Hírajánló

Gera-bomba Angliában: Már dobogós a csapata - videó!

Feltöltve: 2012, november 24 - 16:41

Gera Zoltán nagyszerű góllal és remek játékkal járult hozzá csapata, a West Bromwich Albion 4-2-s sunderlandi győzelméhez a Premier League-ben, szombaton, amellyel a birminghamiek már az angol topliga harmadik helyére léptek fel, egy meccsel többet játszva riválisaiknál. A szezonbeli harmadik találatát megszerző magyar középpályás a 30. percben, ballal zúdította a labdát a bal felső sarokba. megszerezve a meccs első gólját.

Külföldi prés alatt a magyar bírók, rekorder újonc az NB I-ben - ez történt ma

Feltöltve: 2012, november 19 - 22:48

Annyira elfoglalt vagy, hogy csak öt perced van átnézni a nap legfontosabb híreit? Az alábbi összeállításban a mai nap kiemelkedő fontosságú eseményeit gyűjtöttük egy csokorba Számodra. És ha kedvet csináltunk, szánj rá még ötöt további írásainkra!

Zidane Ibráról: Ilyet még én sem tudtam

Feltöltve: 2012, november 17 - 07:58

Zinedine Zidane is beállt a Zlatan Ibrahimovicot éltetők táborába, miután a svéd csillag négy gólt - köztük az utóbbi idők legszebb találatát is - az angol válogatott hálójába helyezett. A franciák géniusza kivételesnek tartja a támadót és azt is elárulta, még neki sem jött össze soha az, ami a PSG játékosának igen.

Megvan a válogatott következő ellenfele, Prukner szerint "fúrhatták" a Fradinál - ez történt ma

Feltöltve: 2012, november 16 - 19:00

Leszólták a válogatottat Norvégiában, terítéken a csatárkérdés a Fradinál - ez történt ma

Feltöltve: 2012, november 15 - 21:42

"A magyarok a gól közelében sem jártak" - lapszemle

Feltöltve: 2012, november 15 - 14:24

A norvég válogatott fiataljait dicséri elsősorban a helyi sajtó a magyar válogatott 2-0-s legyőzését követően, de a mienk játéka is terítékre került az északi országban. Volt olyan zsurnaliszta, aki azt írta, nem nagyon látott még olyan válogatottat, amely hazai pályán ilyen kevés helyzetet dolgozott volna ki, és ezt hangoztatta a vendégek bekkje is, aki szerin a közelébe sem nagyon jutottunk a kapujuknak. A népszerű szövetségi kapitány, Egil Olsen a lassúságunkat látta az egyik döntő tényezőnek, és egyébként is azt kapta a tréner, amit várt tőlünk. Lapszemle.

Videó: Ibrahimovic egy napja - kiparodizálták

Feltöltve: 2012, november 15 - 13:05

Egy korábbi reklám alapján elkészítette egy francia TV-show, hogyan nézhet ki a szenzációs formában lévő Zlatan Ibrahimovic egy napja a PSG játékosaként.

Épülhet a Fradi-stadion - kiírták a tendert

Feltöltve: 2012, november 15 - 12:35

A Sportgéza értesülései szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. kiírta a ferencvárosi futballstadion építési tenderét, azaz zöld utat kapott az új, a jelenlegi állapothoz képest 90 fokkal elforgatott és 22 ezer fő befogadására alkalmas Fradi-stadion megépülése, amelyre 18 hónapja lesz majd a majdani kivitelezőnek. A pályázat meghívásos a portál cikke szerint.

Csank meglepődött: "A norvégok hasonlót játszanak, mint a románok"

Feltöltve: 2012, november 15 - 11:59

Csank Jánost alaposan meglepték a norvégok, akik nem a sokak által várt ívelgetős focit játszották, épp ellenkezőleg, a korábbi szövetségi kapitány és a Gyirmót edzője szerint az északiak elleni szerdai meccsünk (0-2) a románok elleni vb-selejtezőre is jó felkészülést jelentett, mivel a skandináv gárda és délkeleti szomszédunk meglepő módon hasonló focit játszik.

"Rosszul játszottunk, szinte helyzetünk sem volt" - válogatott vélemények

Feltöltve: 2012, november 15 - 11:33

Koman Vladimír szerint rosszul játszott a magyar válogatott Norvégia ellen, de az okát nem tudja. Az viszont igen, hogy hiba volt középen az „óriások” között erőltetni a támadásokat. Juhász Roland örül, hogy megkapta a lehetőséget a szövetségi kapitánytól, ugyanakkor érzi: a játéka még nem a régi. Bízik benne, hogy télen sikerült klubot váltania.

Videó: Neymar megtapsoltatta, majd kiröhögtette magát

Feltöltve: 2012, november 15 - 10:43

Egy nagyszerű gól és egy pocsékul elvégzett tizenegyes: a zseniális brazil csatár, Neymar Kolumbia elleni mérlege az 1-1-re végződött barátságos meccsen.

Király szerint volt haszna a válogatott vereségének

Feltöltve: 2012, november 15 - 10:16

Király Gábor szerint a mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk Norvégia ellen, a kapu előtt azonban a szerdán, a Puskás-stadionban 2-0-ra nyerő skandinávok voltak a veszélyesebbek, ez döntött. Az előzetesen az északiak legkomolyabb fegyverének tűnő légitámadásokat a 87. válogatottságával a kapusok között az örökranglista élére lépő hálóőr szerint sikeresen elhárítottuk, és úgy látta, hogy a tanulságok mellett egyéb haszna is akadt a vereségnek, hiszen egy-két pozícióban kísérletezni is tudott Egervári Sándor szövetségi kapitány.

Videó: Dupla köténygólt kaptak a románok, de nyertek

Feltöltve: 2012, november 15 - 09:44

Hátrányból fordítva győzött 2-1-re a magyar válogatottal egy selejtezősorozatban szereplő Románia Belgium ellen, a két csapat szerdai barátságos mérkőzésén. Christian Benteke vezető gólját megelőzően két román lába között is átsuhant a labda, de a házigazda végül egy szép Maxim-lövéssel, és Gabriel Torje vitatott büntető-góljával megnyerte a mérkőzést.

Mindenki elájult Ibrától: "Mint egy Van Damme-rúgás"

Feltöltve: 2012, november 15 - 08:28

Zlatan Ibrahimovic talán egész karrierje legnagyobb meccsén van túl: a svéd válogatott támadója szerint mesternégyesével egyedül verte meg Angliát (4-2) a két csapat barátságos találkozóján. A történelmet író Ibra szerint az utolsó, szenzációs, 25 méteres ollózós gólja félig a szerencsének, félig a tudásának tudható be. A csatár előtt az angolok is meghajoltak, egyik csapattársa pedig Jean-Claude Van Damme-éhoz hasonlított a rúgását.

Az Inter eladná januárban egyik legjobbját - lapértesülés

Feltöltve: 2012, november 15 - 07:58

A Tuttosport értesülése szerint az Inter elnöke, Massimo Moratti januárban 25 millió fontért hajlandó elengedni csapata középpályását, Wesley Sneijdert, akit Williannal pótolna.

Videó: Ibra az év gólját is berakta a mesternégyesébe

Feltöltve: 2012, november 15 - 00:41

Zlatan Ibrahimovic mesternégyest, közte egy felejthetetlen ollózós gólt is szerzett a svéd válogatott színeiben, az Anglia ellen 4-2-re megnyert szerdai barátságos meccsen. A sztárcsatár az utolsó negyedórában háromszor köszönt be, így fordított csapata az 1-2-s hátrányból.

Videó: Így kapott ki a magyar válogatott az évzárón

Feltöltve: 2012, november 15 - 00:24

Nem sikerült jól a magyar válogatott búcsúmeccse 2012-től, miután hazai pályán, az év alighanem leggyengébb játékát nyújtva 2-0-ra kikapott Norvégiától. A fiatal vendégcsapat kétszer, mindkét félidőben egyszer-egyszer ki tudta használni a magyar védelem megingásait, így nem csak a búcsút, de Király Gábor történelmi meccsét is elrontotta. Íme Nielsen és Abdellaoue gólja az MTV felvételén.

Egervári: Bután futballoztunk - értékelés

Feltöltve: 2012, november 15 - 00:13

"Bután futballoztunk" - summázta a magyar válogatott Norvégia elleni teljesítményét Egervári Sándor szövetségi kapitány a két csapat 0-2-re végződött találkozóját, amelyen a tréner a vállalkozó szellemet hiányolta a játékosokból, illetve azt, hogy az előre megbeszélteknek megfelelően ne ívelgetéssel, hanem a szélek váltogatásával próbáljunk meg a skandináv védők mögé kerülni. Egervári elismerte, hogy egy jobb és fizikálisan is a mieink fölé növő ellenfél ellen veszítettünk, ugyanakkor motivációs gondokat nem látott a játékosoknál. A kapitány a közönség támogatását is megköszönte.

Válogatott: "A magyaroknak esélyük sem volt"

Feltöltve: 2012, november 14 - 23:51

Egil Olsen, a norvég válogatott szövetségi kapitánya szerint Magyarországnak ezen az estén esélye sem volt csapata ellen, és külön örült annak, hogy a fiatal játékosok milyen jól illeszkedtek be a skandináv gárda játékába. Az északiak trénere úgy látta, hogy a norvég erőfoci ma felőrölte a mieink technikás futballját – pont, ahogy ő várta.

0-2: A magyar válogatott utolsó meccse lett a legrosszabb

Feltöltve: 2012, november 14 - 23:19

Nem sikerült jól a magyar válogatott búcsúmeccse 2012-től, miután hazai pályán, az év alighanem leggyengébb játékát nyújtva 2-0-ra kikapott Norvégiától. A fiatal vendégcsapat kétszer, mindkét félidőben egyszer-egyszer ki tudta használni a magyar védelem megingásait, így nem csak a búcsút, de Király Gábor történelmi meccsét is elrontotta. Bár a cserék hoztak némi lendületet a mieink játékába, a második norvég gól a 79. percben mindent eldöntött. Guzmics Richárd személyében újoncot avattunk.