Szalai Ádám

Kicker: Szalai nem kell a klubjának, az Eb után eladják

Feltöltve: 2016, június 6 - 18:39

Csak rövid ideig lesz már a német Hoffenheim játékosa a magyar Szalai Ádám - értesült a Kicker. A válogatott játékos legjobb esetben is a negyedik számú támadó lenne a csapatnál, így hiába tér vissza hannoveri kölcsönjátékából, a lap szerint az Eb után minden bizonnyal távozhat.

Válogatott: "Nagyobb önbizalommal kell játszanunk" - Szalai felemás érzései

Feltöltve: 2016, június 5 - 09:47

Szalai Ádám és Nagy Ádám is felemás érzésekkel jött le a pályáról a németektől szombaton elszenvedett 2-0-s vereséget követően, amely a magyar labdarúgó-válogatott utolsó felkészülési mérkőzése volt az Európa-bajnokság előtt. Szalai szerint elől határozottabbnak kell lenni, míg Nagy Ádám úgy véli, a ritmusváltásokkal volt gond.

Dzsudzsák: "Nem azért jöttünk, hogy túléljük a meccset" - Storcknak nem tetszik a klíma

Feltöltve: 2016, június 3 - 19:40

Dzsudzsák Balázs szerint nem azért lép pályára szombaton Németország ellen a magyar válogatott, hogy túlélje a felkészülési meccset. Úgy érzi: aki kezdő lesz, jó eséllyel Ausztria ellen játszhat az Európa-bajnokság első fordulójában. Bernd Storck szövetségi kapitány szerint a németek elleni mérkőzésnél még az Eb-n sem várhat nehezebb találkozó rájuk. A tréner hangot adott elégedetlenségének annak kapcsán, hogy a gelsenkircheni Veltins Arenában jelenleg igencsak fullasztó a klíma.

Dárdai: Az Eb-n minden magyar gól és megnyert párharc siker - interjú

Feltöltve: 2016, május 25 - 18:14

Dárdai Pál, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya és a Hertha jelenlegi vezetőedzője könyvbemutatóján elmondta, hogy mire lehetünk képesek az Európa-bajnokságon, kifejtette, miért Szalai Ádám a válogatott középcsatára és kiderült az is, miért nem vállalta el a kapitányi posztot hosszabb időre. A szakvezetőtől azt is megtudtuk, hogy szerinte mi a legnagyobb különbség a Dárdai-féle és a jelenlegi válogatott között.

Válogatott: Újabb három játékos csatlakozott a kerethez

Feltöltve: 2016, május 15 - 10:22

Délelőtt regeneráló edzés, délután wellness volt az edzőtábor szombati programja.

Fradi: Lencse leigazolása nem merült fel, Szalai képbe kerülhet

Feltöltve: 2016, május 13 - 12:39

Hosszú ideje téma, hogy a Ferencvárosnál Böde Dániel mellé (esetleg a helyére) támadót igazolnának. Az idei átigazolási időszakban is kerültek már elő nevek, ilyen például Lencse Lászlóé, aki várhatóan távozik Újpestről, ám biztosan nem az FTC lesz a következő klubja, a zöld-fehéreknél nem merült fel a szerződtetése. Sokkal nagyobb az esély arra, hogy külföldről érkezik támadó, a magyar játékosok közül Szalai Ádám az, akire adott esetben rámozdulhat a Fradi.

Bundesliga: Bajnok a Bayern, tovább zuhan a Hertha

Feltöltve: 2016, május 7 - 17:38

A Bundesliga 33. fordulójában a Bayern München 2-1-re legyőzte az Ingolstadt csapatát, így története során 26. alkalommal mondhatja magát bajnoknak. A Dárdai Pál irányította Hertha BSC hazai pályán 2-1-re kikapott a Darmstadtól, így a magyar tréner együttese visszacsúszott a 6. helyre. Az Eintracht Frankfurt Huszti Szabolccsal végig a soraiban 1-0-ra legyőzte a Dortmundot, Szalai Ádám a 76. percben csereként állt be a Hannoverbe, Kleinheisler Lászlót pedig nem nevezte a Werder Bremen.

Bundesliga: Dárdaiék leszorultak a BL-helyekről, Huszti gólpasszt adott

Feltöltve: 2016, április 30 - 20:23

A Bundesliga 32. fordulójában a Dárdai Pál irányította Hertha BSC 2-1-es vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen elleni rangadón, így a berliniek leszorultak a Bajnokok Ligája indulást jelentő első négy helyről. A Bayern München hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Mönchengladbach együttesével, így két körrel a vége előtt egyelőre még nem mondhatja bajnoknak magát, mivel a rivális Dortmund könnyedén (5-1) verte a Wolfsburgot. Az Eintracht Frankfurt Huszti Szabolccsal végig a soraiban 2-1-re legyőzte a Darmstadt csapatát - a magyar légiós a 83. percben gólpasszt adott -, míg a Hannover 3-1-re kikapott a Schalkétól, Szalai Ádám a 76. percben állt be.

Válogatott: Németh és Mervó a topon a csatárok közül 2016-ban

Feltöltve: 2016, április 29 - 09:59

Németh Krisztián egyelőre a 2016-os évben legeredményesebb, a magyar válogatott keretében szóba jöhető magyar támadó, gólátlagban is az élen áll, mögötte pedig a remek formába lendült Mervó Bence is élesebb a kapu előtt gólátlagát tekintve, mint több rutinosabb riválisa. A Katarban, illetve a Wroclawban futballozó csatár a Legia Varsó lengyel-gólkirály-jelöltjét, Nikolics Nemanját és a Ferencvárosban ugyancsak a trónra törő Böde Dánielt is megelőzi hatékonyságban. Közben Szalai Ádám első idei gólja még mindig várat magára. A csakfoci.hu kimutatása.

Szalai gólpasszal segítette ponthoz a csapatát - videó

Feltöltve: 2016, április 23 - 19:10

A Bundesliga 31. fordulójában a Hannover kétgólos hátrányból felállva 2-2-es döntetlent játszott az Ingolstadt otthonában. A vendégeknél a magyar válogatott csatár, Szalai Ádám a kezdőben kapott helyet, és végigjátszotta a találkozót, a szépítő találatból pedig egy gólpasszal is kivette a részét.

Bundesliga: Szalai-gólpassz, Dárdaiék egy félidőn át féken tartották a Bayernt - videó

Feltöltve: 2016, április 23 - 17:27

A Bundesliga 31. fordulójában a Dárdai Pál irányította Hertha BSC hazai pályán 2-0-ra kapott ki a listavezető Bayern Münchentől. A Dortmund 3-0-ra győzött a Stuttgart otthonában, míg a Hannover Szalai Ádámmal végig a soraiban - a magyar csatár gólpasszt adott - 2-2-es döntetlent játszott az Ingolstadttal.

Szalaiék győzelme jól jött Dárdaiéknak - videó

Feltöltve: 2016, április 15 - 22:54

A Bundesliga 30. fordulójának nyitómérkőzésén a sereghajtó Hannover fogadta a dobogóért harcban álló Mönchengladbachot. Szalai a 83. percben lépett pályára, csapata pedig nagyon fontos három pontot szerzett, bár a bent maradásra így is kevés az esélyük.

Szalai csapata ellen botlottak Dárdaiék - veszélyben a dobogó, videó!

Feltöltve: 2016, április 8 - 22:40

A Bundesliga 29. fordulójának nyitányán a Hertha a sereghajtó Hannovert fogadta. Dárdai csapata korán vezetést szerzett, de még az első félidőben egalizált a Hannover. A második félidő közepén Szalai Ádám csapata a vezetést is megszerezte, de a Hertha viszonylag hamar egyenlített. A fordítás már nem jött össze, ez az elbukott 2 pont pedig sokba kerülhet még a hazaiaknak, mert nehéz mérkőzések várnak rájuk. Szalai Ádám nem lépett pályára.

Szalai a kispadra szorulhat a Hannovernél - ez az oka

Feltöltve: 2016, április 6 - 16:47

A Bundesligában szereplő Hannover együttese a szezon hátralévő részében inkább a fiataloknak adna több lehetőséget, amely miatt a magyar válogatott csatára, Szalai Ádám is a kispadra szorulhat.

3 hónap után kirúgták Szalaiék edzőjét - hivatalos

Feltöltve: 2016, április 3 - 20:28

Menesztették Thomas Schaafot, a német bajnokságban sereghajtó Hannover 96 labdarúgócsapatának vezetőedzőjét.

Bundesliga: Ötgólos meccsen győzött a Dortmund Kleinheislerék ellen - videó

Feltöltve: 2016, április 2 - 20:49

A Bundesliga 28. fordulójában a Dortmund 3-2-re verte a Werder Bremen csapatát, Kleinheisler László ezúttal nem kapott lehetőséget. A Bayern München 1-0-ra győzte le az Eintracht Frankfurt együttesét, Huszti Szabolcs 48 percet kapott a csapatában, a második félidő elején sérülés miatt cserélték le. A Hannover Szalai Ádámmal a soraiban nagy verésbe szaladt bele, a Hamburg 3-0-ra nyert a magyar légiós csapata ellen.

Szalai egy szemfüles csel után talált a hálóba - videó

Feltöltve: 2016, március 31 - 17:36

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Szalai Ádám két góllal vette ki a részét a Hannover 11-0-ra megnyert felkészülési meccsen elért győzelméből, amelyet a gárda a hatodosztályú OSV Hannover ellen játszott. Nézd meg a csatár találatait! (0:34-től és 1:09-től)

Szalai két gólt is lőtt csapata edzőmeccsén

Feltöltve: 2016, március 29 - 19:09

A magyar válogatott csatára, Szalai Ádám kétszer is eredményes volt a Hannover edzőmeccsén, amely 11-0-ra végződött.

Dzsudzsák megvédte Szalait: "Izland és Ausztria is gyengébb a horvátoknál"

Feltöltve: 2016, március 27 - 09:28

Dzsudzsák Balázs, a magyar válogatott csapatkapitánya, aki a válogatott gólját szerezte tegnap a horvátok ellen, értékelte a mérkőzést. Nem akart komolyabb következtetéseket levonni, de egy ilyen erős csapat ellen nagyon jó eredmény ez a döntetlen. Beszélt a góljáról is, arról is, hogy sérülten játszott-e, és ő is megszólalt Szalai Ádám kifütyülésével kapcsolatban.

Storck: Rég láttam ilyen jó második félidőt - Szalait komolyan megvédte a magyar kapitány

Feltöltve: 2016, március 26 - 21:50

Bernd Storck sokkal többet várt az első félidőben a mieinktől, a második játékrész viszont szerinte az elmúlt időszak talán legjobb második félideje volt, amit a magyar válogatottól láthattunk. A szövetségi kapitány reagált a Szalai Ádámot érintő kritikákra is. Ante Čačić szerint a magyar csapat méltó ellenfél volt, amely a második félidő alapján megérdemelten egyenlített ki. A horvát kapitány szerint méltán lesz ott a csapatunk az Eb-n.