Mint a nagyok: A magyar U17 kiütötte Norvégiát

Feltöltve: 2016, március 31 - 12:45 Frissítve: 2016, április 1 - 09:32

Kiütéses, 4-0-s győzelmet aratott felkészülési mérkőzésen a magyar U17-es válogatott csütörtökön, Telkiben Norvégia ellen. A magyar kapus és csapatkapitány, Bese Balázs gólpasszt adott a találkozón.

Akció: Csoportos utazás az Eb-re, belépővel és tengerparti nyaralással

A kétszer 40 perces találkozó első félidejének 27. percében szerzett vezetést Oscar Corrochano csapata: Kundrák Norbert szépen levált a védőjéről, majd a bal sarokba lőtt (1-0).

A szünet után folytatódott a magyar fölény és jöttek az újabb gólok is. A 47. percben Bolla Bendegúz 18 méterről lőtte ki remekül a bal felső sarkot (2-0), majd a hajrában kiütésessé tette sikerét a magyar U17-es válogatott.

A 75. percben a csereként beállt Szabó Levente Bese Balázs kapustól (a nagyválogatott keretébe is bekerült MTK-játékos, Bese Barnabás öccse) kapott remek labdát, szépen átemelte azt a norvég kapus, Pettersen fölött és a hálóba talált (3-0). Bese gólpasszán kívül is kiemelhető volt, hiszen akadt 2-3 nagyon szép és fontos védése is a találkozón.

A lefújás előtt két perccel aztán Lustyik Levente állította be a 4-0-s végeredményt egy 17 méteres tekeréssel. A magyar válogatott egy látványos gólokat hozó találkozón verte meg Norvégiát Telkiben.

Magyarország – Norvégia 4-0 (Kundrák 27., Bolla 47., Szabó L. 75., Lustyik 78.)

Magyarország: Bese B. - Adorján G. (Deutsch L., 60.), Kiss Balázs, Géringer (Virág Á., 75.), Horváth M., Pratsler (Szabó L., 60.), Lustyik, Mim (Stoiacovici, 47.), Kundrák, Bolla (Kiss Bence, 60.), Kisari (Palincsár, 47.)