Spanyolország

Váratlan pofont kaptak a spanyolok az Eb előtt - videó

Feltöltve: 2016, június 7 - 22:52

A spanyol válogatott az Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén 1-0-s vereséget szenvedett Grúzia csapatától. A győztes találatot Tornike Okriashvili szerezte a 40. percben.

A Barcelonából pótolta a Dortmund Hummelst

Feltöltve: 2016, június 4 - 07:27

A Barcelona honlapján hivatalosan is bejelentette azt, amiről néhány napja már cikkezett a nemzetközi sajtó: a védő Marc Bartra a német Borussia Dortmund csapatába igazolt. A katalánok 8 millió euró ellenében értékesítették saját nevelésű játékosukat.

Egy hatossal hangolt a spanyol válogatott az Eb-re - videó

Feltöltve: 2016, június 1 - 19:11

A spanyol válogatott felkészülési mérkőzésen 6-1-re győzte le Dél-Korea csapatát. A spanyolok részéről Morata és Nolito duplázott, mellettük pedig Fabreagas és David Silva is eredményes volt.

A Real és az Atlético sztárja is kimaradt a spanyolok Eb-keretéből

Feltöltve: 2016, május 31 - 19:29

Vicente del Bosque szövetségi kapitány kijelölte a spanyolok Európa-bajnokságra utazó 23 fős keretét, amelyben a Real Madrid támadója, Isco és az Atlético Madrid labdarúgója, Saúl Níguez sem kapott helyet.

Elgurult a gyógyszere a védőnek a spanyolok ellen - videó

Feltöltve: 2016, május 30 - 17:54

Ezért kapott piros lapot Emir Spahic, a bosnyák válogatott védője a spanyolok elleni, 3-1-re elveszített vasárnapi felkészülési meccsen. Azpilicueta és Cesc Fabregas bánta a bekk, ebben a helyzetben kissé érthetetlen agresszivitását.

Bombameglepetés: Szlovákia hármat vágott a németeknek - videók, eredmények

Feltöltve: 2016, május 29 - 20:31

Nagy meglepetésre 3-1-re kikapott Augsburgban a kísérletezősebb összeállításban játszó és a jövő héten a magyar nemzeti csapattal találkozó német válogatott Szlovákiától, a két gárda Eb-fekészülési mérkőzésén. Bár Mario Gomez büntetőjével már a 13. percben vezetett a Nationalelf, északi szomszédunk három gólt szerzett zsinórban és megnyerte a mérkőzést. A Ferencváros támadója, Stanisláv Sesták a 68. percben, csereként játszott a találkozón. A spanyolok a svájci St. Gallenben verték ugyancsak 3-1-re a bosnyákokat, sőt, a szintén Eb-résztvevő albánok is 3-1-re győztek a 2022-es vb-házigazda Katar ellen.

Casillas rekordja, Románia meglepte a spanyolokat - videó

Feltöltve: 2016, március 28 - 09:57

0-0-s döntetlennel ért véget Kolozsváron, mintegy 29 ezer szurkoló előtt a román és a spanyol válogatott felkészülési mérkőzés. Iker Casillas 166. válogatottságával Európa csúcstartója lett, összességében pedig a 101. találkozóján maradt kapott gól nélkül a 34 éves hálóőr. Íme, az összefoglaló.

Furcsa román szerelés: A válogatott tanítja a matekot - fotó

Feltöltve: 2016, március 27 - 15:44

Rendhagyó felsőben, illetve számozással futnak majd ki a pályára a román válogatott játékosai a Spanyolország elleni, vasárnapi felkészülési mérkőzésen.

Megdöntötte egy csatár Puskás Ferenc rekordját - videó

Feltöltve: 2016, március 25 - 13:52

Minden idők legidősebb játékosaként lett kezdő a spanyol válogatottban (35 évesen és 42 naposan, ezzel megelőzte Puskás Ferencet, aki 34 évesen és 224 naposan debütált a kezdőcsapatban) Aritz Aduriz, az Athletic Bilbao kiváló formában lévő támadója, aki gólt is szerzett az Olaszország elleni felkészülési mérkőzésen (1-1). Íme, az összefoglaló!

Bodicsekkel küldte padlóra a partjelző a spanyol kapitányt - videó

Feltöltve: 2016, március 25 - 09:12

Rossz helyen bóklászott a Vicente Del Bosque, a spanyol válogatott szövetségi kapitánya az olaszok elleni, csütörtöki felkészülési meccs (1-1) 20. percében. A trénert a földre küldő partjelzővel aztán jött a pacsi, szerencsére a szépkorú kapitánynak sem esett baja.

Futsal Eb: Tisztesen helyt állt a magyar válogatott a világelső spanyolok ellen

Feltöltve: 2016, február 2 - 23:38

A magyar futsal-válogatott első Európa-bajnoki mérkőzésén 5-2-es vereséget szenvedett a világ egyik legjobb csapatának számító Spanyolország ellen. A mieink bátran játszottak, és akár több gólt is szerezhettek volna, azonban a spanyolok kapuját csak Dróth Zoltán tudta bevenni, neki viszont kétszer is sikerült.

Pocsék hírt kapott a Bayern és a spanyol válogatott

Feltöltve: 2016, február 1 - 07:58

A Bayern München és a spanyol válogatott alapembere, Javi Martinez térdsérülése miatt hetekig nem játszhat majd, de elképzelhető, hogy Eb-szereplése is veszélybe kerülhet. Műtét is vár a világ- és Európa-bajnok játékosra a hírek szerint.

Videó: Elérte a Star Wars-láz a spanyol válogatottat is

Feltöltve: 2015, december 1 - 17:20

Vicente del Bosque, Iker Casillas, Juan Mata, Iker Casillas, Gerard Piqué és BB-8 főszereplésével készült egy jópofa reklám a spanyoloknál a decemberben érkező új Star Wars-mozi beharangozójaként.

Terrorveszély miatt marad el a két Eb-csapat meccse

Feltöltve: 2015, november 17 - 11:00

Terrorveszély és biztonsági okok miatt elmarad a szerdára tervezett Belgium-Spanyolország felkészülési találkozó, amelyre a brüsszeli Stade Roi Baudouin-ban került volna sor.

Videó: Egészen káprázatos gólt lőttek a spanyolok

Feltöltve: 2015, november 14 - 12:28

Csodálatos gólt lőtt a spanyol válogatott Anglia ellen: az előretörő Mario Gaspar egy Cesc Fabrégastól kapott labdát gyönyörű mozdulattal továbbított a hálóba, Joe Hart tehetetlen volt. A spanyolok ezzel szereztek vezetést, végül 2-0-ra győztek.

Videó: 11 De Gea-bravúr, ami a magyar válogatottnak is segített

Feltöltve: 2015, október 13 - 10:03

Mint arról beszámoltunk, egy lépést tett a magyar válogatott a 2016-os Európa-bajnokság felé, pedig nem is lépett pályára hétfőn. A már továbbjutott és tartalékosabb összeállításban játszó spanyolok 1-0-s ukrajnai győzelmükkel "intézték el", hogy keleti szomszédunk ne lehessen a legjobb harmadik. A meccs hőse – a gólszerző Mario Gaspar mellett – a remekül teljesítő David De Gea volt, a Manchester United kapusa 11 nagyon komoly védést mutatott be Kijevben. Melyik volt a legnagyobb bravúrja?

Közelebb a magyar válogatott az Eb-hez: Besegítettek a spanyolok - videó

Feltöltve: 2015, október 12 - 22:38

Egy lépést tett a magyar válogatott a 2016-os Európa-bajnokság felé, pedig nem is lépett pályára hétfőn. A már továbbjutott és tartalékosabb összeállításban játszó spanyolok 1-0-s ukrajnai győzelmükkel "intézték el", hogy keleti szomszédunk ne lehessen a legjobb harmadik, így már "csak" kedden kell figyelnünk a török-izlandi és a lett-kazah meccsre. Fabregas 11-est hibázott, De Gea parádésan védett, Szlovákia kijutott, Anglia 10/10-zel zárt.

Vezéráldozatokat követelt a spanyolok Eb-re jutása - videó

Feltöltve: 2015, október 10 - 09:47

A spanyol válogatott Cazorla és Alcacer duplájával 4-0-ra legyőzte Luxemburg együttesét, ezzel biztosan ott lesz a jövő évi Európa-bajnokságon. A címvédő sikere azonban vezéráldozatokba került, a Manchester City játékosa, David Silva és a Juventus csatára, Alvaro Morata is megsérült, utóbbi akár 4 hónap pihenőre is kényszerülhet.

Eb-selejtezők: Kijutottak a spanyolok, Ibráék tartják a lépést az oroszokkal - eredmények

Feltöltve: 2015, október 9 - 22:44

Az Eb-selejtezők C-csoportjában a spanyolok 4-0-ra legyőzték Luxemburgot, ezzel biztosan ott lesznek a jövő évi tornán, Szlovákia pedig meglepő vereséget szenvedett, így Ukrajna pontszámban beérte őket. Az E-csoportban Anglia továbbra is 100%-os maradt, Svájc pedig Szlovénia botlásával kijutott az Eb-re. A G-csoportban az oroszok és a svédek is nyertek, így az utolsó fordulóban dől el a 2. hely kiléte. Eredmények.

Videó: Szenzációs gólt sarkazott a Barca tehetsége

Feltöltve: 2015, október 7 - 20:21

A Bacelona fiatal támadója, Munir El Haddadi jelenleg az U21-es spanyol válogatottal Grúzia korosztályos csapata ellen készül. A labdarúgó a jelek szerint jó formában van, legalábbis erről árulkodik egy edzésen szerzett káprázatos, sarkazós gólja.