A Barcelona honlapján hivatalosan is bejelentette azt, amiről néhány napja már cikkezett a nemzetközi sajtó: a védő Marc Bartra a német Borussia Dortmund csapatába igazolt. A katalánok 8 millió euró ellenében értékesítették saját nevelésű játékosukat.

Meglepő: Nem a Bayern adja az év játékosát a Bundesligában

Feltöltve: 2016, június 3 - 09:59

Pierre-Emerick Aubameyangot, a Borussia Dortmund gaboni csatárát választotta a Bundesliga elmúlt idényének legjobbjává a német labdarúgók szakszervezete.

Sokk a németeknek: Kihagyja a sztárjátékos az Eb-t

Feltöltve: 2016, május 31 - 16:54

Nem lehet ott az Európa-bajnokságon a 2014-es vb-t is kihagyó Marco Reus (Borussia Dortmund) a német válogatottal - derült ki a keddi kerethirdetés során.

3 gól és 3 gólpassz: Parádézott a Dortmund csillaga - videó

Feltöltve: 2016, május 29 - 21:46

Fantasztikus meccset játszott az örmény válogatott színeiben Henrikh Mkhitaryan, a Borussia Dortmund középpályása, aki triplája mellett három gólpasszt is kiosztott a Guatemala ellen 7-1-re megnyert felkészülési találkozón. Íme, az összefoglaló!

Történelmi gólt lőtt az amerikai szupertehetség - videó

Feltöltve: 2016, május 29 - 19:29

Christian Pulisic, a Borussia Dortmund mindössze 17 éves középpályása lett az amerikai válogatott történetének legfiatalabb gólszerzője, miután betalált a Bolívia ellen 4-0-ra megnyert mérkőzésen.

Ribéry súlyos eltiltást is kaphat emiatt - videó

Feltöltve: 2016, május 22 - 19:21

Súlyos eltiltást is kaphat a Bayern München francia csillaga, Franck Ribéry, aki a Német Kupa döntőjének első félidejében szándékosan belenyúlt ellenfele, a dortmundi Gonzalo Castro szemébe. Nemrég a Tottenham Hotspur középpályását, Mousa Dembelét meszelték el hasonló eset miatt hat meccsre, miután Diego Costa (Chelsea) szemébe nyúlt bele.

Bejelentették Dortmundban a Bayern bombaigazolását

Feltöltve: 2016, május 10 - 14:15

A Borussia Dortmund bejelentette, hogy a világbajnok Mats Hummels július 1-től a Bayern Münchenben folytatja pályafutását, miután a két klub megállapodott a védő átigazolásáról. A 27 éves játékos nyolc és fél év után tér vissza nevelőegyütteséhez a bajorok legnagyobb riválisától.

Ő a Fradi kiszemeltje Dortmundból

Feltöltve: 2016, május 2 - 10:39

A csakfoci.hu Németországból származó információi szerint Burak Camoglu a Ferencváros egyik nyári kiszemeltje. Kubatov Gábor FTC-elnök vasárnap este elárulta, hogy két fiatal, a Borussia Dortmund első csapatának ajtaján kopogtató futballistát is kölcsönvennének a németektől, és úgy tudjuk, a 19 éves, jobbhátvédként és jobb oldali középpályásként is bevethető török-német focista az egyik jelölt a Fradinál.

Bejelentést tett a Fradi: Együttműködnek a Dortmunddal - az igazolásokat is érintheti

Feltöltve: 2016, április 22 - 16:05

Üzleti és sportszakmai együttműködésről állapodott meg egymással a Ferencváros és a Borussia Dortmund együttese - számolt be a zöld-fehérek hivatalos honlapja. A német klubnál mintegy 20 évet eltöltő Theo Schneider, FTC utánpótlás-szakmai igazgató elmondása szerint az együttműködés több területet is érinthet, így például az utánpótlást, de az átigazolásokat is, nem kizárt, hogy a Borussia fiataljai közül néhányan a Fradihoz kerülnek kölcsönben.

Dárdai élőben kapott össze a riporterrel a vesztes kupaelődöntő után - az interjú

Feltöltve: 2016, április 21 - 08:37

Megvédte csapatát és taktikáját Dárdai Pál, a Hertha vezetőedzője, miután a berlini gárda 3-0-ra kikapott a Borussia Dortmund elleni Német Kupa-elődöntőn. A magyar szakvezető igazságtalannak érezte a Sky riporterének kritikáját, mely szerint a Hertha túlságosan védekező felfogásban futballozott, így nem lehetett esélye a sikerre nagynevű riválisával szemben, Dárdai élő adásban vitatkozott össze az interjút készítő Thomas Wagnerrel. Íme, a beszélgetés részletei!

Gólt lőtt a 17 éves gyémánt, sima Dortmund-siker - videó

Feltöltve: 2016, április 17 - 20:12

Magabiztosan, 3-0-ra győzött a Borussia Dortmund a Hamburg elleni vasárnapi bajnokin. Megszerezte az első profi gólját a mindössze 17 éves amerikai tehetség, Christian Pulisic is.

Nagy meccs lett a Schalke-Dortmund rangadó - videó

Feltöltve: 2016, április 10 - 19:22

2-2-s döntetlennel ért véget a Schalke 04–Borussia Dortmund presztízscsata a Bundesligában, a 29. fordulóban. A tartalékosabban kezdő vendégek Kagawa gyönyörű löbbölésével kerültek előnybe a 49. percben, de két perccel később a hazaiak nagy tehetsége, Leroy Sané egyenlíteni is tudott. Az 56. percben Ginter megint a Dortmundot juttatta vezetéshez, ám erre is volt válasza a Schalkének, Huntelaar 11-esből alakította ki a végeredményt.

Fél perc alatt a Liverpool idegeire ment a Dortmund kapusa - videó

Feltöltve: 2016, április 8 - 13:25

Fél perc alatt három liverpooli, nevezetesen Coutinho, majd Clyne, végül ismét Coutinho lövését védte bravúrral Roman Weidenfeller, a Borussia Dortmund kapusa a két csapat 1-1-re végződött Európa Liga-meccsének második félidejében.

Hátrányból is nyert a 3 hónapja veretlen Dortmund - videó

Feltöltve: 2016, március 20 - 23:19

0-1-ről fordítva győzött 3-1-re a Borussia Dortmund Augsburgban, így továbbra is ötpontos hátrányban követi a Bundesliga-listavezető Bayern Münchent. A sárga-feketék december 19. óta nem kaptak ki a német bajnokságban, 7 győzelme mellett 2 döntetlent játszott azóta Thomas Tuchel csapata.

A meccsen elhunyt társának énekelt 80 ezer Dortmund-szurkoló - videó

Feltöltve: 2016, március 13 - 20:46

80 ezer dortmundi szurkoló énekelte el a Mainz elleni találkozót követően a "You'll never walk alone-t", miután kiderült, hogy egy társuk szívrohamban életét vesztette a találkozó során a stadionban. A csapat is velük gyászolt. A találkozót egyébként 2-0-ra nyerték meg a hazaiak.

EL: 23 sérült a dortmundi rendőrök vs. szurkolók csatában

Feltöltve: 2016, március 11 - 16:11

17 szurkoló mellett egy rendőr és a biztonsági személyzet öt tagja is könnyebben megsérült, amikor a Tottenham drukkerei összecsaptak a rendfenntartókkal a Borussia Dortmund elleni Európa Liga-találkozót megelőzően.

Telt ház! - Dárdaiék 76 ezer szurkoló előtt játsszák az év meccsét

Feltöltve: 2016, március 8 - 15:17

Valamennyi, összesen 76.233 belépő elfogyott az április 20-i Hertha-Borussia Dortmund Német Kupa-elődöntőre, azaz Dárdai Pál csapata telt ház előtt fogadja nagynevű ellenfelét a berlini Olympiastadionban.

Elmaradt a csoda Dortmundban, Dárdai triplán örülhet - videó

Feltöltve: 2016, február 28 - 20:55

3-1-re győzött a Borussia Dortmund a kiesőjelölt Hoffenheim ellen, a Bundesliga 23. fordulójában, pedig a papíron szinte esélytelen vendégek még vezettek is, de a gólszerző Rudy 58. percben kapott piros lapját követően a hazaiak fordítottak, 3 gólt szerezve az utolsó tíz percben. Nem tudott nyerni Augsburgban a Mönchengladbach (2-2), Frankfurtban a Schalke (0-0), és kikapott a Leverkusen Mainzban, aminek Dárdai Pál és a Hertha is örülhetett.

EL: Ötöt vágott az MU, kiesett a Napoli és a Porto - videók

Feltöltve: 2016, február 26 - 00:07

Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában a Manchester United hazai pályán hátrányba került a Midtjylland ellen, de végül a Vörös Ördögök 5-1-re nyertek és továbbjutottak a következő körbe. A Dortmund idegenben is legyőzte a Portót, a Tottenham hármat vágott a Fiorentinának, a Napolit pedig a Villareal búcsúztatta.