U18: 2-0-ról játszott döntetlent Magyarország Dániával

Feltöltve: 2016, március 17 - 14:13 Frissítve: 2016, március 17 - 16:27

Két napon belül másodszor játszott felkészülési mérkőzést a magyar U18-as válogatott Telkiben Dánia korosztályos csapatával, a 3-0-s keddi sikert követően ezúttal 2-2-re végeztek a csapatok. Oscar Corrochano szövetségi edző csapata Vogyicska és Ekker góljával 2-0-ra is vezetett, az északiak pedig a szünet előtt szépítettek, majd a lefújás előtt nem sokkal kiegyenlítettek a több magyar lehetőséget hozó találkozón.

Vogyicska szerzett vezetést a Gundel-Takács – Réki, Patik, Szalai, Nagy Zs. – Vogyicska, Szabó B. – Ekker, Hinora, Bíró Á. – Dragóner összeállításban pályára lépő magyar válogatottnak, az MTK középpálása egy bal oldali beadás után fejelt a hálóba a 20. percben.

Nem sokkal később már 2-0 volt az állás Telkiben, a 28. percben a kezdőként debütáló Ekker Milán (ZTE) remekül lépett be a védők mögé, majd elgurította a labdát a dán kapus mellett.

A dánok a szünet előtt szépítettek, Röjkjaer talált a kapunkba (2-1). A második félidőben is inkább a magyar válogatott dominált, Bíró Bencének volt egy nagyobb helyzete, de hiába emelte át a kapust is, a védők kivágták a kapu torkából a labdát. A hajrában az ugyancsak csereként beállt Tömösvárinak is volt egy meccslabdája. Sajnos a lefújás előtt nem sokkal azonban Skov is megvillant, így a dánok a 3-0-s keddi magyar sikert követően 2-2-s döntetlenre mentették a második telki mérkőzést.

Magyarország U18 – Dánia U18 2-2 (Vogyicska 20., Ekker 28., ill. Röjkjaer 40., Skov 90.)

Magyarország: Gundel-Takács – Réki, Patik (Tóth B., 75.), Szalai, Nagy Zs. (Görgényi, 60.)– Vogyicska (Tajti, a szünetben), Szabó B. (Tömösvári, 85.) – Ekker (Vajda R., 60.), Hinora (Bayer B., szünetben), Bíró Á. (Takács R., 60.)– Dragóner (Bíró B., a szünetben)