Kiütéssel hangolt a válogatott a finnek elleni Eb-selejtezőre - videó

Feltöltve: 2015, június 5 - 20:23 Frissítve: 2015, június 5 - 21:20

Egy félidő alatt eldöntötte a Litvánia elleni felkészülési mérkőzés sorsát a magyar válogatott, amely a szünetben már 4-0-ra vezetett ellenfele ellen. A találkozón Stieber góljával szereztünk vezetést, ezt követte Dzsudzsák Balázs távoli szabadrúgása, majd egy percen belül Nikolic és Priskin révén kétszer is eredményesek voltunk. A szünet után a cserék miatt megtört a lendület, így 4-0-val hangolt a válogatott a jövő heti, finnek elleni Eb-selejtezőre.

Már a találkozó elején is a magyar csapat akarata érvényesült, a 15. percben pedig meg is szereztük a vezetést: Dzsudzsák beadását Stieber elé fejelte egy vendég védő, aki 11 méterről szépén kilőtte a jobb felsőt (1-0).

Nem sokkal később Dzsudzsák Balázs tűzött kapura egy szabadrúgást 32 méterről, a vendégek hálóőre pedig kissé elnézte, és a saját kapujába ütötte a labdát (2-0).

A 29. percben aztán egy percen belül kétszer is eredményes volt a magyar válogatott: előbb Nikolic tekert gyönyörűen a kapu bal oldalába (3-0), majd a középkezdés után Dzusdzsák csúszott oda az elmélázó védőnek, a labda Priskin elé került, és a kapu bal alsó sarkába gurította a játékszert (4-0).

A szünetben Dárdai Pál hatot cserélt, ami kihatott a csapat játékára is, a második félidőben ugyanis már sokkal visszafogottabb volt az együttes, amely főként a helyzetek elmaradásában mutatkozott meg, a végén pedig Királynak kellett több bravúrt is bemutatnia.

Újabb gól viszont már nem született, így a magyar válogatott 4-0-ra győzött, és magabiztosan a várhatja a jövő heti, Finnország elleni Eb-selejtezőt. (Fotó: MTI)

Magyarország - Litvánia 4-0 (Stieber 15., Dzsudzsák 21., Nikolic 29., Priskin 30.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!