Uruguay

Kínos himnusz-baki után végre gólok a Copán - Mexikó rangadót nyert

Feltöltve: 2016, június 6 - 08:57

Az Egyesült Államokban zajló centenáriumi Copa América eddigi leggólgazdagabb meccsén, a C-csoportban Mexikó 3-1-re legyőzte Uruguayt. Guardado, illetve Vecino is piros lapot kapott, a közép-amerikaiak a hajrában őrölték fel a Luis Suárezt sérülése miatt még nélkülöző urukat. A találkozót egy kínos baki előzte meg, ugyanis véletlenül Chile himnuszát játszották le Uruguaynak. A másik meccsen Venezuela 1-0-ra győzött Jamaica válogatottja ellen.

Messi a Barca kapusa ellen - megvannak a Copa América csoportjai

Feltöltve: 2016, február 22 - 10:46

Lezajlott a nyári, az Egyesült Államokban megrendezendő centenáriumi Copa América sorsolása, kialakult a négy csoport mezőnye, íme!

Videó: Neuert is lepipálja a 14 éves kapus álomgólja

Feltöltve: 2015, december 11 - 17:47

Fantasztikus helyzetfelismeréssel és megoldással szerzett gólt az uruguayi Nacional U14-es csapatának kapusa, Guillermo Centurión. A Penarol elleni bajnoki elődöntő hosszabbításában, csapata 2-1-s vezetésénél remekül mozdult ki a fiatal hálóőr egy szögletnél, és miután szinte mindenki előrement az ellenfél játékosai közül, ő maga indult meg a kontrával, elhúzott a Penarol kapusa mellett is, majd az üres kapuba gurított.

Gyász: Elhunyt a világbajnok, aki 200 ezer szurkolót némított el

Feltöltve: 2015, július 17 - 13:00

Elhunyt Alcides Edgardo Ghiggia, az uruguayiak legendás futballistája, aki a győztes gólt szerezte a brazilok ellen az 1950-es világbajnokság utolsó, döntőnek tekinthető mérkőzésén.

Eltiltották a Cavanit ujjal provokáló játékost a válogatottól

Feltöltve: 2015, június 29 - 20:18

Hárommeccses eltiltást kapott az uruguayi Cavani kiállítását kiprovokáló chilei Gonzalo Jara. Klubja előzőleg már átadólistára tette a sportszerűtlenség miatt.

Suarez kifakadt: Aki szerint mocskosan játszunk, nézzen körül otthon

Feltöltve: 2015, június 27 - 07:28

Luis Suarez gratulált az uruguayi válogatott tagjainak, akik végül a negyeddöntőben búcsúztak a Copa Américáról. A csatár a kritikusoknak is üzent.

Copa: Jogtalan kiállítás, balhé, chilei továbbjutás - videó

Feltöltve: 2015, június 25 - 09:17

A Copa América első negyeddöntőjében a házigazda chileiek némi bírói segédlettel verték 1-0- Uruguay-t. A 63. percben Edinson Cavanit kiállították, pedig nem csinált semmit, sőt az uruguay-i Gonzalo Jara fogdosta a támadó fenekét. A győztes gólt Mauricio Isla lőtte a 81. percben. A hajrában tovább fogyatkoztak a vendégek, majd volt egy kis balhé is.

Videó: Messi a semmittevést is különlegesen csinálja

Feltöltve: 2015, június 17 - 15:37

Vicces jelenetet rögzítettek a kamerák az Argentína-Uruguay Copa América-mérkőzésen (1-0). Lionel Messi és ellenfele, Diego Godín tökéletesen megkoreografált mozdulatsort adtak elő.

Videó: Agüero fejesével verte Argentína Uruguayt

Feltöltve: 2015, június 17 - 09:40

Argentína Sergio Agüero fejesével 1-0-ra győzött Uruguay ellen a Copa América csoportkörében. Nézd meg a találatot!

Ciki: Cavani szerint Jamaica Afrikában van - videó

Feltöltve: 2015, június 13 - 07:28

Edinson Cavani, a PSG támadója szerint a Copa Americán Uruguay csapatával is összecsapó Jamaica Afrikában található.

Videó: 11-esekig fajult Vad II meccse az U20-as vb-n

Feltöltve: 2015, június 11 - 16:57

Brazília 0-0-s döntetlent követően büntetőkkel búcsúztatta Uruguayt az U20-as világbajnokság nyolcaddöntőjében. A találkozót Vad II István vezette. Nézd meg az összefoglalót!

U20: Sima portugál-siker, a szerbek is továbbmentek - eredmények

Feltöltve: 2015, június 6 - 14:55

Az új-zélandi U20-as világbajnokság C-csoportjában Portugália 3-1-re legyőzte Kolumbiát, így hibátlanul lépett tovább a nyolcaddöntőbe, de a dél-amerikaiak is biztosan ott vannak a kieséses körben. A D-csoportban a szerbek Mexikót verték 2-0-ra, így ők végeztek a csoport élén, mögöttük pedig az egymással 1-1-et játszó Uruguay és Mali következik, és mivel mindkét gárdának azonos mutatói vannak, egyelőre kérdéses, melyik végez a 2. és a 3. helyen.

Videó: Hanyag szabadrúgás döntött a 92. percben az U20-as vb-n

Feltöltve: 2015, június 3 - 16:02

Mexikó válogatottja kulcsfontosságú győzelmet aratott Uruguay ellen az U20-as világbajnokságon. A közép-amerikaiak egy 92. percben, hihetetlenül hanyagul betekert szabadrúgással szerezték meg a három pontot, így minden csapat azonos pontszámmal várja az utolsó kört.

Videó: Könnygáztámadás miatt szakadt félbe a zártkapus meccs

Feltöltve: 2015, február 13 - 14:53

Igencsak furcsa körülmények között szakadt meg a játék az uruguayi Nacional és a chilei Palestino Libertadores Kupa-meccsén. Bár a hazaiak egy büntetés miatt nem számíthattak szurkolói segítségére a lelátón (az uru drukkerek az argentin Newell’s Old Boys elleni balhé miatt kaptak kitiltást), mégis balhé tört ki a nézőtéren valahogy, amelynek következtében a rendfenntartók könnygázt is bevetettek. A játéktérre is beszivárgó könnygáz miatt a játékosok és a játékvezető is szó szerint sírva hagyta el a pályát. Végül a Nacional 2-1-re nyert, de idegenben lőtt góllal a chileiek jutottak tovább.

Brazília Kolumbiát, Argentína Uruguayt kapta meg a Copa Américán

Feltöltve: 2014, november 25 - 14:37

Elkészült a jövő nyári Copa América csoportjainak beosztása. A Chilében rendezendő viadalon már igen hamar összecsap egymással Argentína és Uruguay, valamint Brazília és Kolumbia.

Suárez kibékülne a megharapott olasz áldozatával

Feltöltve: 2014, november 22 - 12:41

Olasz lapértesülések szerint a játékosok ügynökei egy mezcserével egybekötött találkozó keretén belül tennének pontot a felek között, a nyári brazíliai világbajnokságon történt kínos incidensre. Mint ismert, Suárez az olaszok elleni csoportmeccsen megharapta Chiellinit, amiért a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) 4 hónapos eltiltással sújtotta.

Suárezt a felesége beszélte le a harapdálásról

Feltöltve: 2014, október 29 - 07:58

Önéletrajzi könyvében a Barcelona uruguayi csatára, Luis Suárez leírta, hogy a gyönyörű feleségével történt nyári beszélgetése nagymértékben hozzájárulhat ahhoz, hogy elfelejthesse azt a rossz szokását, amelyről góljai mellett elhíresült.

Videó: Suarez öngólt készített elő a válogatottban

Feltöltve: 2014, október 12 - 15:48

A nemzeti együttes tétmeccseitől eltiltott Luis Suarez is pályára lépett az uruguayi válogatottban a Szaúd-Arábia elleni barátságos találkozón (1-1). Sőt, ha már ott volt, nyakig benne volt a gárda találatában is.

Videó: Szögletből csavart gólt az uruguayi legenda

Feltöltve: 2014, október 1 - 15:33

Az uruguayi válogatott legendája, Álvaro Recoba szögletből szerzett gólt a Nacional Wanderers ellen 2-0-ra megnyert mérkőzésén. A rúgótechnika még mindig a régi.

Nincs kegyelem: Marad Suarez eltiltása, de edzhet

Feltöltve: 2014, augusztus 14 - 15:15

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) megtárgyalta Luis Suarez fellebezését az uruguayi csatár illetően, és úgy döntött, hogy nem változtat az eredeti ítéleten, azaz a Barcelona új támadója a 9 válogatott meccses büntetése mellett a júniusban kiszabott 4 hónapos, minden futballtevékenységre vonatkozó eltiltását is kell töltenie - kivételt képeznek majd az edzések, sőt, ügyvédei szerint nem kizárt, hogy a barátságos meccseken is pályára léphet.