Feltöltve: 2016, június 5 - 11:35

Olasz lapértesülések szerint Dzsudzsák Balázs neve felmerült az olasz Sampdoriánál. A genoai klub eredetileg a bolgár Ivelin Popovot szerette volna leigazolni, de a 10 milliós kivásárlási ár túlságosan magas az olasz klubnak.

Balogh csapata bennmaradt, góllal búcsúztak a csatárikonok - olasz eredmények

Feltöltve: 2016, május 15 - 23:02

Véget értek a Serie A küzdelmei. Az utolsó, vasárnapi mérkőzéseken eldőlt, hogy a Verona és a Frosinone mellett a Carpi köszönt el az élvonaltól, miután hiába verte idegenben az Udinesét (Antonio Di Natale góllal búcsúzott), a Palermo (Balogh Norbert a kispadon ült) kapaszkodott meg 3-2-s sikerével a legjobbak között. Miroslav Klose (Lazio) is góllal köszönt el Olaszországtól, igaz, csapata négyet kapott hazai pályán a Paulo Sousa vezette Fiorentinától.

Serie A: Simán nyert mindkét dobogós, a Napolié az ezüst, Higuain a gólkirály - eredmények, tabella

Feltöltve: 2016, május 14 - 23:04

A Serie A zárófordulójában a Roma 3-1-re nyert a Milan vendégeként, a Napoli pedig 4-0-ra verte a már kiesett Frosinone együttesét, így a nápolyiaké az ezüst, a rómaiaké a bronz. A Napoliban Higuain 20 percen belül ért el mesterhármast, ezzel 36 gólt szerezve lett gólkirály az olasz bajnokságban. A Sassuolo 3-1 legyőzte az Intert.

Egyedi mezzel búcsúzik az olasz csapat a sztárjától - fotó

Feltöltve: 2016, május 14 - 07:33

Különleges, egyedi mezzel búcsúzik a Lazio Miroslav Klosétól. A szezon utolsó meccsén a képen látható mezben játszik a Lazio a Fiorentina ellen. Miroslav Klose a világbajnokságok történetének legeredményesebb játékosa, a német válogatottal arany, ezüst és bronzérmet is nyert. Pályafutása utolsó éveit Rómában töltötte, ahol 48 góllal segítette a Lazio csapatát.

Olaszország: "Balogh Norbert? Európa legjobb középcsatára lesz!”

Feltöltve: 2016, május 10 - 09:58

Nagyon komoly dicséretet kapott klubja elnökétől Balogh Norbert, a Serie A-ban szereplő Palermo magyar támadója. A hangzatos nyilatkozatairól (és rendkívül edző-fogyasztásáról), is ismert klubvezető, Maurizio Zamparini azt mondta, hogy szerinte a 20 éves támadó hamarosan Európa legjobbja lehet posztján. A klubvezér nem először és aligha utoljára állt ki a nyilvánosság elé Balogh tehetségét dicsérve, vagy épp a légiós védelmében.

Megígérte, megcsinálta: A búcsúzó Toni pimasz gólja a Juve ellen - videó

Feltöltve: 2016, május 9 - 11:26

Utolsó mérkőzését játszotta pályafutása során a Verona 38 éves, korábbi olasz válogatott támadója, a világbajnok Luca Toni, méghozzá épp a Juventus ellen. A sereghajtó egykori olasz és német gólkirálya, korábbi Aranycipőse még 2015 márciusában tett ígéretet arra csapattársainak, hogy visszavonulásáig egy Panenka-féle büntetőt biztosan elvégez majd, ezt az ígéretét aztán vasárnap be is váltotta: az első félidő hajrájában csúnyán becsapta a Juve kapuját őrző Netót, csapata pedig végül óriási meglepetésre 2-1-re legyőzte az előtte 26 meccs óta veretlen bajnokot.

Hihetetlen, de igaz: Kikapott a Juventus - videó

Feltöltve: 2016, május 8 - 23:09

Nagyjából hét hónap, illetve 25 győzelem és 1 döntetlen után kikapott a már bajnok Juventus a Serie A-ban, méghozzá a sereghajtó Verona otthonában. A veterán és a nyáron visszavonuló Luca Toni 11-esből talált a torinói kapuba, a meccset tíz emberrel befejező (Alex Sandro "pirult el" a 92. percben) vendégek ugyancsak büntetőből (Dybala) szépítettek a 94. percben. A Napoli közben torinói sikerével (2-1) visszavette a második helyet a Rómától. Gonzalo Higuaín a 33. gólját szerezte a bajnoki szezonban.

Most már biztos: Az Inter lemaradt a BL-ről - videó

Feltöltve: 2016, május 2 - 11:06

A Lazio ellen, Rómában elszenvedett 2-0-s vasárnapi vereségével a matematikai esélyét is elveszítette az Internazionale arra, hogy a dobogón végezzen a Serie A-ban és ezzel elindulhasson a Bajnokok Ligájában. A rangadón Klose és Candreva talált be, utóbbi büntetőből. A milánóiak tíz emberrel fejezték be az összecsapást, Murillo két perc alatt kapott két sárgát a hajrában. A Juventus, a Napoli és a Roma lett a három dobogós így Olaszországban.

Őrült meccs Milánóban, Balogh csapata győzelembe menekült - eredmények, videó

Feltöltve: 2016, május 1 - 17:59

3-3-s döntetlent játszott az AC Milan hazai pályán a Frosinone csapatával, nem mindennapi körülmények között: a vendégek 2-0-ra és 3-1-re is vezettek, közben Balotelli 11-est hibázott, de a milánóiak végül így is pontot mentettek, Menez a 92. percben, büntetőből egyenlített. A Balogh Norbertet a kispadon jegelő és a kiesés elől menekülő Palermo fontos pontokat szerzett a Sampdoria ellen (2-0). A vasárnap délutáni eredmények a Serie A-ból.

Szinte tökéletes a Juventus: 26 meccs, 25 győzelem - videó

Feltöltve: 2016, május 1 - 15:54

Folytatódott a már bajnok Juventus fantasztikus sorozata a Serie A-ban: a torinóiak 26., vereség nélküli meccsüket vívták meg zsinórban a bajnokságban, 25. győzelmüket aratva a kiesés ellen küzdő Carpi ellen (2-0). Hernanes és Zaza volt eredményes a hazaiaknál.

Most már tuti: Bajnok a Juventus! - Rómában dőlt el, de kikapott a Milan is

Feltöltve: 2016, április 25 - 17:17

Az AS Roma 1-0-ra legyőzte a Napolit az olasz bajnokság hétfő délutáni rangadóján, amellyel eldőlt, hogy a Juventus zsinórban ötödször is bajnok lett, miután behozhatatlan előnyre tett szert a vesztes déliek előtt. A fővárosi csatát a belga válogatott Radja Nainggolan remek lövése döntötte el a 89. percben. A Milan közben kikapott a Verona otthonában.

Buffon-csoda, centikre a Juventus a bajnoki címtől - videó!

Feltöltve: 2016, április 24 - 23:03

2-1-re győzött a Juventus vasárnap este, a Serie A 35. fordulójában a Fiorentina otthonában, így nagyon közel került ahhoz, hogy elhódítsa újra az olasz bajnoki címet. Ehhez az kell, hogy a Napoli hétfőn ne győzzön az AS Roma elleni rangadón, jelenleg 12 pont a torinóiak előnye a déliek előtt. Gianluigi Buffon dupla bravúrt mutatott be egy 11-esnél, megőrizve a három pontot. Volt egy tévesen meg nem adott hazai gól is.

Kínos jelenet a Milan meccse előtt: 11-en táncoltak mezben - videó

Feltöltve: 2016, április 22 - 14:48

Nagy meglepetésre a legendás új-zélandi rögbi-válogatottól is látott, tradicionális maori táncot mutatta be 11 Milan-mezes férfi a Carpi elleni olasz bajnokit megelőzően. Sokan megdöbbentek, hogy esetleg a játékosok voltak az "elkövetők", de mint kiderült, néhány színész járta el a hakát a meccs előtt, méghozzá egy világhírű kozmetikai cég reklámkampányának részeként...így is elég kínos volt persze.

Serie A: Nincs ellenszer a Juve ellen, Totti volt a Roma nyerőcseréje - videók

Feltöltve: 2016, április 20 - 23:04

Az olasz bajnokság 34. fordulójában a Juventus 3-0-ra győzte le a Lazio csapatát. A Roma 3-2-re verte a Torinót, méghozzá a hajrában, egészen pontosan a 86. percben csereként beálló Francesco Totti vezérletével, aki 3 perc alatt megfordította a meccset.

Száguld a Juve az arany felé, itt a hétvége legnagyobb potyája - eredmények, videó

Feltöltve: 2016, április 17 - 17:05

Kilencpontos előnyre tett szert a Juventus a Serie A tabellájának élén, miután vasárnap 4-0-ra kiütötte a Balogh Norbertet a kispadon jegelő Palermót. Nyert a Fiorentina is, a Sassuolo kapusa, Andrea Consigli a hétvége legnagyobb bakijával járult hozzá a 3-1-s hazai sikerhez. Az Udinese-Chievo meccsen több piros lap (2) volt, mint gól (0), a Frosinone a kiesési rangadón, Veronában szerzett nagyon fontos három pontot az utolsó pillanatban.

Totti megmentő gólja pontot ért az őrült olasz bajnokin - videó

Feltöltve: 2016, április 17 - 15:04

0-2, 3-2, 3-3 - egészen fordulatos és gólgazdag mérkőzésen játszott döntetlent egymással az Atalanta és az AS Roma csapata a Serie A-ban. A kétgólos előnyüket percek alatt elherdáló fővárosiak megmentője a csereként beállt klubikon, Francesco Totti volt, a 85. percben állította be a végeredményt a rutinos támadó.

Totti tökéletes gólpasszt adott, de botlott a Roma - videó

Feltöltve: 2016, április 12 - 08:37

Csak 1-1-s döntetlent játszott a Bolognával, így a 2. helytől is egyre távolabb kerül az AS Roma az olasz bajnokságban. Hétfőn este a fővárosiak hiába játszottak néha nyomasztó fölényben, csak egyszer tudtak betalálni a vendégkapuba. Az egyenlítő találatban nagy szerepet játszott a cserepadról beszállt kapitány, Francesco Totti, aki tökéletes ütemben ugratta ki a leshatáron (vagy picit azon túl...) bemozduló Salah-t. Íme, az összefoglaló és Totti villanása 2:26-tól!

"Buffon a legjobb a szakmában"

Feltöltve: 2016, április 10 - 14:51

A Juventus 0-1-ről fordítva 2-1-re nyert a San Siroban a Milan vendégeként. A második gólt Paul Pogba szerezte, aki a torinóiak másik hősét dicsérte.

Kilenc emberrel égett meg otthon az Inter - videó

Feltöltve: 2016, április 4 - 10:05

A Torino nagy meglepetésre, hátrányból fordítva, 2-1-re győzött az Internazionale vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának utolsó vasárnapi találkozóján.

A Roma felnégyelte a Laziót az ultrák nélküli derbin - videó, fotók!

Feltöltve: 2016, április 3 - 17:13

Az AS Roma nyerte a fővárosi derbit a Serie A 31. fordulójában, a Farkasok 4-1-re verték a meccset 10 emberrel befejező Laziót vasárnap. A bojkottáló ultrák a stadionon kívül szurkoltak. A több pályán a hazai csapatok taroltak, mindössze a Sampdoria tudott pontot szerezni a Paulo Sousa irányította Fiorentina otthonában. Balogh Norbert (Palermo) a 76. percben, csereként állt be a Chievo ellen 3-1-re elveszített bajnokin. A Milan 2-1-re kikapott Atalantában, pedig az 5. percben még vezetett.