Emberek! Kint vagyunk az Eb-n! - Magyar-norvég: 2-1

Feltöltve: 2015, november 15 - 23:36 Frissítve: 2015, november 16 - 01:03

1972 után először jutott ki az Európa-bajnokságra a magyar válogatott, amely a Norvégia elleni Eb-pótselejtező visszavágóját is megnyerte vasárnap este a budapesti Groupama Arénában, így kettős győzelemmel és 3-1-s összesítéssel megnyerte a párharcot. Priskin bombájára és egy öngólra Henriksen válaszolt a hajrában, a magyar nemzeti csapat pedig 29 év után ismét kijutott egy nagy tornára!

Elképesztő hangulatban kezdődött a norvégok elleni hazai mérkőzésünk. Azt gondoltuk, hogy a vendégek a hátrányuk tudatában nekünk rontanak, de nem ez történt, a mieink magabiztosan tartották a labdát, sőt a 14. percben megszereztük a vezetést: Priskin 18 méterről egy csel után elképesztő nagy gólt lőtt a bal felsőbe, így összesítésben már két gól volt a mieink előnye (1-0).

A gól érezhetően megfogta az addig sem nagyon villogó norvégokat, Kleinheisler és Dzsudzsák is próbálkozott lövéssel, de nem jártak sikerrel. Norvégia a 27. percben alakította ki az első helyzetét, ekkor Aleesami szélről leadott lövését védte Király.

A 36. percben növelhettük volna az előnyünket: Kleinheisler kitűnően adott be, az érkező Lovrencsics azonban nagy helyzetben mellé fejelt. Közvetlenül a szünet előtt majdnem egyenlített az ellenfél, de Hovland szerencsére a bal kapufára bólintott.

A második félidőre Elek már nem jött ki, Pintér Ádám folytatta a helyén. A játékrész elején kicsit beszorultunk, de az 58. percben Dzsudzsák egy szép szóló végén 20 méterről a felső lécet találta el. Bő félórányi játék után óriási taps és ováció közepette a fantasztikus gólt szerző Priskint Böde Dániel váltotta.

A 71. percben a kiválóan játszó Dzsudzsák három norvég védőt fektetett el, majd 18 méteres kemény lövését, kitolta a kapus. Nem sokkal később az oslói hőst, Kleinheislert, Németh Krisztián váltotta.

A 76. percben Pedersen került ziccerbe, de Király elképesztően nagy bravúrt mutatott be. Pár perccel később Henriksen tüzelt fölé.

A 82. percben minden eldőlt! A szöglet után Guzmics csúsztatott, a labda pedig Henriksenről a hálóba került. A 85. percben Henriksen a mi kapunkba is betalált, de ennek már nem volt jelentősége, hiszen 2-1-re nyertünk! Mindez pedig azt jelenti, hogy a magyar válogatott 1972 után újra ott lesz az Európa-bajnokságon! Még nem hisszük el, de igaz, a magyar válogatott 3-1-es összesítéssel búcsúztatta a sorsoláskor rendkívül nagyképű norvégokat. Fantasztikus este volt, köszönjük fiúk!

Magyarország – Norvégia 2-1 (Priskin 14., Nyland 83. - öngól, ill. Henriksen 87.) - a meccs minden fontos mozzanata itt!