Celtic

16 évesen, első labdaérintésből lőtt gólt a Celticben - videó!

Feltöltve: 2016, május 16 - 21:16

A Celtic a skót bajnokság utolsó fordulójában 7-0-ra verte a Motherwellt. A találkozón lehetőséget kapott a 16 éves Jack Aitchison is, a klub nagy ígérete, aki rögtön bizonyított: 2 perccel beállítása után első labdaérintéséből betalált, ezzel a zöld-fehér klub történetének legfiatalabb góllövője lett.

Bombagól is kellett a Celtic 47. bajnoki címéhez - videó

Feltöltve: 2016, május 8 - 17:55

A fiatal angol kölcsönjátékos, Patrick Roberts bombagóljával, illetve duplájával a Celtic 3-2-re győzött az Aberdeen elleni vasárnapi rangadón, ezzel eldőlt, hogy a zöld-fehérek 47. alkalommal is megnyerik a skót Premier League-et. Ezzel is le vannak még alaposan maradva az ősi rivális Rangers 54 elsőségétől.

Felrobbant a stadion a Rangers-Celtic csúcsrangadón - videó

Feltöltve: 2016, április 17 - 18:45

Hihetetlen hangulatban és óriási csatában győzött a még másodosztályú (de a feljutást már kiharcoló) Rangers az ősi és örök rivális Celtic ellen a Skót Kupa elődöntőjében. A totális összeomlás és visszasorolás után feltámadó Rangers 2-2 után, büntetőkkel verte ellenfelét, több mint 50 ezer szurkoló előtt. A Rangers ellenfele a Hibernian lesz a döntőben. Íme, az összefoglaló és két hangulatvideó a csatáról, az egyiken a kimaradt és mindent eldöntő Rogić-féle 11-esnél bekövetkezett hangrobbanás látható-hallható.

Csúcsderbi: 14 hónap után találkozik a focivilág két óriási riválisa

Feltöltve: 2016, március 7 - 08:28

A skót FA Kupa elődöntőjében ismét megmérkőzik egymással Glasgow két tradicionális labdarúgócsapata, a Celtic és a Rangers.

Benézte a játékvezető az év legnagyobb műesését - videó

Feltöltve: 2016, február 11 - 19:08

Az U19-esek számára kiírt Bajnokok Ligája sorozatban a Celtic és a Valencia találkozott egymással, amelyet 1-1-es rendes játékidőt követően a spanyol gárda nyert meg. A meccs azonban sokkal inkább egy, a hosszabbításában lejátszódó jelenet miatt marad emlékezetes: a vendégek játékosa, David Pascual ugyanis egy előrevágott labdát követően olyan műesést mutatott be, amelynek ténye a stadionban valószínűleg mindenki számára egyértelmű volt - kivéve a játékvezetőt, aki szabadrúgást ítélt a bohózatba illő mozdulatsor után.

Videó: Parádés szabadrúgással jött a dráma a skót rangadón

Feltöltve: 2015, december 27 - 21:01

2-2-s döntetlennel ért véget a Hearts és a Celtic vasárnapi rangadója a skót Premier League-ben, így a zöld-fehérek egypontos előnnyel állnak az Aberdeen előtt a tabella élén, míg az Edinburgh-iak 10 ponttal a Kelták mögött a harmadik pozíciót foglalják el. A hazaiak a 91. percig hátrányban voltak, akkor azonban jött Osman Sow óriási szabadrúgásgólja!

Búcsúzott a Puskás Akadémia az ifi BL-től

Feltöltve: 2015, november 25 - 22:49

Az UEFA Youth League 2. körében a Puskás Akadémia 3-0-ra kikapott a Celtic otthonában, így a hazai pályán megszerzett egygólos előny kevésnek bizonyult a továbbjutáshoz.

Videó: Így verte a Puskás Akadémia a Celticet

Feltöltve: 2015, november 6 - 12:14

Mint arról beszámoltunk, az UEFA Youth League 2. fordulójában a Puskás Akadémia U19-es együttese Damásdi Alex 90. percben esett góljával 1-0-ra legyőzte a Celtic korosztályos csapatát, így előnyből várhatja a három hét múlva esedékes visszavágót. Íme, az összefoglaló!

Ifi-BL: A 90. percben győzött a Puskás Akadémia a Celtic ellen

Feltöltve: 2015, november 4 - 20:56

Az UEFA Youth League 2. fordulójában a Puskás Akadémia Damásdi Alex góljával 1-0-ra legyőzte a Celtic csapatát. Az U19-es felcsúti fiatalok a második félidőben mezőnyfölényben játszottak, a hajrában pedig emberelőnybe is kerültek, amelyet végül sikerült kihasználni, így jó eséllyel várhatják a három hét múlva esedékes visszavágót.

A legjobb nyolc közé jutásért játszik a Puskás Akadémia a Celtickel

Feltöltve: 2015, november 2 - 15:31

A Puskás Akadémia U19-es együttese november 4-én 18 órakor a skót Celtic utánpótlás csapatát fogadja UEFA Youth League mérkőzésen, a Pancho Arénában.

Videó: Edzőjével üvöltözött a lecserélt Celtic-játékos

Feltöltve: 2015, október 23 - 09:59

Nehezen viselte lecserélését Kris Commons, a skót Celtic középpályása a Molde elleni EL-csoportmeccsen (3-1-re nyertek a norvégok). A kelták menedzserével, Ronny Deilával üvöltözött egy sort a rutinos játékos.

Videó: Elbukta a Celtic a BL-szereplést

Feltöltve: 2015, augusztus 26 - 10:25

Habár a Celtic hazai pályán 3-2-re legyőzte a Malmö együttesét, a visszavágón 2-0-s vereséget szenvedett a svéd gárdától, így a skótokkal nem találkozhatunk majd ősszel a Bajnokok Ligájában, ellenben az esélytelenebbnek tartott északi csapattal. Nézd meg a találkozó góljait videón!

BL: Megizzadt a csoportkörbe jutásért a Valencia, elvérzett a Celtic - eredmények

Feltöltve: 2015, augusztus 25 - 22:44

Negredo góljával még vezetett a Valencia a Monaco otthonában, a franciák azonban fordítani tudtak és a végén a spanyol gárda nehéz pillanatokat élt át, de végül bejutott a csoportkörbe. Hatalmas meglepetésre a Malmö odahaza elütötte a főtáblától a Celticet, a Dinamo Zágreb könnyedén lépet tovább, de a Maccabi Tel Avivval és a Shaktar Donyeckkel is találkozhatunk majd ősszel a BL-ben. Eredmények.

BL: Két góllal nyert a Valencia, előnyben a Sahtar és a Celtic is - eredmények, videó

Feltöltve: 2015, augusztus 19 - 22:48

A Bajnokok Ligája playoff körének szerdai játéknapján a Valencia hazai pályán 3-1-re győzött a Monaco ellen. A Sahtar Donyeck idegenben szerzett előnyt a Rapid Wien otthonában, a Celtic gólgazdag meccsen nyert a Malmö ellen, a Dinamo Zágreb pedig egy hajrábeli találattal fordított a Skenderbeu vendégeként. Eredmények.

Így trollkodtak a románok Nikolicsékkal az EL-ben - fotó

Feltöltve: 2015, július 24 - 10:08

Egy fájdalmas emlékre utaló mezt adtak az egyik labdaszedőre a román Botoșaninál, amely a gólt is szerző Nikolics Nemanját bevető Legia Varsóval játszott Európa Liga-selejtezőt.

Videó: Óriási góllal nyert az Inter az Európa Ligában

Feltöltve: 2015, február 26 - 22:00

Az Inter 1-0-s győzelmet aratott hazai pályán a Celtic ellen az Európa Ligában, és 4-3-as összesítéssel kiejtette a skótokat a sorozatból. Nézd meg Fredy Guarín meccset eldöntő, látványos találatát!

Videó: Down-szindrómás kisfiú lőtte a hónap gólját

Feltöltve: 2015, február 20 - 16:32

Jay Beatty, a skót Celtic 11 éves, Down-szindrómás szurkolója nyerte meg a helyi profi liga A Hónap Gólja-díját, a szavazatok 97 százalékát begyűjtve. A kis srác a Hamilton elleni januári bajnoki szünetében értékesített egy 11-est, a szurkolók hatalmas éljenzése mellett. A Celtic görög támadója, Georgios Samaras – jelenleg kölcsönben a szaúdi al-Hilal játékosa – videóüzenetben szólt a kis Jay-nek, hogy ő lett a győztes.

Videó: Őrült meccsen lett 3-3 a Celtic-Inter

Feltöltve: 2015, február 20 - 09:38

Volt szerencsés, volt potya és volt rendkívül látványos gól is a Celtic és az Internazionale EL-meccsén, amelyen 2-0-ra is vezettek az olaszok, de a skótok visszajöttek, majd hiába kerültek újra előnybe a vendégek Gordon kapus hibájának és Palacio második találatának köszönhetően a vendégek, Guidetti a 94. percben ikszre mentette a csatát. A gólösszefoglaló.

Messi 44 másodperces budapesti rémálma a TOP 5-ben - videók

Feltöltve: 2015, február 13 - 17:58

Egy skót futballportál a Celtic debütánsai első, szerdai meccsének kapcsán összegyűjtötte a labdarúgás világából a legemlékezetesebb öt bemutatkozást. A szűk, de annál veretesebb listára igazi nagyágyúk fértek fel. Zinedine Zidane például egy válogatottbeli duplával, Wayne Rooney a BL-ben szerzett mesterhármasával, a brazil Ronaldo szupercsereként, míg Lionel Messi kapcsán egy, a focivilág egyik legnagyobb csillagának egy mindössze 44 másodperces momentuma került a TOP 5-be, főszerepben Vanczák Vilmossal és egy piros lappal.

A nap fotói: Egy másik focista verte véresre az utcán a Celtic kapusát

Feltöltve: 2014, október 20 - 18:49

A nyílt utcán támadtak rá és verték meg a skót Celtic kapusát, a lengyel Lukasz Zaluskát, méghozzá a jelentések szerint egy, szintén a skót Premier League-ben futballozó játékos. A 32 éves hálóőrt Glasgow nyugati részén érte az atrocitás, a rendőrség pedig nem hozta nyilvánosságra sérüléseinek részleteit, annyit lehet tudni, hogy a fején kapott vérző sebet az 1-szeres válogatott légiós.