Fehérvár

Amikor 98 ezer szurkoló előtt verte a Vidi a Real Madridot - videó

Feltöltve: 2016, május 22 - 22:03

31 éve, ezen a napon, azaz 1985. május 22-én a Videoton világraszóló bravúrt hajtott végre a Santiago Bernabeu Stadionban azzal, hogy Májer Lajos góljával 1-0-ra legyőzte a házigazda Real Madridot az UEFA-kupa döntő visszavágóján. Bár a kupa a spanyoloké lett, hiszen az első meccsen 3-0-ra nyertek Fehérváron, 98 ezer szurkoló előtt így is hatalmas diadal volt a Vidié. RetroGól című rovatunkban a székesfehérvári hősökre és a sajnos már elhunyt Májer góljáról emlékezünk meg. (A gól 1:29-től az összefoglalóban, Gulyás László kommentálásával!).

Ha nem láttad a sorozat eddigi részeit, itt bepótolhatod: az összes RETROGÓL ITT és ITT - kattints!

NB I: Így zárták a csapatok a téli felkészülést - a szombati edzőmeccsek

Feltöltve: 2016, február 6 - 21:46

Rengeteg edzőmérkőzést játszanak az OTP Bank Liga csapatai a téli holtszezonban. A könnyebb átláthatóság kedvéért folyamatosan frissülő menetrenddel jelentkezünk a felkészülési találkozókról. A következő napok programja mellett az összecsapásokat csapatokra bontva is megtaláljátok. Jó böngészést!

NB I: 0-2-ről állt fel a Vidi, iksz a Loki-Újpest - szombat délutáni eredmények

Feltöltve: 2015, október 3 - 20:00

Bár bő 20 perc után már 2-0-ra vezetett a vendég Puskás Akadémia Székesfehérváron, mégis megfordította a hazai Videoton a találkozót, 3-2-re győztek. A Debrecen-Újpest és a Diósgyőr-Haladás meccsen már az első félidőben kialakult az 1-1-es döntetlen. A Vasas csak szépíteni tudott a Paks ellen, az MTK pedig a 93. percben hagyta kiénekelni a győzelmet Békéscsabán.

Diósgyőr, Honvéd, Vidi, Vad II - ők az NB I lapkirályai

Feltöltve: 2015, szeptember 28 - 20:16

A Diósgyőr és a Budapest Honvéd kapta eddig a legtöbb lapot az NB I-ben, tíz forduló alatt, de a kispestieknek a Puskás Akadémiához és a Ferencvároshoz – azaz a két legkevesebbet figyelmeztetett együtteshez – hasonlóan még nincs kiállítása. Nem úgy a Videotonnak, amelynek már négyszer kellett megfogyatkoznia, de az Újpest is begyűjtött már három pirosat. A játékvezetők közül Vad II István és Iványi Zoltán tartozik a legszigorúbb játékvezetők közé, előbbinek van a legtöbb kiosztott lapja, utóbbinak pedig négy meccs is elég volt 23 sárgához és 3 piroshoz. Lapkirályok.

Videó: Így verte a Vidi az Újpestet

Feltöltve: 2015, szeptember 20 - 12:37

3-0-ra verte a hazai Videoton FC az Újpestet az OTP Bank Liga 9. fordulójának szombati mérkőzésén, íme a meccs összefoglalója és a gólok az MLSZ TV videóján!

Juhász új szerződést írt alá a Vidivel - 2018-ig Székesfehérváron

Feltöltve: 2015, szeptember 20 - 12:11

Juhász Rolanddal 2018-ig hosszabbított szerződést a Vidi. A Videoton FC és a magyar válogatott meghatározó labdarúgója újabb 3 évre szóló megállapodást írt alá a székesfehérvári klubbal, jelentette be az egyesület vasárnap délben.

11 milliárdból épül az új Vidi-stadion - januárban már bontanak

Feltöltve: 2015, szeptember 18 - 11:54

Januárban kezdődik a székesfehérvári Sóstói Stadion bontása, miután pénteken a város közgyűlése zárt ülésén döntést hozott a munkálatokkal kapcsolatban.

Videó: Pakson is megkapta a pofont a Videoton

Feltöltve: 2015, szeptember 14 - 10:28

Pakson is folytatódott a Videoton vesszőfutása, a címvédő sima, 2-0-s vereséget szenvedett a tolnaiaktól, az NB I 8. fordulójának egyik szombati meccsén. Az MLSZ TV videóján az összefoglaló!

Doll: "Két sebességgel feljebb kapcsoltunk"; Vignjevic: "Vártuk, hogy a Ferencváros lépjen" - így látták az edzők

Feltöltve: 2015, szeptember 12 - 22:55

A szombat esti derbit követően Thomas Doll abban látta a siker titkát, hogy két sebességgel sikerült a Fradinak feljebb kapcsolnia. A Fradi vezetőedzője szerint az volt a legfontosabb, hogy nem elégedtek meg a döntetlennel. Nebojsa Vignjevic viszont amiatt kesergett, hogy túlságosan defenzív lett a játékuk. Íme, a szombati NB I-es mecsek utáni edzői nyilatkozatok.

Kassai, Vad II, a Diósgyőr és Vidi az NB I lapkirálya

Feltöltve: 2015, szeptember 1 - 16:08

A két jelenlegi legnevesebb magyar játékvezető, Kassai Viktor és Vad II István osztotta ki eddig a legtöbb lapot az NB I-ben, előbbi a sárgák, utóbbi a piros lapok tekintetében áll az első helyen. Szabó Zsolt a legkeményebb a kiállítások terén. A csapatok között a DVTK, a Honvéd és a Videoton eddig a legtermékenyebb a lapok terén, a fehérváriaknál több piros lappot pedig senki nem kapott az élvonalban, miközben a Fradi és a Puskás Akadémia eddig a két "jófiú".

Ennyi kerestek a magyar csapatok Európában - 400 millió a csúcs

Feltöltve: 2015, augusztus 28 - 21:37

A Videoton 1,18 millió eurós bevétellel zárt a nemzetközi porondon, de DVSC UEFA-prémiuma is meghaladja a félmilliót. Az egy párharcot túlélő Ferencváros és a már az első fordulóban búcsúzó MTK ennél picit szerényebb összeggel zárt, de a megemelt európai pénzeknek köszönhetően így is megérte anyagilag a rövid, de jövedelmező fellépés a kontinentális színtéren.

Videó: Így kapott ki a Vidi az EL-selejtezőn

Feltöltve: 2015, augusztus 20 - 23:20

3-0-ra verte a Lech Poznan a Videotont, így minimálisra csökkentek a fehérváriak esélyei az EL főtáblájára kerüléshez. Nézd meg a videón a gólokat, közte Lovrencsics Gergő gólpasszát a második találatnál.

EL: Nehéz helyzetbe került a Vidi a visszavágóra

Feltöltve: 2015, augusztus 20 - 22:52

Nem sikerült jól a Videoton FC lengyelországi EL-selejtezője, a párharc első meccsén 3-0-ra nyert a hazai Lech Poznan. A lengyel csapat már a 11. percben vezetést szerzett Linetty révén, majd a második félidő elején Thomalla, bő 10 percre rá Talka talált fejes után a fehérvári kapuba. A visszavágón nehéz dolga lesz a magyar együttesnek.

A kínlódó Videotont is komolyan veszik a lengyelek

Feltöltve: 2015, augusztus 16 - 18:13

Élőben is megnézték a Videotont a lengyel Lech Poznantól, maga a vezetőedző, Maciej Skorża látogatott el a Fáy utcába szombaton, így személyesen láthatta, ahogy a magyar bajnoki címvédő az újonc Vasas otthonában elszenvedi szezonbeli negyedik bajnoki vereségét (1-2). A fehérváriak EL-riválisánál már korábban is leszögezték, hogy komolyan veszik a Vidit, annak ellenére is, hogy Bernard Casoni csapata mélyponton van.

NB I-es edző "jelentett" a Vidiről Lengyelországban

Feltöltve: 2015, augusztus 11 - 15:36

"Videoton-szakértőként" szólalt meg Lengyelországban László Csaba, az MTK vezetőedzője, aki egy helyi portál felkérésére adott némi helyzetjelentést arról, mi zajlik jelenleg az idényt rosszul kezdő magyar bajnoknál a Lech Poznan elleni EL-párharc előtt, a fehérvári belső gondokról is szót ejtett a szakember. László szerint ugyan a Lech az egyik legkönnyebb ellenfelet kapta meg a lehetséges riválisok közül a rájátszásban, ennek ellenére nem írná le teljesen a fehérváriakat, mert szerinte a poznaniak játéka is csalódás eddig a szezonban.

Öt klub egy fillért sem hagyott az MLSZ-nél - ennyit kerestek a csapatok

Feltöltve: 2015, augusztus 10 - 17:31

Öt csapat is a maximális 12 millió forintot gyűjtötte be a hétvégén az NB I-ben, azaz ők minden ajánlásnak megfeleltek a győzelem mellett.

A lengyelek volt elnöke a Vidiről: "Soha nem is volt a magyar foci legnagyobb csapata"

Feltöltve: 2015, augusztus 10 - 13:16

Michal Listkiewicz, a Lengyel Labdarúgó Szövetség volt elnöke szerint a Lech Poznan egyértelmű esélyese a Videoton elleni Európa Liga-párharcnak, a fehérvári gárda pedig szerinte nem is a legerősebb, legnagyobb klub a magyar fociban, sőt, nem is volt soha az, bár 1-2 éve még 50-50 százalék esélyt adott volna a két félnek a továbbjutásra. A magyar focit jól ismerő ex-futballvezető egy helyi portál szakértőjeként tekintett előre a kupacsatára.

Casonit otthon gúnyolják a Vidi miatt: "Mit csinál Magyarországon?"

Feltöltve: 2015, augusztus 10 - 10:21

Egy francia fociportál pikírt módon írt cikket Bernard Casoni magyaroszági szerepvállalásáról. A lap annak keresi az okait, miért ült le a Videoton kispadjára a korábbi BL-győztes játékos, és a szerző szerint többé-kevésbé viccesen megfogalmazott indokok között a „csak mert nem volt más”, a magyar lányok, a tőkeerős háttér és az európai kupaszereplés lehetősége is felbukkantak a kevés komoly tartalommal bíró cikkben.

Ezt válaszolták Garancsi közleményére a Vidi ultrái

Feltöltve: 2015, augusztus 8 - 10:25

A szombati Videoton-Ferencváros NB I-es bajnokira közös felhívást adtak ki a két klub ultrái, amely kapcsán közleményt jelentetett meg a Vidi. A vendégek ultráinak válasza után most reagáltak az Ultras Red-Blue is, a Vidi-ultrák közleményt teljes terjedelmében, változtatás nélkül közöljük.

Komant csak egy idióta hagyná ki, Doll tudja, hogy pótolhatják Somaliát - ezt várják az edzők

Feltöltve: 2015, augusztus 8 - 09:51

Bekő Balázs megvédte játékosát, a múlt héten nagyot hibázó Koman Vladimirt, a DVTK trénere szerint idióta lenne az, aki a rossz megmozdulása miatt kitenné őt a csapatból. Thomas Doll elmondta, miként pótolhatják a Franciaországba igazolt Somaliát, a Fradi trénere hozzátette, bátor játékra és győzelemre törnek Székesfehérváron. Marco Rossi beharangozójában arról beszélt, nem lepte meg őt a Honvéd jó kezdése.