Rangers

Szétszedték a stadiont a szurkolók a parádés kupadöntő után - videó

Feltöltve: 2016, május 23 - 15:54

Nagyszerű mérkőzést, öt gólt és (114 év után!) Hibernian-sikert hozott a skót kupa hétvégi döntője, amelyet az edinburghi gárda 3-2-re nyert meg az ugyancsak másodosztályú Rangers ellen. A 80. percben még a glasgowiak vezettek, de fordítani tudott a Hibs, amelynek kispadján (Alan Stubbs) és gólszerzői között is volt Celtic-kedvencek ültek/játszottak. A találkozót követően aztán a Hibs-szurkolók a pályán kezdtek el ünnepelni, illetve szétszedni a mozdítható tartozékokat, miközben a két tábor néhány tagja egymást is elkezdte szétszerelni...végül a rendőrök közbelépése vetett véget a még nagyobb balhénak.

Felrobbant a stadion a Rangers-Celtic csúcsrangadón - videó

Feltöltve: 2016, április 17 - 18:45

Hihetetlen hangulatban és óriási csatában győzött a még másodosztályú (de a feljutást már kiharcoló) Rangers az ősi és örök rivális Celtic ellen a Skót Kupa elődöntőjében. A totális összeomlás és visszasorolás után feltámadó Rangers 2-2 után, büntetőkkel verte ellenfelét, több mint 50 ezer szurkoló előtt. A Rangers ellenfele a Hibernian lesz a döntőben. Íme, az összefoglaló és két hangulatvideó a csatáról, az egyiken a kimaradt és mindent eldöntő Rogić-féle 11-esnél bekövetkezett hangrobbanás látható-hallható.

Csúcsderbi: 14 hónap után találkozik a focivilág két óriási riválisa

Feltöltve: 2016, március 7 - 08:28

A skót FA Kupa elődöntőjében ismét megmérkőzik egymással Glasgow két tradicionális labdarúgócsapata, a Celtic és a Rangers.

Tragédia: Agyonlőttek egy válogatott focistát egy parkolóban

Feltöltve: 2015, december 11 - 09:29

Életét vesztett egy fegyveres támadás során Arnold Peralta, a hondurasi válogatott középpályása hazájában. A korábbi Rangers-játékost egy parkolóban lőtték agyon.

Óriási balhé: Ütötte-vágta ellenfelét a Rangers játékosa - videó, fotók

Feltöltve: 2015, május 31 - 22:32

A Rangers 3-0-ra kikapott a skót másodosztályú rájátszásban a Motherwelltől, így nem jutott fel/vissza az élvonalba a 2012-ben a negyedik vonalig visszasorolt rekordbajnok. A vasárnapi találkozó ráadásul egy rendkívül sportszerűtlen jelenetet, verekedést is hozott a pályán.

Ittas vezetéssel bukott le a világ egyik legkeményebb védője

Feltöltve: 2015, február 25 - 07:58

Colin Hendry, a skót válogatott egykori csapatkapitánya, a korábbi pokróckemény védő bíróság elé kell, hogy álljon, miután ittas vezetésen kapták rajta hazájában. A pályán sikeres Hendry visszavonulása óta rendkívül szerencsétlen életet él.

Videó: Villám csapott a pályába a Rangers edzésén

Feltöltve: 2013, július 25 - 15:31

Villám csapott le a skót Rangers edzőközpontjának területére, miközben az első csapat játékosai edzettek. A csapat tagjai alaposan összerezzentek.

A legendás klub eladta stadionja nevét

Feltöltve: 2013, március 6 - 09:50

Csőd közeli állapot miatt a skót negyedosztályba visszaminősített Rangers szponzori szerződést írt alá a Sports Direct céggel, amely a megállapodás értelmében megkapja a labdarúgócsapat stadionjának névhasználati jogát. Annak az Ibrox Stadium-nek, amelybe 46 ezren járnak meccsenként. A negyedosztályban.

A Rangers vérét szívta a Celtic játékosa a Juve-meccs előtt

Feltöltve: 2013, február 12 - 14:45

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Celtic-kel találkozó Juventus a Rangers pályáján készül az összecsapásra. Kris Commons szerint az olasz bajnokcsapat ennyi erővel az ő kertjében is edzhetne.

Videó: Röhejes gólt kapott a foci lefokozott nagycsapata

Feltöltve: 2013, január 7 - 18:45

Egy hatalmas potyagólnak köszönhetően tört meg a Rangers győzelmi sorozata hazai pályán a skót negyedik vonalban. Az Elgin City elleni találkozó 87. percében Neil Alexander kapus saját kapujába ügyetlenkedte a labdát egy beívelés után.

A "megye I-ből" akar a BL-be jutni egy klubelnök

Feltöltve: 2012, október 29 - 19:01

A jelenleg negyedosztályú, skót Glasgow Rangers elnöke, Charles Green addig nem kívánja elhagyni csapatát, amíg ismét nem szerepelhetnek a Bajnokok Ligájában.

Videó: A 90. percig kínlódott a Rangers a törpeligában

Feltöltve: 2012, augusztus 11 - 17:05

Történelmi találkozót játszottak a skót negyedosztályú Peterhead pályáján, hisz a lesorolt Rangers itt játszotta le első bajnokiját. Bár a glasgowiak McKay góljával vezettek, a hazaiak fordítani tudtak, és csak a 90. percben, Little találatával menekült meg attól a világfoci rekordbajnoka, hogy vereséggel kezdje meg felkapaszkodását, 2-2 lett a vége.

Negyedosztályú lett a Rangers

Feltöltve: 2012, július 13 - 17:08

Megszületett az a döntés, amire sokan számítottak, és amitől sokan féltek: az újjáalakult Rangers, a skót és a világfoci rekordbajnoka csak a negyedosztályban indulhat el. A csődbe jutott, majd átalakult sztárcsapatról szóló szavazáson 30-ból 25-en voksoltak a lesorolás mellett.

A megye I-ig lökhetik a foci rekordbajnokát

Feltöltve: 2012, július 4 - 16:45

A skót élvonalbeli klubok többségi szavazással úgy döntöttek, nem adnak zöld lámpát az újjáalakult Rangers indulásának a legmagasabb osztályban.

Megszűnik a Rangers - de egyből újjá is éled

Feltöltve: 2012, június 14 - 16:32

A nap folyamán döntés született arról, hogy megszűnik a skót futball zászlóshajója, a Rangers FC. Az 54-szeres bajnokcsapat egyből újjá is éled, a jövőt illetően azonban sok a kérdőjel. Például a keret kapcsán is...

Kivégezhetik a foci rekordbajnokát

Feltöltve: 2012, június 13 - 08:29

A következő hetekben dől el, hogy hogyan alakul a glasgowi Rangers sorsa Skóciában: a több mint 20 millió fontos adóhátralékot felhalmozó és csődeljárás alá vont klub akár a harmadik vonalban is kiköthet, ha a bajnokság többi csapata így dönt szavazásán. A második opció a Gers teljes megújulása. Az előzetes latolgatások inkább arról szólnak, hogy a Celtic és a többi gárda a kékek maradása mellett voksol többségében.

Videó: Zöld-fehér mámor a 398. Celtic-Rangers rangadón

Feltöltve: 2012, április 29 - 15:53

A Celtic 3-0-s győzelmével ért véget a Celtic és a Rangers 398. glasgowi Old Firm-je, azaz a katolikusok és protestánsok két kedvencének csúcstalálkozója. A már bajnok zöld-fehérek találatait Mulgrew, Commons és a gólkirály-jelölt Hooper szerezte a csődeljárás és pontlevonás által is sújtott örök rivális ellen.

140 éves klubot menthetnek meg milliárdokból

Feltöltve: 2012, március 12 - 20:29

A Glasgow Rangers mellé kirendelt csődbiztos, Paul Clark szerint az Egyesült Államokból és a Távol-Keletről is érdeklődnek a gyakorlatilag tönkrement, 140 éves skót rekordbajnok iránt.

Csődvédelmet kért a skótok vezető klubja

Feltöltve: 2012, február 14 - 17:12

Csődvédelmet kért a Rangers együttese. Amennyiben a bíróság elrendeli az eljárás megkezdését, a szabályok értelmében 10 pontot azonnal levonnak az alakulattól, ami gyakorlatilag egyet jelenthet azzal, hogy a Celticé lesz idén az aranyérem.

Videó: Ezért akadtak ki a bíróra 2011 utolsó nagy derbijén

Feltöltve: 2011, december 30 - 17:50

A Celtic Rangers ellen 1-0-ra megnyert skót szuperrangadója után egy vitatott bírói ítélet borzolja a kedélyeket az országban. Hatalmas vita megy arról, bent volt-e a vesztes felet képviselő Lee Wallace fejese, amelyet nagy bravúrral kapott ki a kapus, de lehet, hogy a vonal mögül. (Az eset az összefoglaló elején.)