Chile

Copa América: Messi nélkül is megverte a címvédőt Argentína - videó

Feltöltve: 2016, június 7 - 09:26

2-1-re győzött első mérkőzésén, a címvédő Chile elleni rangadón Argentína a Copa Americán. A sérült Lionel Messi még hiányzott csapatából, amely ennek ellenére meg tudta verni riválisát, Di María és Banega góljával. A chileiek csak a lefújás előtt tudtak szépíteni Fuenzalida találatával. A D-csoport másik meccsén Panama története első Copáján győzelemmel mutatkozott be, ugyancsak 2–1-re nyert Bolívia ellen.

Hihetetlen: Messi egyszer sem lőtt kapura a válogatottban

Feltöltve: 2016, március 27 - 08:00

Nem állnak messze a rekordok Lionel Messitől: az argentin klasszis számos statisztikában a világ legjobbjának számít, ezek közül a legfontosabb talán az, hogy nála többször még senki nem nyerte el az Aranylabdát. A Chile elleni vb-selejtezőn (2-1) azonban egy olyan rekordot ért el a Barcelona sztárja, amire egyáltalán nem lehet büszke.

Messiék hátrányból verték Dél-Amerika uralkodóját - videó

Feltöltve: 2016, március 25 - 10:45

0-1-ről felállva győzött Argentína a Copa América-címvédő Chile otthonában, világbajnoki selejtezőn. A hazaiak Felipe Gutiérrez találatával már a 11. percben vezetést szereztek, de a gauchók Di María és a River Plate védője, Gabriel Mercado góljával (utóbbinál a csapatkapitány, Lionel Messi volt az előkészítő) már a 25. percre fordítottak és meg is nyerték a találkozót 2-1-re.

Távozott a Copa América-győztes kapitány

Feltöltve: 2016, január 21 - 08:30

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Chilei Labdarúgó Szövetség (ANFP) és a Copa América-címvédő válogatott szövetségi kapitánya, Jorge Sampaoli.

Videó: Alexis Sanchez döntött Paraguay ellen

Feltöltve: 2015, szeptember 6 - 13:32

Barátságos meccset játszott egymással a chilei és a paraguayi válogatott, a fordulatos találkozón Gutierrez kétszer (8., 64.), illetve a paraguayiak részéről Fabbro (51.) és Benitez (53.) talált be, amikor Alexis Sanchez a 82. minutumban eldöntötte a mérkőzést a hazaiak javára.

Vidalnak ugrott a jogsi, de nem csukják le

Feltöltve: 2015, július 9 - 06:28

Arturo Vidal megúszta a letöltendő börtönbüntetést, mint ismert, a középpályás ittasan volt közúti baleset részese, ezért kellett a hatóságokkal szembe néznie.

Videó: Messi visszautasított Aranylabdája eltűnt a Copa Américán

Feltöltve: 2015, július 6 - 11:19

Lionel Messi visszautasította a szombaton befejeződött Copa America legjobb játékosának járó díjat, a torna Aranylabdáját, miután nem akart a Chile ellen elveszített döntőt követően a pódiumra lépni a díjjal. A szervezők el is tüntették végül a trófeát a helyszínről.

Megtámadták Messi családját a Copa América-döntőn - videó

Feltöltve: 2015, július 6 - 06:58

Argentin lapértesülések szerint ki kellett menekíteni Lionel Messi családját a rájuk támadó szurkolók közül a Copa América döntője során. A Barcelona csillagának egyik öccsét meg is dobták a fején.

Három haláleset és tömeges fosztogatás a Copa América-döntő után - fotók

Feltöltve: 2015, július 5 - 20:47

Chile történetének első Copa América-sikerét követően valósággal elszabadult a pokol a dél-amerikai országban.

Videó: Messi a poklok poklát élte át a 11-es párbaj alatt

Feltöltve: 2015, július 5 - 18:49

Nagyszerű videót vágtak össze arról, hogyan reagált csapata szenvedésére Lionel Messi a Chile-Argentína Copa América döntő 11-es párbaja során. Mint ismeretes, a kétszer 15 perces hosszabbítás sem hozott eredményt a 0-0-s finálén, így jöhettek a büntetők. Itt a chileiek részéről senki nem hibázott, míg a másik oldalon csak Messi talált be, ezzel a házigazda 4-1-re diadalmaskodott, és elhódította a kupát. Mindez azt jelenti, hogy Messinek továbbra is várnia kell, hogy a válogatottal rangos tornát nyerjen.

Messinek megint nem jött össze: Chile 11-esekkel nyerte a Copát - videó

Feltöltve: 2015, július 5 - 09:19

A Copa América döntőjében a házigazda Chile a rendes játékidőben 0-0-s döntetlent ért el Argentínával szemben, majd 11-esekkel elhódította a serleget. Vidalék oldaláról senki nem hibázott a szétlövés során, míg az argentinok közül csupán Messi talált a kapuba.

Emberelőnyben lett Chile döntős a Copa Americán - videó

Feltöltve: 2015, június 30 - 08:14

A házigazda Chile jutott elsőként a 2015-ös Copa America döntőjébe, miután Vargas duplájával, illetve egy öngóllal 2-1-re győzött Peru ellen. Az Uruguay elleni negyeddöntőhöz hasonlóan ezúttal is emberelőnyben fejezte be a meccset a hazai csapat, igaz, Cavaniéval ellentétben Zambrano 20. percben kapott piros lapja jogosabbnak tűnt.

Eltiltották a Cavanit ujjal provokáló játékost a válogatottól

Feltöltve: 2015, június 29 - 20:18

Hárommeccses eltiltást kapott az uruguayi Cavani kiállítását kiprovokáló chilei Gonzalo Jara. Klubja előzőleg már átadólistára tette a sportszerűtlenség miatt.

Copa: Jogtalan kiállítás, balhé, chilei továbbjutás - videó

Feltöltve: 2015, június 25 - 09:17

A Copa América első negyeddöntőjében a házigazda chileiek némi bírói segédlettel verték 1-0- Uruguay-t. A 63. percben Edinson Cavanit kiállították, pedig nem csinált semmit, sőt az uruguay-i Gonzalo Jara fogdosta a támadó fenekét. A győztes gólt Mauricio Isla lőtte a 81. percben. A hajrában tovább fogyatkoztak a vendégek, majd volt egy kis balhé is.

Videó: Chile kiütötte Bolíviát

Feltöltve: 2015, június 20 - 10:59

A Copa América A csoportjának harmadik fordulójában Chile 5-0-ra legyőzte Bolíviát, így első helyen jutott tovább. Nézd meg a gólokat.

Videó: Vidal sírva kért bocsánatot

Feltöltve: 2015, június 17 - 21:37

Arturo Vidal a sajtó nyilvánossága előtt kért bocsánatot mindenkitől, tette mindezt könnyek között. Mint ismert, a középpályás ittasan volt részese egy közlekedési balesetnek, amelyben ripityára törte Ferrariját. Egy a letartóztatásakor készített felvételen nyomdafestéket nem tűrő módon kommentálta a rendőrök érkezését, most viszont sírva emlékezett vissza a történtekre.

- Bocsánatot kérek mindenkitől. Kaszinóban voltam, két italt megittam, majd autóba ültem és karamboloztam, kockáztattam a feleségem és a saját magam életét. Mindent meg fogok tenni a pályán a chilei győzelemért - mondta a középpályás.

A nap fotói: Ittasan törte össze a Ferrariját Vidal a Copa América közepén

Feltöltve: 2015, június 17 - 10:08

Arturo Vidal, a hazai pályán szereplő chilei válogatott elsőszámú klasszisa a Copa América kellős közepén törte össze a Ferrariját ittasan egy autópályán Santiago közelében egy kaszinóból hazafelé tartva. A beszámolók szerint a Juventus légiósa és felesége megúszták a balesetet. Könnyen lehet, hogy ezzel véget ért a torna a középpályás számára, az pedig biztos, hogy a rendőrségen lesz folytatása az esetnek.

Vidal-góllal kezdődött meg a nyár legnagyobb focitornája - videó

Feltöltve: 2015, június 12 - 08:29

A házigazda Chile 2-0-ra legyőzte Ecuadort a nyár legnagyobb nemzetközi focitornáján, a 2015-ös Copa America nyitómérkőzésén. Arturo Vidal 11-esből, a csereként beállt Eduardo Vargas pedig egy pontos lövéssel vette be a második félidőben Dominguez kapuját, és még az is belefért a hazaiaknak, hogy a hajrában Mati Fernández megkapta a második sárgáját Santiagóban.

Videó: Sánchez kimentett egy szurkolót a rendőrök közül

Feltöltve: 2015, június 4 - 23:29

A klubszezon végeztével jelenleg a hazai rendezésű Copa Américára készül Alexis Sánchez, az Arsenal chilei csatára. A rendőrök azonnal lekapcsoltak egy szurkolót hazájában, aki közel akart férkőzni hozzá, ő azonban közbelépett, és elintézte a közös fotót a rajongónak.

Videó: Az oldalvonaltól lőttek zseniális gólt Dél-Amerikában

Feltöltve: 2015, május 6 - 20:08

Remek gólt lőtt Emilio Renteria, a chilei bajnokságban szereplő San Marcos csatára a gárda Audax Italiano elleni összecsapásán. A futballista az oldalvonal mellett felnézett, majd a hosszú felső sarokba ívelt.