harmadszor is megnyerték az Európa Liga döntőjét, 0-1-ről 3-1-re verve a Vörösöket a sorozat szerdai, bázeli fináléjában. A találkozót követően a győztes mester, Unai Emery elárulta, mi történt a szünetben, az öltözőben, amelynek eredményeként fordítani tudtak, de megszólalt a döntő kétgólos hőse is. Jürgen Klopp magára vállalta a felelősséget csapata második félidei összezuhanásáért, de elővette a játékvezetőt, aki szerinte legalább négyszer tévedett döntően csapata kárára. A brit sajtóban azonban nem akartak bírózni, miközben rendkívül szellemes címlapok is születtek. Visszhangok, videók és fotók az EL-döntőről.

EL: A Liverpool nem tudta megfékezni a címvédő Sevillát a döntőben - videók

Feltöltve: 2016, május 18 - 22:44

Az Európa Liga döntőjében a Sevilla 3-1-re győzte le a Liverpool csapatát. A találkozón a Jürgen Klopp irányította angol együttes szerzett vezetést, de a második félidőben a spanyol gárda Coke vezérletével fordítani tudott, így a Sevilla zsinórban harmadszor is elhódította a sorozat trófeáját.

Élőben az EL-döntő: Kettővel megy a Sevilla a Liverpool ellen - videók

Feltöltve: 2016, május 18 - 20:36

Az Európa Liga szerda este megrendezésre kerülő idei fináléjában az angol Liverpool a spanyol Sevilla együttesével csap össze a trófeáért. Ne maradj le semmiről, kövesd élőben a döntő eredményének alakulását a csakfoci.hu-val!

Három piros, négy gól - EL-csoportkörben a Bilbao

Feltöltve: 2016, május 14 - 22:10

A spanyol bajnokság zárófordulójában a Bilbao hazai pályán 3-1-re legyőzte az EL-döntős Sevillát, ezzel jövőre az Európa Liga csoportkörében indulhat, míg a Sevilla selejtezőzik, amennyiben nem nyeri meg szerdán a sorozatot. A másik esti meccsen az Athletico Madrid 2-0-ra verte a Celtát.

Kiderült: Nem csak a TV közvetíti a BL és az EL döntőjét

Feltöltve: 2016, május 12 - 20:29

Az idén a televíziós közvetítések mellett interneten, a Youtube-on is élőben látható lesz majd mindkét európai kupasorozat döntője a BT Sport jóvoltából.

EL: Kassai piros lapot is adott Liverpoolban - összejött az álomdöntő

Feltöltve: 2016, május 5 - 23:07

3-0-ra győzött a Villarreal elleni elődöntő-visszavágón, így 3-1-s összesítéssel az Európa Liga döntőjébe jutott a Liverpool. Az Anfielden igen határozottan bíráskodott a piros lapot is kiosztó magyar Kassai Viktor. A másik ágon az előző két kiírást megnyerő Sevilla jutott a bázeli fináléba, miután a 2-2-s első mérkőzést követően 3-1-re legyőzte hazai pályán az ukrán Sahtar Donyecket. A spanyol lehet az első együttes, amely sorozatban háromszor hódítja el az Európa Ligát, illetve jogelődjét, az UEFA-kupát.

18+: Brutális és rejtélyes sérülés az EL-ben - videó

Feltöltve: 2016, április 29 - 14:37

Súlyos térdsérülés miatt pénteken megoperálják Michael Krohn-Dehlit, az Európa Ligában címvédő Sevilla dán játékosát, aki a Sahtar Donyeck ellen 2-2-re végződött EL-elődöntő második félidejében sérült meg, alig 11 perccel azután, hogy csereként pályára lépett. A felvételek alapján rendkívül szerencsétlen módon repedt el a térdkalácsa, vélhetően a játékos súlya alatt...

EL: A 92. percben sokkolta Kloppékat a Villarreal - videók

Feltöltve: 2016, április 28 - 23:05

Az Európa Liga elődöntőjének első felvonásában a Villarreal Adrian Lopez 92. percben szerzett találatával 1-0-ra legyőzte a Jürgen Klopp által irányított Liverpoolt, míg a másik ágon a címvédő Sevilla 2-2-es döntetlent játszott a Sahtar Donyeck vendégeként.

Balhéval és tökéletes 11-essel ért véget a spanyol háború az EL-ben - videó

Feltöltve: 2016, április 15 - 17:53

Komoly izgalmak után, 11-esekkel jutott el a Sevilla az Európa Liga elődöntőjébe (ahol az ukrán Sahtar Donyeck lesz majd az ellenfele), méghozzá egy másik La Liga-csapat, az Athletic Bilbao testén át. A baszkok ledolgozták egygólos hátrányukat a visszavágón a címvédő ellen, ráadásul idegenben, de a Sevilla jobban bírta idegekkel a büntetőket, Gameiro pedig egy nagyszerű lövéssel zárta le a párbajt. 11-ese előtt nem sokkal a két csapat a kezdőkörben egymásnak ment idegességében.

EL: Liverpool-Villarreal és Sahtar-Sevilla az elődöntőben!

Feltöltve: 2016, április 15 - 12:51

Kisorsolták pénteken az Európa Liga elődöntőinek párosításait is a svájci Nyonban. A 4-szeres győztes rekorder, a legutóbbi két kiírást megnyerő spanyol Sevilla a portugál ellenfelét hat szerzett góllal búcsúztató ukrán Sahtar Donyeckkel, a Dortmunddal hihetetlen meccset (4-3) játszó Liverpool pedig a Sparta Prahát kettős győzelemmel kiejtő Villarreallal játszik majd.

EL: Klopp döntetlennel tért vissza Dortmundba - videó

Feltöltve: 2016, április 7 - 23:07

Az Európa Liga negyeddöntőjének első felvonásában a Jürgen Klopp által irányított Liverpool 1-1-es döntetlent játszott a Dortmund otthonában. A Sevilla idegenben verte az Athletic Bilbaót, de a Sahtar Donyeck és a Villareal is jó helyzetből várhatja a jövő heti visszavágóját.

CR kihagyott 11-ese is belefért a Real kiütéses sikerébe - videó

Feltöltve: 2016, március 20 - 23:27

Cristiano Ronaldo gólt szerzett és büntetőt hibázott (akárcsak a másik oldalon Gameiro), csapata, a Real Madrid pedig kiütéssel, 4-0-ra győzött vasárnap este a Sevilla elleni spanyol rangadón. A Real ezzel közelebb került a hétvégén botladozó riválisokhoz (Barcelona, Atlético). Nézd meg a gólokat!

EL: Coutinho keresztbe tett az MU-nak, a Dortmund idegenben is megverte a Spurst - videók

Feltöltve: 2016, március 18 - 00:07

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján a Manchester United erejéből odahaza csak egy 1-1-es döntetlenre futotta a Liverpool ellen, így végül Jürgen Klopp együttese jutott a legjobb nyolc közé. A Dortmund kettős győzelemmel lépett át a Tottenhamen, a Sevilla hazai pályán már legyűrte a Baselt, a Fenerbahce ellenben búcsúzott a sorozattól.

EL: A Dortmund már az odavágón lerendezte a Spurst - videó

Feltöltve: 2016, március 10 - 22:00

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének első felvonásában a Dortmund odahaza 3-0-ra győzte le a Tottenham csapatát. Előnyt szerzett a Sahtar Donyeck és a Fenerbahce, ellenben a címvédő Sevilla nem bírt a Basel együttesével.

Messi álomgólja, fordított a Barcelona a rangadón - videó

Feltöltve: 2016, február 28 - 23:35

Nagy csatában verte a Barcelona a Sevillát a spanyol bajnokság vasárnap esti rangadóján. A katalánok az első félidőben hátrányba kerültek hazai pályán, Vitolo góljának köszönhetően, de Messi pazar szabadrúgásával és Piqué találatával 2-1-re győzni tudtak végül, így továbbra is 8 pontos előnnyel vezetik a tabellát az Atlético Madrid előtt.

Egy rocksztár miatt átrakták a Barcelona kupadöntőjét

Feltöltve: 2016, február 23 - 10:40

Hivatalossá vált, hogy a madridi Vicente Calderón Stadionban rendezik május 22-én a spanyol labdarúgó Király Kupa döntőjét a Barcelona és a Sevilla között.

EL: Megégett az MU és a Napoli, a Dortmund legyőzte a Portót - eredmények, videók

Feltöltve: 2016, február 18 - 21:58

Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában a Manchester United meglepő vereséget szenvedett a Midtjylland otthonában. A Napoli szintén üres kézzel távozott a Villarealtól, a Dortmund ellenben magabiztosan győzte le a Portót, a Paulo Sousa által irányított Fiorentina pedig döntetlent játszott a Tottenhammel. Eredmények.

Videó: 10 ember ellen ragadt be az Atlético a Barca mögé

Feltöltve: 2016, január 24 - 19:17

Hiába játszott félórát emberelőnyben (Vitolo állt ki a 61. percben) az Atlético Madrid, végül nem tudta legyőzni a Sevillát hazai pályán (0-0), így hiába érte utol az éllovas Barcelonát pontszámban, megelőzni nem tudta az egy meccsel kevesebbet játszott katalánokat. A két topcsapat egymás ellen játszik majd jövő szombaton, a Camp Nouban.