Athletic Bilbao

Három piros, négy gól - EL-csoportkörben a Bilbao

Feltöltve: 2016, május 14 - 22:10

A spanyol bajnokság zárófordulójában a Bilbao hazai pályán 3-1-re legyőzte az EL-döntős Sevillát, ezzel jövőre az Európa Liga csoportkörében indulhat, míg a Sevilla selejtezőzik, amennyiben nem nyeri meg szerdán a sorozatot. A másik esti meccsen az Athletico Madrid 2-0-ra verte a Celtát.

Balhéval és tökéletes 11-essel ért véget a spanyol háború az EL-ben - videó

Feltöltve: 2016, április 15 - 17:53

Komoly izgalmak után, 11-esekkel jutott el a Sevilla az Európa Liga elődöntőjébe (ahol az ukrán Sahtar Donyeck lesz majd az ellenfele), méghozzá egy másik La Liga-csapat, az Athletic Bilbao testén át. A baszkok ledolgozták egygólos hátrányukat a visszavágón a címvédő ellen, ráadásul idegenben, de a Sevilla jobban bírta idegekkel a büntetőket, Gameiro pedig egy nagyszerű lövéssel zárta le a párbajt. 11-ese előtt nem sokkal a két csapat a kezdőkörben egymásnak ment idegességében.

EL: Klopp döntetlennel tért vissza Dortmundba - videó

Feltöltve: 2016, április 7 - 23:07

Az Európa Liga negyeddöntőjének első felvonásában a Jürgen Klopp által irányított Liverpool 1-1-es döntetlent játszott a Dortmund otthonában. A Sevilla idegenben verte az Athletic Bilbaót, de a Sahtar Donyeck és a Villareal is jó helyzetből várhatja a jövő heti visszavágóját.

Megdöntötte egy csatár Puskás Ferenc rekordját - videó

Feltöltve: 2016, március 25 - 13:52

Minden idők legidősebb játékosaként lett kezdő a spanyol válogatottban (35 évesen és 42 naposan, ezzel megelőzte Puskás Ferencet, aki 34 évesen és 224 naposan debütált a kezdőcsapatban) Aritz Aduriz, az Athletic Bilbao kiváló formában lévő támadója, aki gólt is szerzett az Olaszország elleni felkészülési mérkőzésen (1-1). Íme, az összefoglaló!

Neville kiakadt és a lelátón landolt a spanyol EL-rangadón - fotó, videó

Feltöltve: 2016, március 18 - 11:16

A lelátón zárta a Valencia-Athletic Bilbao EL-találkozót (2-1) Gary Neville a hazaiak mestere, miután egy kezezést a játékvezető szerint túlságosan hevesen kért számon. Nézd meg, mi történt és hogy mit mondott az angol szakvezető!

EL: A Bilbao nyerte a spanyolok csatáját, csúnyán leégett a Lazio - videók

Feltöltve: 2016, március 17 - 22:00

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének visszavágóján a Valencia 2-1-re győzött az Athletic Bilbao ellen, ennek ellenére Gary Neville együttese búcsúzott a sorozattól. A Lazio hazai pályán szenvedett megalázó vereséget a Sparta Prahától, míg a Bayer Leverkusent a Villareal búcsúztatta.

EL: Magabiztos előnyt szerzett a Liverpool az MU ellen - videó

Feltöltve: 2016, március 11 - 00:01

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének első felvonásában a Liverpool hazai pályán 2-0-s sikert aratott a Manchester United felett. Az Athletic Bilbao legyőzte a Valenciát, a Leverkusen alulmaradt a Villareallal szemben, a Lazio pedig döntetlent játszott.

Eldőlt: Nem megy sehová a Reallal hírbe hozott sikeredző

Feltöltve: 2016, március 4 - 11:36

További egy évvel, 2017 júniusáig meghosszabbította szerződését Ernesto Valverde, a spanyol labdarúgó-bajnokságban hetedik Athletic Bilbao vezetőedzője.

Tartalékosan is hozta a kötelezőt a Real - videó

Feltöltve: 2016, március 2 - 23:52

A spanyol bajnokság 27. fordulójában a Real Madrid 3-1-re győzött a Levante otthonában.

EL: Egy büntetővel ment tovább a Liverpool, gálázott a Valencia - videó

Feltöltve: 2016, február 25 - 22:05

Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában a Liverpool James Milner büntetőjével 1-0-ra legyőzte az Augsburg csapatát, így összesítésben egy góllal bizonyult jobbnak a német csapatnál. A Valencia két meccsen tízszer vette be az ellenfele kapuját, továbbjutott a Bayer Leverkusen, a Lazio és az Athletic Bilbao is, a Sahtar Donyeck pedig idegenben ütötte ki a Schalkét.

Videó: Ez volt a tegnapi nap legnagyobb gólja az EL-ben

Feltöltve: 2016, február 19 - 10:13

Aduriz szerezte az EL legnagyobb gólját tegnap, a Marseille elleni győztes meccsen. A találat nem csak látványos, de nagyon fontos is volt a spanyol csapat számára.

EL: Gólcsend a Liverpool meccsén, Vanczákék kikaptak, egy hatost gurított a Valencia - eredmények

Feltöltve: 2016, február 19 - 00:07

Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában a Liverpool 0-0-s döntetlent játszott az Augsburg otthonában. Vanczák Vilmos a kispadról figyelte a Sion vereségét, míg a Valencia egy hatost gurított az osztrák ellenfelének. Eredmények.

CR vezérletével nyert fontos meccset a Real - videó

Feltöltve: 2016, február 13 - 19:02

A spanyol bajnokságban a Real Madrid odahaza 4-2-re győzte le az Athletic Bilbao csapatát. A fővárosiaknál Cristiano Ronaldo duplázott, rajta kívül James Rodríguez és Toni Kroos is eredményes volt.

Videó: Vesztésre állt, de továbbjutott a Barcelona

Feltöltve: 2016, január 28 - 09:53

Kettős győzelemmel, 5-2-s összesítéssel jutott a Barcelona a Király Kupa elődöntőjébe, miután a szerda esti visszavágón, hazai pályán 3-1-re verte az Athletic Bilbaót. Pedig a baszkok még vezettek is a Camp Nouban, a több nagycsapat által is figyelt Inaki Williams góljával, ám Suárez, Piqué és Neymar góljával végül fordított és továbbjutott a Barca.

Videó: Dupla dupla és 7 gólos meccs Bilbaóban

Feltöltve: 2016, január 24 - 15:19

5-2-re verte hazai pályán, vasárnap az Athletic Bilbao az Eibart, a spanyol bajnokság 21. fordulójában. A hazaiaknál Aduriz, a vendégeknél Borja Baston duplázott.

Messi és Suárez nélkül is nagyot lépett a Barca a kupaelődöntő felé - videó

Feltöltve: 2016, január 20 - 23:58

A spanyol Király Kupa negyeddöntőjének első felvonásában a Barcelona idegenben 2-1-re legyőzte az Athletic Bilbao együttesét. A Messit és Suárezt is nélkülözni kényszerülő katalánok El Haddadi és Neymar találatával már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, amelyre a hazai csak a hajrában tudtak válaszolni.

Barca: 6-0, Suárez-tripla, Messi megsérült - videó

Feltöltve: 2016, január 17 - 23:25

6-0-ra győzött Luis Suárez második félidei mesterhármasának is köszönhetően a Barcelona a 4. perctől emberhátrányban játszó Athletic Bilbao elleni vasárnapi spanyol bajnokiján, így visszavette a második helyet a tabellán a Real Madridtól. Üröm a katalán örömben, hogy a szünetben le kellett cserélni a találkozót megelőzően ötödik Aranylabdája miatt megünnepelt Lionel Messit, akinek a combizma sérülhetett meg.

Videó: Hoppá! - kikapott és leszakadt a Real Madrid

Feltöltve: 2015, december 13 - 23:28

Immáron a Barcelonától és az Atlético Madridtól is öt ponttal lemaradva áll a Real Madrid a spanyol bajnokság 3. helyén, a blancók vasárnap ugyanis 1-0-ra kikaptak a Villarreal otthonában, a korábban a Realnál nevelkedő spanyol válogatott csatár, Roberto Soldado góljával. Az Atlético közben 2-1-re győzött a Bilbao ellen, Laporte vezető góljára Saul és Griezmann is válaszolni tudott a Vicente Calderónban. Nézd meg a két meccs góljait itt!

EL: Sousáék győzelme nem jött jól Kádáréknak, kiesett a Monaco is - eredmények

Feltöltve: 2015, december 11 - 00:06

A Paulo Sousa vezette Fiorentina sikerrel vette az Európa Liga csoportkörének utolsó fordulóját, miközben a Lech Poznan Kádár Tamással a soraiban hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedett a Baseltől, így a három magyar játékost is foglalkoztató lengyel gárda - Lovrencsics Gergőt sérülés miatt nem nevezték, Holman Dávid végig a kispadon ült - búcsúzott a sorozattól. A Tottenham többek között Erik Lamela mesterhármasával 4-1-es vereséget mért a Monacóra, amely ezzel szintén nem jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba. Eredmények.

Messi zseniális gólja úgy, ahogyan még biztosan nem láttad! - videó

Feltöltve: 2015, november 27 - 22:37

Lionel Messi zseniális szóló gólját az Athletic Bilbao ellen biztosan sokan, sokféle szögből látták már. Az alábbi videó viszont egy egészen egyedi változat!