Európa Liga

Torghellének mindegy

Feltöltve: 2016, június 3 - 21:58

Torghelle Sándornak teljesen mindegy, hogy melyik csapatot kapják az Európa Liga selejtezőjében. Az MTK játékosai mindenképp úgy készülnek, mintha a lehető legerősebb ellenféllel kellene találkozniuk.

Velük játszhat a Vidi, a Loki és az MTK Európában - teljes a lista

Feltöltve: 2016, május 31 - 11:18

Teljessé vált a hétvégén az Európa Liga első selejtezőkörében indulók 98 csapatos mezőnye, köztük a három magyar résztvevővel, a Videotonnal, a DVSC-vel és az MTK-val. Előbbi kettő kiemelt lesz a június 20-i sorsoláson (sőt, továbbjutásuk esetén a második körben is), így ők viszonylag könnyebb riválist kaphatnak, a kék-fehérekre azonban már a június 30-i rajton is kemény ellenfél várhat akár.

EL: Ezek a csapatok várhatnak az NB I-es klubokra

Feltöltve: 2016, május 24 - 15:55

A 98, az Európa Liga első selejtezőkörében induló csapat közül már csak hatnak a kiléte nem ismert, de összességében már látható, mely országokbeli és nagyjából milyen erősségű gárdákkal találkozhat majd a három, a június 20-i sorsoláson érintett magyar klub. Bár hivatalosan nincs már regionális alapú sorsolás, nem kizárt, hogy a térségből kaphat ellenfelet a kiemelt Videoton és DVSC, valamint a nem kiemelt csapatok közé került MTK. Íme, a lista!

Liverpool: "Igazoljatok már egy ki*ott balhátvédet!"

Feltöltve: 2016, május 19 - 12:04

Alaposan kifakadt a Twitteren Jamie Carragher, a Liverpool egykori remek hátvédje, jelenlegi televíziós szakkommentátor.

Coke Zérótól padlózott a Liverpool: Klopp bírózott, de elvitte a balhét - az EL-döntő visszhangjai

Feltöltve: 2016, május 19 - 09:14

Sevillában és Spanyolországban az ünnepé, Liverpoolban és Angliában pedig természetesen a keserűségé és az okok kereséséé a főszerep, miután a spanyolok zsinórban harmadszor is megnyerték az Európa Liga döntőjét, 0-1-ről 3-1-re verve a Vörösöket a sorozat szerdai, bázeli fináléjában. A találkozót követően a győztes mester, Unai Emery elárulta, mi történt a szünetben, az öltözőben, amelynek eredményeként fordítani tudtak, de megszólalt a döntő kétgólos hőse is. Jürgen Klopp magára vállalta a felelősséget csapata második félidei összezuhanásáért, de elővette a játékvezetőt, aki szerinte legalább négyszer tévedett döntően csapata kárára. A brit sajtóban azonban nem akartak bírózni, miközben rendkívül szellemes címlapok is születtek. Visszhangok, videók és fotók az EL-döntőről.

EL: A Liverpool nem tudta megfékezni a címvédő Sevillát a döntőben - videók

Feltöltve: 2016, május 18 - 22:44

Az Európa Liga döntőjében a Sevilla 3-1-re győzte le a Liverpool csapatát. A találkozón a Jürgen Klopp irányította angol együttes szerzett vezetést, de a második félidőben a spanyol gárda Coke vezérletével fordítani tudott, így a Sevilla zsinórban harmadszor is elhódította a sorozat trófeáját.

Élőben az EL-döntő: Kettővel megy a Sevilla a Liverpool ellen - videók

Feltöltve: 2016, május 18 - 20:36

Az Európa Liga szerda este megrendezésre kerülő idei fináléjában az angol Liverpool a spanyol Sevilla együttesével csap össze a trófeáért. Ne maradj le semmiről, kövesd élőben a döntő eredményének alakulását a csakfoci.hu-val!

Beárazták az UEFA-nál a Vidit és a Lokit - kétszer is kiemeltek lehetnek

Feltöltve: 2016, május 17 - 16:25

Nem csak az első, de továbbjutása esetén a második selejtezőkörben is kiemelt lehet a DVSC és a Videoton az Európa Ligában. A mezőny ugyan még mindig nem teljes, de az tény, hogy így jóval kedvezőbb sorsolása is lehet az NB I ezüst-, illetve bronzérmesének. Ahogy arról már beszámoltunk, az MTK biztosan a nem kiemelt csapatok közé kerül majd a június 20-i sorsoláson.

EL: Kiemelt lesz a Vidi és a Loki, durva sorsolást kaphat az MTK - a lista

Feltöltve: 2016, május 13 - 08:55

Még egyelőre teljesnek közel sem mondható az Európa Liga 1. selejtezőkörének 98-as mezőnye, de a jelenlegi lista ismeretében már kijelenthető, hogy két magyar klub, a Videoton és a DVSC is kiemelt lesz majd a június 20-i sorsoláson. Az MTK-ra viszont a legerősebb csapatok közül vár majd ellenfél, a lehetséges riválisok között ott van már az Austria Wien, a Partizan Belgrád és a Slovan Bratislava is.

Az UEFA közzétette, mennyit fizet ki négy magyar klubnak

Feltöltve: 2016, május 12 - 09:13

A Vidi közel 400 milliót, a Loki ennek a felét, míg a Ferencváros a harmadát kereste az idei szezonban a nemzetközi porondon - derült ki az UEFA által hivatalosan közzétett adatokból. A 2015/16-os évadra jelentősen megugrottak a kupaszereplésért járó prémiumok.

Teljesen kiakadtak Kassaira a spanyolok: A vitatott helyzetek - videók

Feltöltve: 2016, május 6 - 08:54

Kassai Viktor lett a Villarreal és a spanyol sajtó egyik célpontja, miután a Sárga Tengeralattjáró 3-0-ra kikapott csütörtökön Liverpoolban, így nem jutott az Európa Liga döntőjébe. A vendégek szerint a magyar játékvezető több ízben és döntő szituációkban döntött rosszul, kiosztott egy „erős” piros lapot és nem adott meg egy 11-est sem a Villarrealnak, de egyébként is a Poolt támogatta ítéleteivel. Maga a spanyol csapat edzője is megjegyzéseket tett Kassai produkciójára. Az angolok egy talán elmaradt kiállítást róttak fel neki, persze sokkal kevésbé vehemensen.

EL: Kassai piros lapot is adott Liverpoolban - összejött az álomdöntő

Feltöltve: 2016, május 5 - 23:07

3-0-ra győzött a Villarreal elleni elődöntő-visszavágón, így 3-1-s összesítéssel az Európa Liga döntőjébe jutott a Liverpool. Az Anfielden igen határozottan bíráskodott a piros lapot is kiosztó magyar Kassai Viktor. A másik ágon az előző két kiírást megnyerő Sevilla jutott a bázeli fináléba, miután a 2-2-s első mérkőzést követően 3-1-re legyőzte hazai pályán az ukrán Sahtar Donyecket. A spanyol lehet az első együttes, amely sorozatban háromszor hódítja el az Európa Ligát, illetve jogelődjét, az UEFA-kupát.

Kassai Viktor megint nagy meccset kapott Európában

Feltöltve: 2016, május 3 - 12:48

A magyar Kassai Viktor vezeti csütörtökön a Liverpool és a Villarreal Európa Liga-elődöntőjének visszavágóját az Anfielden.

Ellenük kezdhet a Fradi a Bajnokok Ligájában - a lista

Feltöltve: 2016, május 3 - 10:32

Bár a legtöbb helyen nem ért még véget a bajnokság vagy épp nem dőlt el, melyik csapat lett aranyérmes, lassan körvonalazódik a helyzet a tekintetben, milyen erősségű csapatokat kaphat ellenfélként a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörében a minden bizonnyal nem kiemelt magyar bajnok, a Ferencváros. A többi nemzetközi kupaindulónk (Videoton, DVSC, MTK) ennél még sokkal képlékenyebb a lehetséges riválisok kiléte, annyi tűnik biztosnak, hogy a Vidi és a Loki is kiemelt lesz majd az első körben.

18+: Brutális és rejtélyes sérülés az EL-ben - videó

Feltöltve: 2016, április 29 - 14:37

Súlyos térdsérülés miatt pénteken megoperálják Michael Krohn-Dehlit, az Európa Ligában címvédő Sevilla dán játékosát, aki a Sahtar Donyeck ellen 2-2-re végződött EL-elődöntő második félidejében sérült meg, alig 11 perccel azután, hogy csereként pályára lépett. A felvételek alapján rendkívül szerencsétlen módon repedt el a térdkalácsa, vélhetően a játékos súlya alatt...

EL: A 92. percben sokkolta Kloppékat a Villarreal - videók

Feltöltve: 2016, április 28 - 23:05

Az Európa Liga elődöntőjének első felvonásában a Villarreal Adrian Lopez 92. percben szerzett találatával 1-0-ra legyőzte a Jürgen Klopp által irányított Liverpoolt, míg a másik ágon a címvédő Sevilla 2-2-es döntetlent játszott a Sahtar Donyeck vendégeként.

Balhéval és tökéletes 11-essel ért véget a spanyol háború az EL-ben - videó

Feltöltve: 2016, április 15 - 17:53

Komoly izgalmak után, 11-esekkel jutott el a Sevilla az Európa Liga elődöntőjébe (ahol az ukrán Sahtar Donyeck lesz majd az ellenfele), méghozzá egy másik La Liga-csapat, az Athletic Bilbao testén át. A baszkok ledolgozták egygólos hátrányukat a visszavágón a címvédő ellen, ráadásul idegenben, de a Sevilla jobban bírta idegekkel a büntetőket, Gameiro pedig egy nagyszerű lövéssel zárta le a párbajt. 11-ese előtt nem sokkal a két csapat a kezdőkörben egymásnak ment idegességében.

EL: Liverpool-Villarreal és Sahtar-Sevilla az elődöntőben!

Feltöltve: 2016, április 15 - 12:51

Kisorsolták pénteken az Európa Liga elődöntőinek párosításait is a svájci Nyonban. A 4-szeres győztes rekorder, a legutóbbi két kiírást megnyerő spanyol Sevilla a portugál ellenfelét hat szerzett góllal búcsúztató ukrán Sahtar Donyeckkel, a Dortmunddal hihetetlen meccset (4-3) játszó Liverpool pedig a Sparta Prahát kettős győzelemmel kiejtő Villarreallal játszik majd.

Szülés az álommeccs alatt: A Liverpool hőséről nevezi el gyermekét a szurkoló

Feltöltve: 2016, április 15 - 09:45

A felejthetetlen Liverpool – Borussia Dortmund Európa Liga-negyeddöntőn (4-3) győztes gólt szerző Dejan Lovren után nevezi el a meccs idején fia születését váró hazai drukker.

EL: 1-3-ról 4-3 - Kloppék csodát tettek a Dortmund ellen

Feltöltve: 2016, április 14 - 23:05

Az Európa Liga negyeddöntőjének visszavágóján a Jürgen Klopp irányította Liverpool 3-1-es hátrányból felállva 4-3-ra győzött a Dortmund ellen, és bejutott a sorozat elődöntőjébe. Ott lesz a legjobb négy között a Sahtar Donyeck és a Villareal, valamint a címvédő Sevilla is, amely büntetőkkel búcsúztatta az Athletic Bilbaót.